Jak powstają sandały Source?

Sandały trekkingowe Source – prawdopodobnie najlepsze sandały na świecie

Firma Source (po hebrajsku Shoresh) została założona w 1989r przez Yoki Gilla i Daniela Benoziliyo. Od ponad 20 lat jest jednym z czołowych producentów sandałów turystycznych, systemów hydracyjnych oraz akcesoriów turystycznych na świecie. Firma od początku swojego istnienia promuje i wzmacnia ideę zrównoważonej gospodarki lokalnej. Celem marki jest zaspokajanie prawdziwych potrzeb ludzi poprzez oferowanie oryginalnego, funkcjonalnego, ale przede wszystkim trwałego sprzętu. Firma przy okazji realizacji swoich celów nie zapomina o ludziach, dzięki którym produkty powstają. W swoim zakładzie produkcyjnym Source zwraca szczególną uwagę na identyfikację pracowników z celami marki, ich pasje oraz potrzeby, dbając o relacje międzyludzkie, a także eliminując wszelkie formy uprzedzeń. Co roku Source przeznacza 5% swojego zysku na działania społeczne i środowiskowe dla społeczności zlokalizowanej w pobliżu własnego zakładu produkcyjnego w miejscowości Tirat-Carmel w Izraelu. To wszystko sprawia, że sandały turystyczne Source to idealne obuwie dla poszukiwaczy przygód, globtroterów, mieszkańców miast, wspinaczy, imprezowiczów. Jest to po prostu idealne letnie obuwie dla każdego.

Produkcja sandałów Source
Sandały trekkingowe Source są wykonane ręcznie w Izraelu (fot. Sourceoutdoor.com)

Ciekawostki o marce Source

 • Source zatrudnia ponad 200 pracowników.
 • Wyprodukowanie jednego sandała wymaga ponad 50 procesów wykonanych w głównej mierze ręcznie.
 • Każda para sandałów Source posiada ok 3,3 m paska.
 • Source rocznie przetwarza około miliona pasków do sandałów.
 • Ponad 200 000 par sandałów trafia do zadowolonych klientów w 45 krajach na świecie. Ciekawe w ilu krajach rocznie spotkać można sandały Source ?
 • Sandały Source są uznawane za „Najbardziej Izraelski” produkt na świecie, coś jak Victorinox dla Szwajcarii.
 • Source był pierwszą na świecie firmą obuwniczą, które sprzedawała sandały w opakowaniach wielokrotnego użytku – słynna Eco-Logic Sandals Carry Bag
 • Każdy sandał Source posiada numer ID pozwalający zidentyfikować historię produktu. Taki numer ID daje m.in możliwość kontroli produkcji oraz zarządzania wszelkimi problemami.
 • Sandały Source utrzymują przyjemny zapach, dzięki indywidualnie opracowanej gumie ze środkiem przeciwbakteryjnym. Środek ten zintegrowany został z górną warstwą podeszwy, co zapobiega brzydkim zapachom i utrzymuje stopy suche i chłodne.
 • Najbardziej rozpoznawalny model marki Source Classic jest produkowany od ponad 30 lat!
 • Source w swojej ofercie poza sandałami ma także wysokiej jakości bukłaki na wodę oraz akcesoria turystyczne.
podeszwy sandałów Source
Podeszwy sandałów Source mają charakterystyczny zapach wanilii (fot. Sourceoutdoor.com)

Jak powstają sandały  trekingowe Source?

Sandały Source powstają w sześciu etapach:

 1. Pierwszym etapem produkcji jest podgrzanie i uformowanie gumy na podeszwę. Guma, z której powstają podeszwy sandałów jest produkowana w Izraelu według opracowanego przez markę składu. Guma posiada faktor antybakteryjny i ma przyjemny zapach wanilii.
 2. Drugim etapem jest przygotowanie odpowiedniej długości pasków. Paski sandałów powinny być wygodne dla skóry, szybkoschnące, lekkie i miękkie, a zarazem wytrzymałe i trwałe.

  Produkcja sandałów Source (fot. Sourceoutdoor.com)
  Każda para sandałów Source to ok 3,3m kolorowych pasków (fot. Sourceoutdoor.com)
 3. Trzecim etapem jest zanurzenie końcówki pasków w specjalnym kleju, którego receptura została opracowana przez markę.
 4. Czwarty etap produkcji sandałów turystycznych Source to połączenie podeszwy i pasków z trzema warstwami podeszwy. Proces ten został tak dopracowany, aby sandały nie rozkleiły się nawet po kilku latach i  przejściu kilkuset kilometrów! Zewnętrzna i wewnętrzna warstwa odpowiedzialne są za przyczepność, trwałość i wygodę. Środkowa warstwa odpowiedzialna jest za amortyzację. Rezultatem połączenia tych trzech warstw jest idealna równowaga między potrzebami użytkowników.

  sandały Source
  Podeszwy sandałów Source słynną ze swojej wytrzymałości (fot. Sourceoutdoor.com)
 5. Przedostatnim etapem produkcji jest ostateczne wykończenie każdego sandała – szlifowanie rantów i czyszczenie sandałów
 6. Teraz już tylko wystarczy zapakować sandały do słynnej torby wielokrotnego użytku (także ręcznie szytej) i wysłać w drogę do kolejnego zadowolonego klienta. (UWAGA: Sandały Source Haven , zarówno w wersji męskiej jak i damskiej nie posiadają torby)

  worki sandałów Source
  Ostatecznie każda para sandałów Source ląduje w opakowaniu wielokrotnego użytku (fot. Sourceoutdoor.com)

Te wszystkie etapy angażują do pracy dziesiątki ludzi, którzy szyją, wklejają, tną i docinają z wielką dokładnością i dbałością o szczegóły najlepsze sandały na świecie. Dzięki nim każdy z nas może odkrywać piękno otaczającego nas świata.

Source produkuje prawdopodobnie najlepsze sandały trekkingowe na świecie! (fot. Sourceoutdoor.com)

Pełny proces produkcji sandałów Source możesz zobaczyć w filmie.

 

Na podstawie artykuły marki Source

źródło: Sourceoutdoor.com