Okulary przeciwsłoneczne LePirate

Okulary LePirate

LePirate to marka, która powstała kilka lat temu, łącząc wizję hiszpańskich wspinaczy z doświadczeniem i wiedzą jednej z fabryk produkujących okulary. Firma skupia się na dostarczaniu nowoczesnych i wszechstronnych produktów w atrakcyjnej cenie. Swoją ofertę rozpoczęła od okularów do asekuracji, które jako pierwsze trafiły na rynek w Polsce. Na podstawie zdobytych doświadczeń i analizy potrzeb rynku, LePirate stworzyła całą linię górskich, wspinaczkowych i lifestylowych okularów przeciwsłonecznych.

Okulary do asekuracji

Okularki do asekuracji LePirate jako pierwsze z oferty marki pojawiły się w Polsce. Modele tej marki szybko zdobyły popularność dzięki wysokiej jakości oraz przystępnej cenie. Okulary pryzmatyczne mają za zadanie chronić szyję asekuranta przed zmęczeniem. Niewielka ramka, umożliwiająca obserwację nie tylko wspinacza, ale także otoczenia, została wykonana z trwałego i wytrzymałego plastiku. Szkła pryzmatyczne wykonano z borokrzemianu, polimeru o doskonałych właściwościach przezroczystości, bardzo podobnego do szkła mineralnego. Wszystkie szkła są indywidualnie sprawdzane podczas produkcji, aby upewnić się, że nie mają żadnych rys ani plam. Duże soczewki pryzmatyczne w połączeniu z niewielką ramką pozwoliły uzyskać niską wagę tego modelu.

Więcej na temat okularów do asekuracji przeczytasz w osobnym wpisie:

Okularki do asekuracji LePirate

Sportowe okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek, ale przede wszystkim ochrona oczu podczas aktywności na świeżym powietrzu. Sportowe modele dostępne w ofercie marki LePirate łączą w sobie funkcjonalność z atrakcyjnym designem i przystępną ceną. Oprawki większości okularów przeciwsłonecznych tej marki wykonane są z Grilamidu TR90. Jest to materiał powszechnie stosowany w wysokiej klasy okularach sportowych, charakteryzujący się odpornością na odkształcenia, elastycznością, lekkością i wytrzymałością. Wysokiej jakości soczewki Onsight® stosowane w okularach tej marki gwarantują ochronę przed promieniowaniem UV oraz doskonałą percepcję kolorów. Wszystkie szyby są testowane laboratoryjnie.

Soczewk Onsight (fot. lepirate.com)
Rodzaje soczewek stosowanych w okularach przeciwsłonecznych LePirate (fot. lepirate.com)

W asortymencie marki LePirate znajdują się różnorodne modele okularów przeciwsłonecznych, które odpowiadają różnym stylom i potrzebom użytkowników. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz okularów do aktywnego wypoczynku w górach, nad wodą, czy też podczas miejskich eskapad, przeciwsłoneczne okulary LePirate zapewnią Ci odpowiednią ochronę i stylowy wygląd. W zestawie z okularami marki LePirate dostajemy twardy futerał oraz regulowany sznurek.

Fotochromatyczne okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją LePirate Ratikon.

LePirate Ratikon to najpopularniejszy model w ofercie marki. Nazwa pochodzi od legendarnego masywu wspinaczkowego w Alpach. Są to uniwersalne okulary przeciwsłoneczne, które sprawdzą się zarówno w życiu codziennym, jak i podczas uprawiania wszelkich sportów outdoorowych. Duże, fotochromatyczne soczewki są idealnie dostosowane do aktywnego trybu życia. W modelu dostępne są dwa rodzaje soczewek fotochromatycznych z polaryzacją.

Okulary fotochromatyczne z polaryzacja LePirate Ratikon (fot. Marcin Ciepielewski)
Okulary fotochromatyczne z polaryzacja LePirate Ratikon (fot. Marcin Ciepielewski)

Soczewki fotochromatyczne Onsight, które można znaleźć w tym modelu, automatycznie dostosowują swoją barwę w zależności od poziomu światła słonecznego otoczenia. Gdy jest jasno na zewnątrz, soczewki stają się ciemniejsze, aby zredukować ilość docierającego światła, chroniąc oczy przed nadmiernym oślepianiem i promieniowaniem UV. Natomiast gdy światło słoneczne słabnie, soczewki stają się jaśniejsze, umożliwiając lepsze widzenie w warunkach o zmniejszonej ilości światła. Dzięki takim soczewkom nie trzeba wymieniać okularów w zależności od panujących warunków pogodowych, co sprawia, że są to najlepszy wybór dla osób aktywnych.

Kluczową rolę w poprawie jakości widzenia i zapewnienia ochrony przed odblaskami zapewnia polaryzacja. Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją cieszą się szczególną popularnością wśród osób uprawiających sporty na świeżym powietrzu. Redukcja odblasków świetlnych od wody, śniegu czy asfaltu oraz poprawa kontrastu widzenia są szczególnie istotne podczas uprawiania sportów wodnych, górskich czy jazdy na rowerze.

Górskie okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją LePirate Fitz Roy i LePirate Petit Dru

Nowoczesny design okularów LePirate Fitz Roy oraz ich konstrukcja sprawiają, że są to najbardziej górskie modele w kolekcji marki. Zdejmowane osłonki boczne chronią przed odblaskami słońca i unoszonymi przez wiatr cząstkami. Jednakże model ten może być również wykorzystywany do innych sportów. Soczewki z polaryzacją świetnie sprawdzają się w sportach wodnych. Warto zauważyć, że mostek nosowy jest regulowany, co pozwala na idealne dopasowanie.

W tym modelu znaleźć możemy soczewki:

Podobną konstrukcję, lecz nieco bardziej klasyczny design oprawki posiada model LePirate Petit Dru. Kształt oprawek w połączeniu ze zdejmowanymi osłonkami bocznymi umożliwia wykorzystanie tego modelu zarówno w górach, jak i podczas innych aktywności sportowych. Świetnie sprawdzą się także podczas letniej turystyki miejskiej lub na plażę.

Model Petit Dru znaleźć można w dwóch rodzajach soczewek:

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją LePirate Fitz Roy (fot. Marcin Ciepielewski)
Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją LePirate Fitz Roy (fot. Marcin Ciepielewski)

Uniwersalne sportowe okulary przeciwsłoneczne LePirate Paine

Sportowy design okularów Paine oraz ich zdejmowane osłony boczne pozwalają na ich wszechstronne wykorzystanie zarówno w górach, jak i podczas innych aktywności sportowych. Podobnie jak w dwóch wcześniej wspomnianych modelach, zdejmowane osłony boczne zapewniają dodatkową ochronę oczu przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo, gumowe elementy w zausznikach oraz miękki gumowy mostek nosowy gwarantują idealne dopasowanie i minimalizują ślizganie się okularów. W przeciwieństwie do wspomnianych wcześniej modeli, LePirate Paine nie posiada soczewek z polaryzacją.

Uniwersalne sportowe okulary przeciwsłoneczneLePirate Painey (fot. Marcin Ciepielewski)
Uniwersalne sportowe okulary przeciwsłoneczne LePirate Paine (fot. Marcin Ciepielewski)

Stylowe drewniane okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

Marka LePirate wprowadziła również kolekcję stylowych okularów przeciwsłonecznych przeznaczonych do codziennego użytku. Oprawki tych okularów wykonane z drewna bambusowego stanowią nie tylko modny dodatek, ale także ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych oprawek. Dzięki wysokiej jakości drewna bambusowego, lifestylowe okulary przeciwsłoneczne LePirate łączą w sobie elegancję i trwałość. Ich unikatowy wygląd nadawany przez drewno oraz niska waga sprawiają, że szybko zapomnisz, że je nosisz.

 

Bambusowe okulary przeciwsłoneczne LePirate Geyik (fot. Marcin Ciepielewski)
Bambusowe okulary przeciwsłoneczne LePirate Geyik (fot. Marcin Ciepielewski)

Bambusowe okulary przeciwsłoneczne LePirate posiadają wysokiej jakości soczewki z filtrem UV, zapewniając ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dzięki temu pomagają one w zapobieganiu uszkodzeniom oczu oraz starzeniu się skóry wokół nich. Większość modeli dodatkowo wyposażona jest w soczewki polaryzacyjne, które zwiększają kontrast i wyrazistość obrazu oraz redukują niepożądane odblaski świetlne od wody, asfaltu czy śniegu. W zestawie z okularami otrzymuje się także bambusowe etui oraz kolorowy sznurek.

Do okularów dołączone jest bambusowe twarde opakowanie (fot. lepirate.com)
Do okularów dołączone jest bambusowe twarde opakowanie (fot. lepirate.com)

Drewniane okulary przeciwsłoneczne są lekkie i wygodne w noszeniu, co sprawia, że są doskonałym wyborem dla osób aktywnych, które cenią sobie wygodę i styl. Warto również podkreślić, że drewno jest materiałem biodegradowalnym i przyjaznym dla środowiska, co czyni te okulary bardziej ekologicznymi niż ich plastikowe odpowiedniki.

Damskie bambusowe okulary z polaryzacją LePirate Red River (fot. lepirate.com)
Damskie bambusowe okulary z polaryzacją LePirate Red River (fot. lepirate.com)

Może Cię także zainteresować: