Yeti zmieniło nazwę. Powstała Aura.

śpiwór Iceberg w akcji (fot.aurapoland)

Polskie firmy outdoorowe

Niestety w odróżnieniu do naszych południowych lub zachodnich sąsiadów polskie marki nie należą do światowych potentatów rynku outdoorowego. Miły wyjątek stanowią jednak producenci odzieży puchowej. Połączenie długiej tradycji chowu kaczek i gęsi, pozytywna opinia na temat polskiego puchu, zdaniem wielu należącego do najlepszych materiałów izolacyjnych na świecie, oraz himalajskie sukcesu lat 80-tych pozwoliły polskim firmą rozwinąć się i wyspecjalizować w technicznych produktach stworzonych dla ludzi wymagających połączenia wysokiej jakości z funkcjonalnością zapewnianą dzięki dopracowaniu detali. Jednym z czołowych producentów odzieży i śpiworów puchowych w Polsce od niemalże 30lat jest firma Yeti. Ze względu na przepisy Unii Europejskiej firma Yeti zmuszona została zmienić nazwę.

Historia Yeti

Marka Yeti jest dostępna na rynku od 1989 roku. Od początku działalności Yeti nastawiło się na produkcję wysokiej jakości produktów, które będą istotnym wsparciem dla wspinaczy we wszystkich górach świata. Pierwszy produkt, czyli kurtka puchowa Yeti Pro, została opracowana przy współpracy z Wandą Rutkiewicz. Dalsza współpraca z czołowymi himalaistami takimi jak Wojtek Kurtyka, Leszek Cichy czy Anna Czerwińska pozwoliła poszerzyć warsztat i systematycznie tworzyć lepsze produkty. Obecnie czteroosobowy zespół projektowy, złożony z osób związanych z firmą od początku, jak i osób reprezentujących nowe pokolenie wzornictwa, pozwala tworzyć produkty z ogromną dbałością o detale i nowoczesne rozwiązania. Funkcjonalność jest esencją produktu, dlatego z pozoru błahe i proste rozwiązania od lat czyniły z produktów puchowych Yeti wyjątkowe kurtki oraz śpiwory puchowe dla ludzi gór.

nowa kolekcja produktów puchowych Aura (fot.aurapoland)
nowa kolekcja produktów puchowych Aura (fot.aurapoland)

Rebranding. Yeti = Aura

Przepisy Unii Europejskiej są nieubłagane. Ponieważ kilka lat po 1989 roku w Niemczech powstała marka o podobnym profilu i identycznej nazwie, nasz polski producent, mimo dłuższej historii, nie miał prawa sprzedawać swoich produktów pod nazwą Yeti na terenie Unii Europejskiej. W związku z powyższym firma podjęła trudną decyzję o rebrandingu i powołaniu do życia marki Aura, która jako naturalny następca Yeti nadal będzie łączyć ponad trzydziestoletnie doświadczenie produkcji sprzętu puchowego z nowoczesnym podejściem do projektowania. Nowa nazwa pociągnęła także za sobą poprawę identyfikacji oraz stworzenie nowej kolekcji, w której skład weszły m.in. klasyczne i popularne lecz lekko odświeżone modele śpiworów puchowych:  Baza, Nora i Gawra oraz zupełnie nowe produkty oparte na rozwiązaniach znanych z dotychczasowych produktów Yeti.

śpiwór puchowy Aura przed i po skompresowaniu (fot.aurapoland)
śpiwór puchowy Aura przed i po skompresowaniu (fot.aurapoland)

Aura – wyprodukowano w Polsce

Polski puch znany jest na całym świecie, jego jakość zdobyła dotychczas uznanie ogromnej rzeszy klientów w każdym zakątku globu. Z pokolenia na pokolenie przekazywana jest wiedza, jak prawidłowo dbać o ptaki, by osiągnąć najwyższą jakość produktu. Na sukces składa się wiele czynników, począwszy od odpowiedniego pożywienia i diety, po zapewnienie ptakom idealnych warunków bytu. Od zarania historii firma współpracuje z tymi samymi polskimi producentami puchu. Puch jest jednak tylko jednym z elementów układanki. Kluczem do stworzenia wyjątkowych produktów jest zaprojektowanie konstrukcji, dobranie odpowiednich tkanin, a następnie perfekcyjne uszycie. Każdy ze wspomnianych elementów produkcji ma miejsce w Polsce, co stanowi istotny element tożsamości marki.

śpiwór puchowy Aura Gawra podczas tatrzańskiego biwaku (fot.aurapoland)
śpiwór puchowy Aura Gawra podczas tatrzańskiego biwaku (fot.aurapoland)

Śpiwór puchowy Aura

Od kilku sezonów śpiwory puchowe Yeti (a teraz już Aura) dostępne są w ofercie Sklepu Górskiego weld.pl. Jakość wykonania, materiały oraz konstrukcja śpiworów połączona z ciekawą kolorystyką czyni ze śpiworów Aura jedne z najlepszych na rynku. Dodając do tego konkurencyjne ceny, prawdopodobnie niemożliwym jest znalezienie śpiworów puchowych o lepszym stosunku jakości do ceny. Szeroka oferta śpiworów Aura pozwali każdemu odnaleźć  idealny dla siebie. Dla fanów krótkich wypadów w góry, ceniących sobie ciepło, a zarazem niewielką wagę i wymiary, dedykowany jest śpiwór puchowy Aura Kolba. Ten ważący jedynie 630g śpiwór zapewnia komfort termiczny podczas nocowania w schronisku oraz na biwaku przy temperaturze dochodzącej do zera stopni. Dla zmarzluchów, alpinistów oraz bardziej wymagających turystów pragnących odczuć komfort termiczny w okolicy -100/-200C dedykowane są śpiwory puchowe Aura Baza oraz Aura Nora. Śpiwór puchowy Aura Nora jest najpopularniejszym śpiworem marki Aura w naszej ofercie. Optymalne parametry tego produktu czynią go idealnym śpiworem na zimowe tatrzańskie wyjazdy, alpejskie lato oraz wyprawę na Elbrus lub Kazbek. Najbardziej zaawansowani wspinacze oraz turyści wysokogórscy z pewnością docenią komfort termiczny, jaki w ekstremalnych warunkach zapewniają śpiwory Aura Gawra oraz Aura Igloo. W wypadku niesprzyjających warunków termicznych śpiwór puchowy Aura Gawra zapewni optymalny  komfort dla uczestników wyprawy na najwyższy szczyt Ameryki Południowej, czyli popularną Aconcagu’ę

śpiwór puchowy Aura przed i po skompresowaniu (fot. aurapoland)
śpiwór puchowy Aura przed i po skompresowaniu (fot. aurapoland)