Odzież wspinaczkowa Trangoworld

odzież wspinaczkowa trangoworld

Trangoworld to hiszpańska firma z niemalże 100letnią tradycją. Firma od wielu lat jest jednym z największych producentów sprzętu turystycznego w Hiszpanii. W 1986 roku marka przemodelowała swoją ofertę, skupiając się na specjalistycznej odzieży górskiej i turystycznej. W kolekcji marki znajduje się także odzież wspinaczkowa. Obecnie marka rozwija swoją ofertę, co sprawiło, że pojawiła się w większości europejskich krajów. Kilka lat temu produkty Trangoworld pojawiły się w Polsce, zdobywając zaufanie wielu użytkowników. Najbardziej rozpoznawalnym produktem marki są spodnie trekkingowe. Ich jakość wykonania, świetne materiały, funkcjonalne detale oraz świetny krój rozsławiły markę Trangoworld w outdoorowym świecie.

Spodnie trekkingowe Trangoworld
Spodnie trekkingowe Trangoworld to najbardziej rozpoznawalne produkty w kolekcji marki (fot. trangoworld.com)

Odzież wspinaczkowa Trangoworld

Oferta marki Trangoworld została zaprojektowana z myślą o każdej aktywności górskiej. Produkty przyporządkowano do sześciu linii produktowych:
  • TRX2 – najbardziej zaawansowane technicznie produkty wysokogórskie.
  • Impulse – kolekcja zaprojektowana z myślą o skitourowcach i biegaczach trailowych.
  • Alpine – linia produktów trekkingowych, wśród tych produktów znajdziemy najlepsze spodnie trekkingowe na rynku.
  • Evasion – linia funkcjonalnych, uniwersalnych produktów turystycznych, wśród których na szczególną uwagę zasługują produkty wykonane w technologii anti-mosquito.
  • Junior – jako jedna z niewielu marek Trangoworld posiada pełną kolekcję dla dzieci.
  • Boulder – linia wygodnych i nieograniczających ruchów produktów dedykowanych dla wspinaczy.
Odzież wspinaczkowa Trangoworld zapewnia komfort na ścianie wspinaczkowej (fot. Kuba Wybieralski)
Kolekcja Boulder – odzież wspinaczkowa Trangoworld (fot. Kuba Wybieralski)

Spodnie wspinaczkowe Trangoworld Caprile

Spodnie do wspinania Trangoworld Caprile zostały wykonane z rozciągliwego materiału Free4Move. Materiał ten rozciągliwy jest w czterech kierunkach, dzięki czemu zapewnia swobodę ruchów podczas wspinaczki w skałach oraz wspinaczki na ścianie wspinaczkowej. Model ten posiada dwie kieszenie frontowe oraz kieszenie tylne. Ponadto na prawym udzie znajduje się niewielka, ale pojemna kieszeń cargo, do której mamy łatwy dostęp, gdy jesteśmy w uprzęży wspinaczkowej.

Spodnie wspinaczkowe Trangoworld Caprile (fot. Kuba Wybieralski)
Spodnie wspinaczkowe Trangoworld Caprile (fot. Kuba Wybieralski)

W pasie znajduje się rozciągliwy ściągacz z dodatkowym sznurkiem, a także szlufki umożliwiające zamocowanie dodatkowego paska. Ogromną zaletą spodni wspinaczkowych Trangoworld Caprile są ściągacze w nogawkach, które pozwalają podwinąć spodnie, gdy chcemy precyzyjnie haczyć piętę. Spodnie do wspinaczki Trangoworld Caprile dostępne są w dwóch kolorach: Atlantic deep oraz Lemon curry.

Ściągacz w nogawkach spodni Trangoworld Caprile (fot. Kuba Wybieralski)
Ściągacz w nogawkach spodni Trangoworld Caprile (fot. Kuba Wybieralski)

Spodenki wspinaczkowe Trangoworld Valfreda

Szorty wspinaczkowe Trangoworld Valfreda zostały wykonane z syntetycznej tkaniny poliester Spandex. Jest to funkcjonalny i bardzo wygodny model do wspinania w ciepłe dni. Spodenki wspinaczkowe Trangoworld Valfreda świetnie sprawdzą się także podczas wspinaczki na ścianie wspinaczkowej. Dzięki zastosowaniu rozciągliwej, syntetycznej tkaniny model ten sprawdzi się podczas każdej aktywności sportowej: pływaniu, bieganiu bądź trekkingu.

Krótkie spodenki wspinaczkowe Trangoworld Valfreda (fot. Kuba Wybieralski)
Krótkie spodenki wspinaczkowe Trangoworld Valfreda (fot. Kuba Wybieralski)

Spodenki wspinaczkowe Trangoworld Valfreda posiadają dwie kieszenie frontowe oraz elastyczny pas ze sznurkiem ułatwiającym dopasowanie spodni. Taka konstrukcja spodni wpływa na wygodę podczas użytkowania. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy w wypadku tego modelu, jest ciekawy i unikalny design. Na spodniach przedstawione zostały wyceny dróg wspinaczkowych i boulderów w kilku rodzajach skał wspinaczkowych.

Ciekawy design spodenek Trangoworld Valfreda (fot. Kuba Wybieralski)
Ciekawy design spodenek Trangoworld Valfreda (fot. Kuba Wybieralski)

Bluza wspinaczkowa Trangoworld Kaoko

Trangoworld Kaoko to wygodna bluza wspinaczkowa z kapturem o luźnym komfortowym kroju. Bluza wykonana została z bawełny organicznej wyprodukowanej z myślą o zredukowaniu wpływu na środowisko. Na froncie bluzy w oczy rzuca się wspinaczkowy print, pod którym znajduje się obszerna kieszeń, do której mamy dostęp z dwóch stron. Kieszeń pozwala ogrzać dłonie w chłodniejsze dni w skałach. Luźny sportowy krój sprawdzi się nie tylko w skałach, ale także podczas wszelkiej aktywności sportowej. Bluza wspinaczkowa Trangoworld Kaoko dostępna jest w dwóch kolorach: Atlantic deep oraz Lemon curry.

Bluza wspinaczkowa Trangoworld Kaoko (fot. Kuba Wybieralski)
Bluza wspinaczkowa Trangoworld Kaoko (fot. Kuba Wybieralski)

Bularka wspinaczkowa Trangoworld Cogul

Koszulka wspinaczkowa Trangoworld Cogul została zaprojektowana z myślą o fanach boulderingu. Uniwersalny krój w połączeniu z ciekawą grafiką na piersi świetnie sprawdzi się zarówno na ścianie wspinaczkowej jak i w skałach. Jeśli jesteśmy jednak zwolennikiem klasycznego t-shirta warto spojrzeć na koszulkę wspinaczkową Trangoworld Moena. Koszulki zostały wykonane z bawełny organicznej. Bawełna zastosowana w koszulkach z kolekcji wspinaczkowej Trangoworld uprawiana jest przy użyciu metod i materiałów mających niewielki wpływ na środowisko. Celem jest ekologiczne utrzymanie żyzności gleby przez ograniczenie stosowania toksycznych pestycydów i nawozów.

Koszulka wspinaczkowa bez ramion Trangoworld Cogul (fot. Kuba Wybieralski)
Bularka wspinaczkowa Trangoworld Cogul (fot. Kuba Wybieralski)

Damska odzież wspinaczkowa

W ofercie marki nie mogło zabraknąć także damskich ciuchów wspinaczkowych. Koszulki wspinaczkowe Trangoworld Mazin oraz Trangoworld Cherz zostały zaprojektowane z myślą o fankach wspinania. Połączenie intrygujących grafik, ładnej kolorystyki oraz ciekawego średnio dopasowanego kroju to doskonałe połączenie na każdą wspinaczkowa okazję. Podobnie jak wcześniej przedstawione modele, damskie koszulki wspinaczkowe Mazin i Cherz zostały wykonane z bawełny organicznej.

Damska koszulka wspinaczkowa Trangoworld Mazin (fot. Kuba Wybieralski)
Damska koszulka wspinaczkowa Mazin (fot. Kuba Wybieralski)

Krótkie spodenki wspinaczkowe Passua wykonane z bawełny organicznej z domieszką elastanu świetnie uzupełniają damską kolekcję wspinaczkową Trangoworld. Ciekawa grafika stanowiąca połączenie karabinka i ósemki powtarza się w całej kolekcji. Dzięki temu produkty są ze sobą kompatybilne i świetnie się razem prezentują.

Damskie krótkie spodenki wspinaczkowe Passua (fot. Kuba Wybieralski)
Damskie krótkie spodenki wspinaczkowe Passua (fot. Kuba Wybieralski)

Skarpetki ze wspinaczkowym motywem – Trangoworld Pelegrin

Skarpetki ze wspinaczkową grafiką Trangoworld Pelegrin każdego dnia przypominają o pasji jaką jest wspinanie. Skarpety wykonano z mieszaniny bawełny i polipropylenu Prolen. Włókna Prolen cechują się wysoką trwałością, dobrym odprowadzaniem wilgoci oraz antybakteryjnością. Materiał ten jest biokompatybilny z tkanką ludzką oraz wykazuje właściwości bakteriobójcze, dzięki czemu zapobiega powstawaniu przykrych zapachów. W ofercie marki znajduje się także skarpeta Trangoworld Meije z charakterystycznym górskim designem.

Skarpetki Trangoworld z górskim designem (fot. trangoworld.com)
Skarpetki Trangoworld ze wspinaczkowym i górskim designem (fot. trangoworld.com)

Może Cię także zainteresować: