Millet wspiera przewodników z Chamonix, Grindelwald oraz Cervino

przewodnicy górscy Guides del Cervino (fot. millet)

Alpejska Trylogia w wykonaniu marki Millet

W skład alpejskiej trylogii wchodzą trzy szczyty Grandes Jorasses, Eiger i Matterhorn. Góry te przez lata były teatrem działań czołowych alpinistów świata. Magia tych szczytów przyciągała do pobliskich miejscowości licznych alpinistów oraz turystów z całego świata, rozwijając turystykę i usługi przewodnickie.

Wierna swojej górskiej spuściźnie, sięgającej 100 lat, francuska marka Millet ogłosiła właśnie przedłużenie do 2021r. współpracy z organizacjami zrzeszającymi przewodników z  Chamonix i Grindelwald. Ponadto została podpisana umowa rozpoczynająca współpracę z przewodnikami z Cervino Guides Company.

Millet wyposaży przewodników każdej z tych organizacji w odzież z linii TRILOGY, stanowiącej esencję know-how marki, projektowanej i testowanej przez górskich wyjadaczy. Produkty oznaczone logiem Trilogy to najbardziej zaawansowane technicznie produkty marki przeznaczone dla ambitnych turystów i wspinaczy.

KURTKA PUCHOWA MILLET TRILOGY SYNTH'X DOWN HOODIE
Kurtka puchowa Millet Trilogy Synth’x założona przez jednego z przewodników Chamonix Guides Company

Millet współpracuje z przewodnikami górskimi od 2009r.

Millet umowę o współpracy z Chamonix Guides Company podpisał już w 2009r., obecnie nowa umowa przedłużyła okres partnerstwa do 2021r. Entuzjastycznie nastawiony do dalszej współpracy jest Davida Ravanela, prezes Chamonix Guides Company:

„Nasza organizacja w firmie Millet odnalazła idealnego partnera. Millet nie tylko produkuje wybitne produkty, ale także prezentuje wartości, które są istotne dla przewodników z Chamonix. Millet i Chamonix Guides Company to zgrany zespół na stokach Mont Blanc.”

kolorystyka Chamonix Guides Company
kolorystyka produktów Millet z linii Trilogy dla Chamonix Guides Company

W podobnym tonie o dalszej współpracy wypowiada się Johann Kaufmann, prezes GrindelwaldSPORTS, którą Millet wyposaża od 2015 roku:

„Po czterech latach partnerstwa z marką Millet, jestem zachwycony przedłużeniem naszej współpracy do 2021r. Grindelwald jest miejscem w którym narodził się zawód przewodnika górskiego. Millet to jedna z najlepszych alpejskich marek i ciężko nam wyobrazić sobie lepszego partnera w zakresie wyposażenia dla naszych przewodników górskich.”

kolorystyka Grindelwald Guides Company
kolorystyka produktów Millet z linii Trilogy dla dla Grindelwald Guides Company
Millet Trilogy V Icon
Nowsza kolorystyka lini Trilogy – kurtka Millet Trilogy V Icon oraz spodnie Millet Trilogy GTX Pant (fot. millet.fr)

Tej jesieni rozpoczęta została także współpraca z przewodnikami z Cervino.

„Jesteśmy zachwyceni, na myśl o partnersjkiej współpracy z marką Millet. Znaleźliśmy się w gronie trzech najbardziej prestiżowych organizacji przewodnickich, z trzech różnych krajów. Każda z tych organizacji kojarzy się z jednym z legendarnych szczytów mających istotny wpływ na historię alpinizmu.Mamy nadzieję, że współpraca pomiędzy Millet’em i Guides del Cervino z czasem będzie coraz bliższa i pozwoli nam na realizację nowych projektów.”

podpisanie umowy skomentował Flavio Bich, przewodniczący Guides del Cervino.

kolorystyka Cervino Guides Company
kolorystyka produktów Millet z linii Trilogy dla Cervino Guides Company

Współpraca z organizacjami przewodnickimi służy nie tylko promowaniu i zwiększaniu wiarygodności marki wśród górskiej braci, ale pozwala także na testowanie projektowanych modeli w najbardziej wymagających warunkach górskich. Ponadto marka chce wesprzeć tych, dla których góry to nie tylko pasja ale także miejsce pracy. Millet wyposażył przewodników m.in w kurtkę membranową Millet Trilogy V Icon , kurtkę puchową Millet Trilogy Synth’x oraz spodnie membranowe Millet Trilogy GTX Pro Pant. Współpraca z przewodnikami nadal trwa, reprezentanci ośrodków przewodnickich systematycznie wyposażani są w sprzęt i odzież wspinaczkowa Millet z nowych kolekcji.

Millet został partnerem:

 

CHAMONIX GUIDES COMPANY

Założona w 1821 roku w Chamonix Mont-Blanc Guides Company była pierwszą organizacją przewodnicką na świecie. Obecnie jest największą organizacją zrzeszającą ok 270 przewodników. Opierając się na wyjątkowej historii masywu Mont Blanc, przewodnicy górscy utrwalają pasję i wiedzę swoich przodków, którzy byli pionierami w Alpach i górach na całym świecie. www.chamonix-guides.com 

logo guides de chamonix

GRINDELWALD GUIDES COMPANY

GrindelwaldSPORTS to szkoła sportów górskich prowadzona przez przewodników górskich Grindelwald. Została założona ponad 150 lat temu, obecnie posiada 64 członków, prowadzących szkolenia i usługi przewodnickie w okolicy takich szczytów jak  Eiger, Mönch i Jungfrau. www.grindelwaldsports.ch 

logo GrindelwaldSPORTS

CERVINO GUIDES COMPANY

Organizacja została założona w 1865 roku, czyli w roku kiedy 7-osobowy zespół alpinistów po raz pierwszy stanął na szczycie Matterhorn’u. Ta zrzeszająca ok 50 przewodników organizacja jest najstarszą w Dolinie Aosty. www.guidedelcervino.com

logo Guides Alpine del Cervino

przewodnicy górscy Guides del Cervino (fot. millet)
przewodnicy górscy Guides del Cervino (fot. Millet)