Prezentacja nowości DMM na rok 2021!

Nowości DMM na rok 2021 (fot. dmmclimbing)

Lipiec i sierpień to w outdoor’owym świecie okres prezentacji kolekcji na kolejny letni sezon. W ostatnich tygodniach mieliśmy okazję zobaczyć kilka interesujących nowości, które zobaczymy w przyszłym roku. Od kilku lat szczególną uwagę zwracamy na to, co pojawia się wśród nowości DMM. Jak to zwykle bywa w wypadku DMM, nowe produkty są niezwykle dopracowane. Ale co najważniejsze w przemyślany sposób uzupełniają lub poprawiają ofertę marki. Zobaczcie więc, co nowego pojawi się w najbliższym czasie!

Owalny karabinek druciany – DMM WallDO

Pierwszą z nowości DMM w sezonie 2021 jest produkt, który uzupełnia szeroką ofertę niezakręcanych karabinków marki DMM. DMM WallDO w rzeczywistości nie jest klasycznym karabinkiem owalnym, jego kształt zbliżony jest do litery D (stąd też nazwa, eng. DOval – D shape oval). Dzięki takiej budowie karabinek charakteryzuje się dużym prześwitem oraz wąskim noskiem pozwalającym wykorzystać karabinek w różnorodny sposób. Na rynku ciężko jest znaleźć produkt tego typu, tym bardziej cieszyć może obecność takiego karabinka w ofercie DMM. Niewątpliwą zaletą tego produktu jest ogromne zróżnicowanie kolorystyczne, pozwalające segregować zarówno sprzęt wspinaczkowy jak i akcesoria wszelkiej maści.

Karabinek owalny DMM WallDO (fot.weld.pl)
Karabinek owalny DMM WallDO – paleta kolorów (źródło. dmmclimbing.com)

Technologia kucia na gorąco sprawia, że karabinek wspinaczkowy DMM WallDo jest niezwykle wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne i zużycie materiałowe. Owalny przekrój body doskonale współpracuje z linami i nie przyczynia się do wycierania karabinka w kontakcie z nimi. Karabinek owalny DMM WallDo, jak wszystkie produkty marki, został wykonany w walijskiej fabryce DMM i posiada indywidualny numer seryjny. Karabinek, mimo że jest jedną z nowości DMM na rok 2021, jest już do nabycia w sklepie górskim Weld.pl.

Parametry techniczne karabinka owalnego DMM WallDo:

 • prześwit: 25mm
 • wytrzymałość: 23/9/7kN
 • 56 x 97mm
 • waga: 37g
Karabinek owalny DMM WallDO (fot. weld.pl)
Paleta kolorów karabinka owalnego DMM WallDO (fot. weld.pl)

 

Najmniejszy karabinek zakręcany – DMM XSRE Lock

Kilka lat temu na rynku pojawił się niewielki niezakręcany karabinek DMM XSRE. Niewielkie wymiary karabinka połączone z wytrzymałością 4kN na głównej osi sprawiły, że po karabinek sięgnęło szerokie grono użytkowników poszukujących małego i wytrzymałego karabinka pomocniczego. Wykorzystując popularność swojego prekursora oraz biorąc pod uwagę głosy rynku, DMM postanowił w oparciu o kształt DMM XSRE stworzyć najmniejszy zakręcany karabinek w ofercie. Mały karabinek zakręcany DMM XSRE Lock jest więc drugą z nowości DMM. Sprawdzi się zarówno jako karabinek sprzętowy podczas prac wysokościowych, prac arborystycznych, w skałach, w górach lub jako dodatek do kluczy.

Karabinek sprzętowy DMM XSRE Lock – wybrane kolory (źródło. dmmclimbing.com)
Karabinek sprzętowy DMM XSRE Lock dostępny jest w dziewięciu kolorach! (źródło. dmmclimbing.com)

Karabinek zakręcany DMM XSRE Lock został wykonany z taką samą dbałością o detale jak wszystkie inne karabinki DMM. Podobnie jak wszystkie produkty DMM posiada on indywidualny numer seryjny, na podstawie którego można określić wszystkie informacje o jego produkcji w walijskiej fabryce DMM. Podobnie jak wspomniany wcześniej DMM WallDo, karabinek DMM XSRE Lock jest już dostępny w sklepie górskim Weld.pl.

Parametry techniczne karabinka DMM XSRE Lock:

 • prześwit: 12mm
 • wytrzymałość: 4kN
 • 35 x 57mm
 • waga: 10g

UWAGA: Ze względu na swoją niską wytrzymałość (4kN) karabinek DMM XSRE Lock nie jest przeznaczony do wspinaczki.

Karabinek sprzętowy XSRE Lock (fot. weld.pl)
DMM XSRE Lock są naprawdę malutkie! (fot. weld.pl)

Zimowe nowości DMM, czekan turystyczny – DMM Spire i czekan skitourowy DMM Spire Tech

Czekany DMM od lat uchodzą za jedne z najbardziej wytrzymałych i trwałych na świecie. Dotychczas ich jedynym mankamentem na tle konkurencji była stosunkowo duża waga. Aby sprostać wymaganiom rynku, DMM od dłuższego czasu pracuje nad nowymi produktami w segmencie sprzętu zimowego. W sezonie 2021r. w ofercie marki pojawią się dwa nowe modele czekanów. Pierwszą z nowości DMM w segmencie zimowym jest czekan DMM Spire. Jest to prosty i lekki czekan turystyczny, charakteryzujący się wysoką jakością wykonania, dbałością o detale oraz kutym na gorąco ostrzem, które bez przeszkód wejdzie w każdy lód. Drugą z nowości jest lekko zakrzywiony czekan górski DMM Spire Tech. Jest to nowoczesny, lekki czekan techniczny, który w Polsce sprawdzi się zarówno w Beskidach jak i Tatrach. Niska waga, techniczny profil oraz wyżłobiony uchwyt sprawiają, że DMM Spire Tech spełnia wszystkie cechy, jakie posiadać musi czekan skitourowy.

Parametry techniczne czekana turystycznego DMM Spire:

 • 55cm (352g)
 • 60cm (366g)
 • 65cm (380g)
 • 70cm (409g)

Długość i waga czekana DMM Spire Tech:

 • 45cm (323g)
 • 50cm (337g)
 • 55cm (351g)
Czekan DMM Spire i DMM Spire Tech(źródło. dmmclimbing.com)
Czekan turystyczny DMM Spire i czekan skitourowy DMM Spire Tech (źródło. dmmclimbing.com)