Spodnie trekkingowe Trangoworld

Spodnie trekkingowe Trangoworld

Trangoworld

Trangoworld to hiszpańska firma z niemalże 100letnią tradycją. Od ponad 50 lat jest to jeden z największych producentów sprzętu turystycznego w Hiszpanii. W 1986 roku firma postanowiła skupić się na produkcji specjalistycznej odzieży dla fanów górskich aktywności, taki też cel ma do dziś. Obecnie marka dostępna jest w większości europejskich krajów. Kilka lat temu produkty Trangoworld pojawiły się w Polsce zdobywając zaufanie wielu użytkowników. Logo firmy rozpoznawalne jest głównie ze względu na genialne spodnie trekkingowe. Więcej o histori oraz DNA marki dowiesz się z naszego wcześniejszego artykułu:

Trangoworld – prezentacja marki

Spodnie trekkingowe Trangoworld

Marka Trangoworld jest głównie kojarzona z wysokiej jakości spodniami trekkingowymi. W swojej ofercie marka posiada kilkanaście modeli spodni podzielonych wśród trzech grup produktowych:

  • TRX2 – Grupa najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów Trangoworld przy których projektowaniu bierze udział czołowy himalaista Alex Txikon. Produkty tej grupy zostały zaprojektowane z myślą o turystyce wysokogórskiej oraz wspinaczce górskiej w zimowych warunkach.
  • Alpine – Linia produktów trekkingowych stworzona z myślą o wszelkiej aktywności górskiej. Produkty, które można znaleźć w tej kategorii dedykowane są zarówno do wspinaczki górskiej, na via ferraty jak i na jednodniowe szybkie wyjścia z plecakiem.
  • Evasion – Linia funkcjonalnych, uniwersalnych produktów turystycznych wśród których na szczególną uwagę zasługują produkty wykonane w technologii anti-mosquito. Modele spodni, które można znaleźć w tej kategorii stworzone zostały z myślą o wszelkiej aktywności outdoorowej od trekkingu po codzienne użytkowanie.
Trangoworld Rovek - spodnie trekkingowe z kolekcji Alpine (fot. trangoworld.com)
Trangoworld Rovek – spodnie trekkingowe z kolekcji Alpine (fot. trangoworld.com)

Co wyróżnia spodnie Trangoworld na tle innych marek?

Spodnie trekkingowe Trangoworld na tle konkurencji wyróżnia świetny krój, zróżnicowany w zależności od przeznaczenia i modelu spodni. Cztery rodzaje wzorów pozwalają dobrać spodnie najlepiej dopasowane do figury i potrzeb użytkownika.

  • UltraSlim Fit – Krój zaprojektowany z myślą o użytkowaniu jako pierwsza warstwa. Rozciągliwe materiały zastosowane w spodniach o tym kroju zapewniają minimalne ograniczanie ruchu.
  • Slim Fit – Dopasowany krój, który odwzorowuje kontur nóg. Rozciągliwe materiały zastosowane w spodniach posiadających ten typ kroju zapewnia maksymalny komfort użytkowania. Krój ten stworzony został z myślą o technicznych aktywnościach górskich.
  • V-Shape Fit – Dopasowane biodra w połączeniu z ciut luźniejszym krojem w dolnej części spodni zapewnia wysoki komfort użytkowania zarówno podczas wszelkich aktywności outdoorowych jak i życia codziennego.
  • Regular Fit – Klasyczny i wszechstronny krój, który doceni każdy użytkownik.
Zróżnicowane kroje spodni Trangoworld (rys. trangoworld.com)
Zróżnicowane kroje spodni Trangoworld (rys. trangoworld.com)

Trangoworld to nie tylko świetny krój, ale przede wszystkim najlepsze materiały, wykonane przez czołowych producentów z myślą o wpływie na środowisko. Wiele spodni tej marki wykonanych zostało z materiałów powstałych w procesie recyclingu. Warto też zauważyć, że wszystkie spodnie w kolekcji marki posiadają certyfikat bluesign. Otrzymanie certyfikatu bluesign oznacza, że na każdym etapie produkcji i u wszystkich dostawców materiałów wykorzystanych do produkcji spodni Trangoworld, spełnione zostały określone normy ochrony środowiska, a także bezpieczeństwa i higieny pracy. Certyfikowane normy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy są zgodne z konwencjami Międzynarodowej Organizacji Pracy. Ponadto hydrofobowe wykończenie materiałów DWR w spodniach Trangoworld zostało wykonane bez wykorzystania niebezpiecznych dla środowiska oraz ludzkiego zdrowia substancji chemicznych, powstałych na bazie fluoru (PFC).

Warto też zwrócić uwagę, że wiele modeli Trangoworld oferuje trzy różne rodzaje długości nogawek. Oferta Trangoworld dedykowana jest więc także dla użytkowników poszukujących spodni z przedłużaną nogawką.

Trzy długości nogawki spodni (rys. trangoworld.com)
Trzy długości nogawki spodni (rys. trangoworld.com)

Spodnie w góry Trangoworld – prezentacja wybranych modeli

Wodoodporne spodnie membranowe Trangoworld TRX2 Shell Pro

Linia produktów TRX2 stanowi najbardziej zaawansowane technicznie produkty Trangoworld, przy projektowaniu których udział biorą czołowi hiszpańscy wspinacze. Produkty TRX2 przeznaczone są do aktywności w najtrudniejszych warunkach górskich. Produkty te wykonano z najlepszych i najbardziej uznanych materiałów, z ogromną dbałością o detale i środowisko. Jednym z przedstawicieli tej linii produktowej są zimowe spodnie membranowe Trangoworld TRX2 Shell Pro. Model ten wykonany został z membrany Gore-Tex Pro Shell 3L zapewniającej bardzo wysoką oddychalność i wodoodporność na poziomie 28000mm. Spodnie zaprojektowane zostały z myślą o wspinaczce w zimowych warunkach oraz ochronie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi podczas zimowej turystyki górskiej. Spodnie posiadają wszystkie udogodnienia niezbędne w tego typu spodniach. Szelki nie pozwolą spodniom Trangoworld Shell Pro zsuwać się podczas wysiłku. Wewnątrz nogawek znajdują się ochraniacze śnieżne mające zapobiegać dostawaniu się śniegu do wnętrza spodni, natomiast kevlarowe wzmocnienia na wewnętrznej stronie nogawek wzmacniają materiał na wypadek kontaktu z rakami. Stosunkowo luźny regularny krój spodni sprawia, że pod spodnie membranowe można włożyć co najmniej jedną warstwę odzieży, włącznie z wyprawowymi spodniami puchowymi. Ponadto rozsuwane na całej długości nogawki pozwalają założyć spodnie trekkingowe z membrany Gore-Tex, na pierwszą bądź drugą warstwę odzieży bez konieczności zdejmowania raków.

Wodoodporne spodnie membranowe Trangoworld TRX (fot.Trangoworld.com)
Wodoodporne spodnie membranowe Trangoworld TRX (fot.Trangoworld.com)

Techniczne spodnie trekkingowe Trangoworld TRX2 Soft Pro

Drugi z przedstawicieli linii produktów TRX2 w naszym zestawieniu. Trangoworld TRX2 Soft Pro to uniwersalne spodnie trekkingowe w góry zaprojektowane z myślą o turystyce górskiej oraz wspinaczce w zimowych warunkach. Ze względu na hybrydową konstrukcję spodnie Trangoworld TRX2 Soft Pro z powodzeniem wykorzystać można również podczas skitouringu. Ten uniwersalny produkt wykonany został z rozciągliwego materiału Gore-Tex Infinium™ oraz Cordura WR Free4Move. Zastosowanie obu materiałów zapewnia ochronę przed śniegiem, deszczem jak i wiatrem. Spodnie mają odpinane szelki oraz rozpinane kołnierze śnieżne, zakończone silikonową taśmą, uniemożliwiającą dostanie się śniegu pod nogawkę. Od strony wewnętrznej rozpinane nogawki zostały dodatkowo wzmocnione Kevlarem. Dwie kieszenie frontowe i kieszeń cargo na lewej nogawce zostały tak zaprojektowane, aby nie kolidować z uprzężą. Największą zaletą spodni Trangoworld TRX2 Soft Pro, jest to, co nie zawsze zauważa się na początku – świetny krój, dopasowanie oraz wykonanie.

Naturalne środowisku dla produktów linii TRX2 oraz Alpine (fot. trangoworld.com)
Spodnie Trangoworld TRX2 Soft Pro świetnie sprawdzą się na skitourach (fot. trangoworld.com)

Uniwersalne spodnie trekkingowe Trangoworld Mourelle

Jest to prawdopodobnie najbardziej uniwersalny model spodni w kolekcji marki. Mimo, że model ten spotykany jest jedynie w kolekcji zimowej, dzięki wysokiej oddychalności materiału oraz obszernym wywietrznikom na wysokości kolan (jaka inna marka robi wywietrzniki w spodniach bez membrany?!) z powodzeniem może być wykorzystywany także w chłodniejsze letnie dni. Spodnie zostały zaprojektowane głównie z myślą o turystyce. Z powodzeniem można je jednak wykorzystać do wszelkich aktywności outdoorowych jak i do użytku codziennego. Do produkcji spodni wykorzystano powstały z recyklingu materiał poliamidowy Free4Move. Średnio do wyprodukowania jednej pary spodni przetworzono 17 plastikowych butelek. Wykorzystanie w spodniach Trangoworld Mourelle elastycznej i mocnej tkaniny, pomimo mocnego dopasowania na udach (V-Shape Fit), zapewnia pełną swobodę ruchów. Elastyczny pas z regulowanym paskiem, dwie obszerne zasuwane kieszenie oraz ściągany gumką dół nogawki spełnią wymagania większości użytkowników. Damskim odpowiednikiem tego modelu są spodnie Trangoworld Dunai.

Spodnie trekkingowe Trangoworld
Od lewej spodnie trekkingowe Trangoworld Mourelle , TW Prote VN i TW Zayo  (fot. Javier Barahona/trangoworld.com)

Lekkie letnie spodnie trekkingowe Trangoworld Malmo

Trangoworld Malmo to typowo letni model spodni trekkingowych. Spodnie wykonano z elastycznej i mocnej tkaniny 4ForMove Stretch o niewielkiej gramaturze. Zastosowany materiał sprawia, że spodnie Trangoworld Malmo są bardzo lekkie, a zarazem elastyczne i wytrzymałe. Niewątpliwą zaletą materiału jest fakt, że szybko schną po ewentualnym zmoczeniu. Elastyczny pas zapewnia wygodę oraz świetne dopasowanie do kształtów użytkownika. Mimo dopasowanego kroju pozwalającego na doskonały transport wilgoci powstałej podczas wysiłku, spodnie zapewniają pełną swobodę ruchów. Wszystkie zalety tego modelu znaleźć można także w letnich damskich spodniach trekkingowych Trangoworld Malaren.

Lekkie damskie spodnie w góry Trangoworld Malaren (fot. Trangoworld.com)
Lekkie damskie spodnie w góry Trangoworld Malaren (fot. Trangoworld.com)

Może Cię także zainteresować: