Minimalistyczny plecak Millet Trilogy 30

plecak Millet Trilogy 30 w akcji (fot. millet.fr)

Historia innowacji – plecaki Millet

Historia marki Millet związana jest z wieloma przełomowymi produktami. Pierwszy płócienny plecak Millet powstał w 1921r. Trzynaście lat później, w 1934r. Millet zaprojektował pierwszy na świecie plecak ze stelażem. Marce Millet zawdzięczamy także pierwszy plecak wykonany z nylonu (1964r.). To właśnie z plecakami Millet dokonano pierwszego w historii wejścia na ośmiotysięcznik. Na szczycie Annapurny w 1950 roku stanęli wówczas Maurice Herzog i Louis Lachenal. Innowacja na stałe została wpisana w rozwój marki. Zgodnie ze swoją historią Millet stopniowo wprowadza na rynek przełomowe i innowacyjne rozwiązania zmieniające rynek. Jednym z takich produktów jest plecak Millet Trilogy 30. Po wielu godzinach współpracy projektantów i ekspertów został stworzony techniczny plecak, spełniający wymagania i potrzeby wspinaczy oraz przewodników. Plecak Millet Trilogy 30 został wykonany z materiału Dyneema. Zastosowanie Dyneemy powoduje, że plecak łączy wytrzymałość, wodoodporność i niską wagę – 940g.

plecak Millet Trilogy 30 w akcji (fot. millet.fr)
Plecak Millet Trilogy 30 dedykowany jest do wszelkiej aktywności górskiej (fot. millet.fr)

Jak powstał plecak Millet Trilogy 30

Prace nad tym projektem trwały prawie dwa lata. Głównym doradcą od strony technicznej był przewodnik górski z Grindelwald – Lorenz Frutiger. Przy projektowaniu plecaka brało jednak udział większe grono ekspertów. Ich zadaniem było zaproponowanie rozwiązań pozwalających stworzyć minimalistyczny ultra-lekki plecak, którego budowa sprawdzi się podczas wspinaczki i pracy przewodnickiej. Analiza propozycji pozwoliła stworzyć pierwszy prototyp łączący w sobie wszystkie wymagane cechy – lekkość, komfort i minimalistyczny kształt. Następnie każdy detal został przedyskutowany i przetestowany w górskich warunkach. Efektem pracy jest lekki uniwersalny plecak górski. Każdy element plecaka został zaprojektowany z myślą o funkcjonalności i użyteczności. Górny pasek służy nie tylko do zmniejszania pojemności plecaka, ale także do troczenia liny oraz diagonalnego mocowania nart. Istotną cechą jest także wypinany pas biodrowy, który pozwala obniżyć wagę o 60g. Plecak Millet Trilogy 30 dedykowany jest wspinaczom i ambitnym górskim turystom. Z powodzeniem może być on jednak także używany do skitouringu i skimountaineeringu.

 • rolowana klapa zapewnia dodatkowe 10l pojemności
 • system troczenia liny
 • diagonalne mocowanie na narty
 • system mocowania na czekany FPP Ergo
 • demontowalny pas biodrowy
 • frontowa kieszeń na drobiazgi
 • wymiary: 54 x 29 x 24cm
 • wysokość: 46cm
 • pojemność: 30l
 • waga: 940g
Tak prezentuje się system nośny plecaka Millet Trilogy 30 (fot. millet.fr)
Tak prezentuje się system nośny plecaka Millet Trilogy 30 (fot. millet.fr)

Lekki plecak z Dyneemy Millet Trilogy 20

W ofercie marki dostępna jest również plecak o pojemności 20l. Plecak Millet Trilogy 20 posiada niemalże identyczną konstrukcję od swojego większego brata. Poza pojemnością, a co za tym idzie mniejszymi wymiarami plecak nie posiada szerokiego i odpinanego pasa biodrowego. Wymiary plecaka, nowoczesny design oraz posiadane udogodnienia plecaka Millet Trilogy 20 sprawiają, że poza aktywnością górską model ten można wykorzystać również w codziennym użytku.

 • wymiary: 48 x 29 x 24cm
 • wysokość: 46cm
 • pojemność: 20l
 • waga: 770g
Plecak Millet Trilogy 20
Plecak Millet Trilogy 20 można użyć na co dzień (fot. millet.fr)

Poniżej obejrzeć można filmik przygotowany przez markę Millet, prezentujący starszą, różniącą się głównie gęstością splotu oraz kolorystyką dodatków wersję plecaka Millet Trilogy 30.

 

Może Cię również zainteresować: