Millet Trilogy 30 E-One – najlżejszy elektryczny plecak lawinowy

Plecak lawinowy Millet Trilogy 30 E-1 (fot. millet.fr)

Plecak lawinowy Millet Trilogy 30 E-1 z nagrodą ISPO 2020.

Podczas corocznych, największych targów outdoorowych na świecie, plecak lawinowy Millet Trilogy 30 E-1 został nagrodzony jedną z najbardziej prestiżowych nagród w branży outdoorowej- ISPO AWARD 2020. Nagroda została przyznana nie tylko w związku z zaprojektowaniem najlżejszego plecaka lawinowego z systemem elektrycznym, ale zarazem plecaka, który sprawdzi się przez cały rok, w każdych warunkach.

Plecak lawinowy Millet Trilogy 30 E-1 z nagrodą ISPO AWARD 2020(fot. millet.fr)
Plecak lawinowy Millet Trilogy 30 E-1 otrzymał nagrodę ISPO AWARD 2020 (fot. millet.fr)

Millet Trilogy 30 E-One został zaprojektowany w oparciu o minimalistyczny plecak Millet Trilogy 30. Plecak wyposażono w kondensatorowy system lawinowy Alpride E-1, który łączy minimalną wagę z maksymalnym bezpieczeństwem.  System elektryczny Alpride E-1 został dotychczas wykorzystany i sprawdzony w kilku modelach plecaków lawinowych (m.in Scott, Black Diamond, Ferrino), Millet postanowił pójść jednak o krok do przodu. Dzięki połączeniu plecaka wspinaczkowego Millet Trilogy, z wyciąganym systemem Alpride E-1, użytkownik otrzymuje całoroczny plecak górski. Plecak, który sprawdzi się w każdych warunkach, zarówno podczas letniej wspinaczki wielowyciągowej, jak i jazdy na nartach w terenie o dużym zagrożeniu lawinowym. Dla szerokiego grona użytkowników, plecak Millet Trilogy 30 E-1 jest spełnieniem marzeń o jednym, uniwersalnym plecaku górskim. I co najważniejsze, najlżejszym dotychczas zaprojektowanym plecaku z elektrycznym systemem lawinowym (2550 gramów z systemem Alpride E-1 / 1150 g bez systemu).

Plecak lawinowy Millet Trilogy 30 E-1 (fot. millet.fr)
Plecak lawinowy Millet Trilogy 30 E-1 w akcji (fot. millet.fr)

Parametry techniczne plecaka lawinowego Millet Trilogy 30 E-1.

Millet Trilogy 30 E-1 posiada wszytskie cechy charakteryzujące górski plecak wspinaczkowy. Niska waga, ergonomiczny kształt oraz świetny system nośny XLighter Back znany z plecaków Millet Prolighter sprawdzi się zarówno na tatrzańskich szkalach jak i alpejskich ścianach. Ochronę przed czynnikami zewnętrznymi zapewnia połączenie materiałów znanych z innych plecaków marki Millet. N 210D HoneyComb Robic to tworzony specjalnie dla marki Millet materiał o strukturze plastrów miodu, łączy w sobie lekkość, elastyczność i wytrzymałość. Na wzmocnieniach zastosowano natomiast Nyloniowy materiał K N1000D, którego gęsty splot zapewnia doskonałą odporność na rozdarcia, ciągniecie i ścieranie. Plecak posiada system umożliwiający troczenie czekanów, centrany system troczenia nart oraz specjalny otwór, pozwalający na asekurację bez konieczności wyciągania liny z plecaka. Plecak lawinowy Millet Trilogy 30 E-One, poza wyciąganym elektrycznym systemem lawinowy Alpride E1 posiada także inne cechy charakteryzujące plecak skitourowy. Zasuwak na całej długości umożliwia łatwy dostęp do zawartości komory głównej, natomiast kieszenie na lawinowe ABC przyśpieszają organizację pracy w wypadku lawiny.

 • wyciągany lawinowy system elektryczny Alpride E1
 • rolowane zamknięcie z 5 litrowym kominem
 • dedykowane kieszenie pozwalające na transport lawinowego ABC
 • możliwość troczenia czekanów
 • centralny system troczenia nart, np skitoury
 • łatwy dostęp do liny transportowanej w plecaku
 • zasuwak na całej długości plecaka
 • waga z systemem Alpride E1: 2550 g
 • waga bez systemu lawinowego: 1150 g
 • pojemność: 30 litrów
 • wysokość pleców: 46 cm
 • materiał zewnętrzny: N 210D HoneyComb Robic (217g/m2)
 • wzmocnienia: K N1000D (331g/m2)

Więcej o systemie Alpride E-1 przeczytasz na stronie plecaki lawinowe.

Plecak Millet Trilogy 30 E-One sprawdzi się w każdym warunkach (fot. millet.fr)
Plecak Millet Trilogy 30 E-One sprawdzi się w każdym warunkach (fot. millet.fr)

Plecak lawinowy Millet Trilogy 35 E2

Po dwóch latach produkcji opisany powyżej plecak Millet Trilogy 30 E1 wypadł z produkcji. Na bazie jego sukcesu stworzony został elektryczny plecak lawinowy Millet Trilogy 35 E2. W stosunku do swojej pierwotnej, opisanej powyżej wersji, zwiększona została pojemność plecaka oraz użyto nowocześniejszej wersji systemu Alpride E2. Podobnie jak w wersji E1 konstrukcja plecaka umożliwia pełne otwarcie plecaka, co wpływa na komfort użytkowania i łatwy dostęp do zawartości. Plecak lawinowy z systemem elektrycznym Millet Trilogy 35 E2 jest przystosowany do przenoszenia nart, czekanów, sondy i łopaty (w osobnej komorze) i reszty sprzętu potrzebnego podczas skitourowania.

 • materiał: Dyneema 200D, Nylon 420D
 • pojemność: 35l
 • waga: 2410g
 • długość pleców: 46cm
Plecak lawinowy Millet Trilogy 35 E2 (fot. millet.com)
Plecak lawinowy Millet Trilogy 35 E2 (fot. millet.com)

Może Cię również zainteresować: