Plecaki narciarskie Millet

Plecak skitourowy Pierra 25 w akcji (fot. Clement Hudry)

Plecak skitourowy Millet NEO 35+

Plecak narciarski Millet NEO 35+ uzupełnia dotychczasową linię plecaków. Obecnie w swojej ofercie marka Millet posiada zarówno plecaki skitourowe z systemem lawinowym, lekkie plecaki skitourowe, jak i plecaki freeride’owe o zróżnicowanej pojemności (10 do 40 litrów). Plecak skitourowy Millet NEO 35+ jest najbardziej uniwersalnym plecakiem w ofercie marki, niezbędbnym do skitoutingu . Posiada on wiele funkcjonalnych udogodnień oraz pozwala, w razie potrzeby, szybko zwiększyć pojemność do 40 litrów.

Parametry techniczne plecaka Millet NEO 35+

Plecak Millet NEO 35+ posiada dwie komory. Do głównej możemy się dostać zarówno klasycznie, poprzez uchylenie klapy za pomocą dwóch klamr oraz od pleców, za pomocą suwaka. Dostęp do plecaka od tyłu jest niewątpliwą zaletą podczas podejścia w trudnym terenie, ponieważ możemy dostać się do zawartości plecaka bez konieczności zdejmowania go z tułowia. Główna komora plecaka została wyposażona w siatkę, pozwalającą utrzymać porządek wewnątrz komory oraz kieszeń dedykowaną do systemów H20. Wyjście systemu H20 na zewnątrz zostało  poprowadzone wewnątrz ocieplonej komory prawego ramienia.

Plecak skitourowy Millet NEO 35+ wewnątrz i na zewnątrz (fot. millet.fr)
Plecak skitourowy Millet NEO 35+ wewnątrz i na zewnątrz (fot. millet.fr)

Jak przystało na porządny plecak skitourowy, Millet NEO 35+ posiada komorę dedykowaną do transportu lawinowego ABC. Komora Rescue Pocket składa się z dwóch kieszeni: jedna przeznaczona jest na sondę lawinową, druga na łopatę lawinową. W komorze bez problemu zmieścimy także foki. Dzięki odpływowi na dnie komory, nie musimy się martwić o topniejący śnieg.

Rescue PocketTM plecaka skitourowego Millet NEO 35+ (fot. millet.fr)
Rescue PocketTM plecaka skitourowego Millet NEO 35+ (fot. millet.fr)

Plecak narciarski Millet NEO 35+ posiada zarówno symetryczny jak i diagonalny system mocowania nart. Diagonalny system mocowania pozwala także na transport deski snowboard’owej. Dodatkowe wzmocnienia materiału zewnętrznego zwiększają jego żywotność. Plecak posiada także łatwy w obsłudze system troczenia kasku skitour’owego oraz system mocowania czekanów. Smukły kształt i uniwersalne systemy mocowania pozwalają wykorzystać plecak Millet NEO 35+ zarówno podczas wycieczek narciarskich jak i klasycznej turystyki wysokogórskiej.

System mocowania czekana, kasku oraz nart w plecaku narciarskim (fot. millet.fr)
System mocowania czekana, kasku oraz nart w plecaku narciarskim (fot. millet.fr)

Plecak Millet NEO 35+ charakteryzuje się smukłym i lekkim system nośnym wykonanym z połączenia siatki i pianki. Posiada cienki, piankowy pas biodrowy, po lewej stronie szpejarkę, natomiast po prawej niewielką, zasuwaną kieszonkę. Na stosunkowo wąskich piankowych ramionach znajdziemy regulowany pas piersiowy, którego klamra została zintegrowana z gwizdkiem ratunkowym. Taka konstrukcja systemu nośnego pozwala utrzymać bilans między wytrzymałością, wygodą a wagą.

System nośny plecaka skitourowego Millet NEO 35+ (fot. millet.fr)
System nośny plecaka skitourowego Millet NEO 35+ (fot. millet.fr)
 • Materiał:  Nylon 210D Ripstop TPU + Nylon 420D Velocity SD
 • Pojemność: 35-40l
 • Waga: 1450 g
 • Długość pleców: 48cm

Lekki plecak skitourowy Millet Pierra 25

Plecak Millet Pierra 25 to lekki plecak skitourowy przeznaczony do szybkiego poruszania się w terenie górskim. Plecak dedykowany jest zarówno miłośnikom krótkich wycieczek jak i zawodnikom, przygotowującym się do zawodów skialpinistycznych. Zastosowanie bardzo lekkiego i wytrzymałego włókna Dyneema pozwala osiągnąć niską wagę bez utraty wytrzymałości. Ergonomiczny kształt oraz wygodny, lekki i świetnie oddychający system nośny sprawdzi się w każdych warunkach. Plecak Millet Pierra 25 posiada dwie komory, zamykane suwakiem. Mniejsza  przeznaczona jest na lawinowe ABC oraz system H2O (na ramionach umieszczono elementy do mocowania rurki). Do głównej komory mamy także dostęp z boku plecaka, przez komorę dedykowaną do transportu lekkich raków skitourowych oraz wykorzystanych podczas podejścia fok. Pierra 25 wyposażony został w funkcjonalny system troczenia czekanów, kompatybilny z właściwie wszystkimi modelami dostępnymi na rynku i ergonomiczny system diagonalnego troczenia nart. Bezpośredni i łatwy dostęp do podstawowego sprzętu używanego podczas skitouringu, znacząco zwiększa operatywność i przyśpiesza operacje sprzętowe.

Funkcjonalne komory plecak skitourowego Millet Pierra 25 (fot. Millet.fr)
Funkcjonalne komory plecak skitourowego Millet Pierra 25 (fot. Millet.fr)
 • Materiał:  Nylon 220D Dyneema + Nylon 420D Velocity SD + Nylon 70D Triple Ripstop
 • Pojemność: 25l
 • Waga: 550 g
 • Długość pleców: 46cm
System troczenia nart i czekana w plecaku skitourowym Millet Pierra 25 (fot. Millet.fr)
System troczenia nart i czekana w plecaku skitourowym Millet Pierra 25 (fot. Millet.fr)
Lekki plecak skitourowy Millet Pierra w akcji (fot. millet.fr)
Lekki plecak skitourowy Millet Pierra w akcji (fot. millet.fr)

Plecak freeride’owy Millet Steep Pro 27

Millet Steep Pro 27 to klasyczny plecak freeride’owy. Plecak Steep Pro w ofercie marki Millet zagościł dwa lata temu, zdobywając szerokie grono fanów. Charakteryzuje się niemalże pancernym materiałem, wygodnym system nośnym oraz funkcjonalnymi detalami. Plecak posiada dwie komory. Do głównej możemy dostać się zarówno klasycznie od góry jak i od pleców. W komorze głównej znajdziemy kieszeń do systemów H20. Podobnie jak w plecaku Millet Neo 35+ rurka poprowadzona jest wewnątrz ocieplonej komory prawego ramienia. Drugą komorę plecaka stanowi Rescue Pocket z dwoma kieszeniami, jedną dla sondy lawinowej, drugą dla łopaty lawinowej. Millet Steep Pro posiada ponadto miękko wyściełaną kieszeń na gogle lub okulary przeciwsłoneczne, w której z powodzeniem przechowywać możemy także dokumenty. Jak przystało na rasowy plecak narciarski, Millet Steep Pro posiada także system do mocowania nart, czekanów oraz system troczenia kasku.  Bezpieczeństwo użytkownika poza stokiem wspiera system Recco i gwizdek ratowniczy zintegrowany z klamrą pasa piersiowego. Plecak Millet Steep Pro 27 jest świetnym wyborem dla osób poszukujących, trwałego i funkcjonalnego plecaka na narty. Model ten dostępny jest także w mniejszej wersji o pojemności 22l – Millet Steep 22.

 • materiał: Nylon 210D Ripstop TPU + Nylon 840 CORDURA Lite Plus
 • pojemność: 27l
 • waga: 1230g
 • długość pleców: 48cm
Plecak freeride Millet Steep Pro 27 (fot. millet.fr)
Plecak freeride Millet Steep Pro 27 (fot. millet.fr)
Plecak narciarski Steep 22 (fot. millet.fr)
Plecak narciarski Millet Steep Pro 22 (fot. millet.fr)

Plecak narciarski Millet Mystic 25

Millet Mystic 25 to najbardziej uniwersalny plecak narciarski w ofercie marki. Ze względu na swój design i rozwiązania techniczne Millet Mystic 25 może służyć zarówno jako plecak skitourowy, plecak freeride’owy jak i daypack. Pojemna komora główna zmieści sprzęt potrzebny podczas wyjazdu skitourowego jak i podczas życia codziennego. Wszystkie klamry, służące do bocznego mocowania nart zostały schowane pod dyskretnymi zaszewkami z materiału. Takie rozwiązanie pozwala ukryć klasyczne przeznaczenie plecaka w miejskim zgiełku. Mystic 25 posiada ponadto charakterystyczne dla plecaków narciarskich elementy, takie jak specjalna komora na lawinowe ABC, miękko wyściełana kieszeń na gogle oraz gwizdek ratowniczy w klamrze pasa piersiowego. Plecak występuje także w mniejszej wersji o pojemności 20l – Millet Mystic 20.

 • materiał: P 600D Oxford
 • pojemność: 25l /20l
 • waga: 1030g / 970g
 • długość pleców: 46cm
Mystic 20
Plecak skitourowy Millet Mystic 20 w kolorze abyss – orion blue (fot. millet.fr)
Plecaki Millet Steep Pro 27 i Millet Pierra 25 w akcji (fot. millet.fr)
Plecaki Millet Steep Pro 27 i Millet Pierra 25 w akcji (fot. millet.fr)

Może Cię również zainteresować: