Odzież wspinaczkowa Rock Slave

Trening na ścianie wspinaczkowej (fot. Michał Oborzyński)

Rock Slave – 100% włoskiego stylu wspinaczkowego

Marka Rock Slave powstała w Turynie w wyniku współpracy wspinacza z 25-letnim stażem- Marzio Nardi’ego z firmą outdoorową Ferrino. Celem Marzio było stworzenie odzieży i akcesoriów o innowacyjnym i wszechstronnym designie, pasującym do każdego rodzaju wspinaczki. Produkty marki łączą więc atrakcyjną, żywą kolorystykę ze świetnym krojem zapewniającym komfort zarówno w skałach, na ścianie jak i w życiu codziennym. Doskonałe materiały, jakość wykonania oraz detale, takie jak np. poręczne etui z papierem ściernym, czynią produkty Rock Slave wyjątkowymi.

Spodnie wspinaczkowe Rock Slave
Spodnie wspinaczkowe Rock Slave posiadają wiele drobnych detali podkreślających ich jakość (fot. rockslave)

Spodnie wspinaczkowe Rock Slave Bug

Spodnie wspinaczkowe Rock Slave Bug to najpopularniejszy model spodni w ofercie marki. Model zaprojektowany został z myślą o boulderingu i wspinaczce sportowej zarówno w skałach jak i na ścianie. Spodnie wspinaczkowe Rock Slave Bug wykonano z elastycznej bawełny, odpornej na uszkodzenia mechaniczne. Spodnie posiadają dwie pojemne kieszenie boczne oraz jedną tylną. Na prawej przedniej kieszeni znajduje się neoprenowa zawieszka na szczoteczkę do chwytów. Spodnie posiadają klasyczny pas ze szlufkami i materiałowym paskiem. Klasyczny design, guzik oraz suwak sprawiają, że spodnie świetnie sprawdzą się także w codziennym zastosowaniu. W nogawkach, aby uniemożliwić zsuwanie się spodni podczas wspinania, zastosowano gumkę ze ściągaczem. Spodnie zostały tak wykonane, aby w wypadku wywinięcia nogawki na drugą stronę nie tracić stylu. Luźny, wspinaczkowy krój spodni nie krępuje ruchów i umożliwia wykonywanie trudnych wspinaczkowych ruchów. Spodnie Rock Slave Bug dostępne są w trzech zróżnicowanych kolorach, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

Spodnie wspinaczkowe Rock Slave Bug
Spodnie wspinaczkowe Rock Slave Bug na ścianie Poziom450 (fot. Michał Oborzyński)

Spodnie wspinaczkowe Rock Slave Petrol

Drugim modelem męskich spodni wspinaczkowych jest model Rock Slave Petrol. Spodnie wykonane zostały z lekkiego i bardzo rozciągliwego poliamidu. Są więc idealne do boulderingu jak i wspinaczki sportowej w cieplejszych warunkach. Spodnie posiadają dwie kieszenie boczne, jedną tylną zamykaną za pomocą rzepa oraz dodatkową zamykaną patką kieszeń na prawym udzie. Celem zwiększenia wygody spodnie nie posiadają klasycznego paska ze szlufkami ani suwaka. Suwak został zastąpiony rzepem, natomiast w pasie zastosowano zintegrowany pasek z elastycznym ściągaczem. Taka konstrukcja wpływa na komfort użytkowania z uprzężą wspinaczkową. Mimo dopasowanego kroju, elastyczny materiał nie krępuje ruchów i umożliwia płynną wspinaczkę. Ogromną zaletą jest elastyczny ściągacz w nogawce, który nie pozwala na niepożądane obsuwanie się nogawki podczas haczenia pięty lub palców. Spodnie Rock Slave Petrol dostępne są w dwóch wyrazistych kolorach, które świetnie prezentują się na zdjęciach.

Maciek Smolnik testuje spodnie Rock Slave Petrol na Frankenjurze (fot. Marcin Szymkowski)
Maciek Smolnik testuje spodnie wspinaczkowe Rock Slave Petrol na Frankenjurze (fot. Marcin Szymkowski)

Damskie spodnie wspinaczkowe Rock Slave Susan

Spodnie Rock Slave Susan to damski odpowiednik modelu Rock Slave Bug. Damska wersja zachowała wszystkie wspomniane wcześniej cechy modelu w wersji męskiej. Damski wspinaczkowy krój spodni nie tylko nie krępuje ruchów, umożliwiając wykonywanie trudnych wspinaczkowych ruchów, ale także świetnie wygląda. Warto wspomnieć, że podobnie jak do wszystkich produktów marki, w gratisie do damskich spodni wspinaczkowych Rock Slave Susan dołączony jest papier ścierny schowany w poręcznym papierowym etui.

Damskie spodnie wspinaczkowe Rock Slave Susan (fot. rockslave.com)
Damskie spodnie wspinaczkowe Rock Slave Susan (fot. rockslave)

Materac do boulderingu – crashpad Rock Slave

Porządny kraszpad w Polsce to produkt deficytowy. Stąd też warto wspomnieć o widocznym na powyższym zdjęciu produkcie marki Rock Slave. Crashpad Rock Slave wykonany został z trzech warstw pianki. Zewnętrze oraz wewnętrzna warstwa została wykonana z pianki o innej gęstości, dzięki czemu kraszpad świetnie amortyzuje upadek nawet z dużej wysokości. Crash posiada wygodny system nośny wyposażony w pasy ramienne (demontowalne) i pas biodrowy. Crashpad Rock Slave posiada obwodowy zamek w kształcie litery L oraz dwa troki zamykane aluminiowymi klamrami. Taka konstrukcja pozwala na wygodny transport materaca oraz reszty schowanego wewnątrz sprzętu wspinaczkowego pod skały. Materac można rozłożyć zarówno w kształcie „kwadratu” jak i „prostokąta”. Kraszpad Rock Slave sprawdzi się zatem zarówno do wspinania jak i spania na dziko w skałach lub samochodzie. Wewnątrz znajduje się kieszonka ze znajdującą się w zestawie wycieraczką.

 

Crash Pad Rock Slave
Crash Pad Rock Slave świetnie chroni podczas boulderingu w skałach (fot. rockslave)

Plecak na sprzęt wspinaczkowy Rock Slave Hump

Rock Slave Hump to wytrzymały plecak, a w rzeczywistości worek wspinaczkowy przeznaczony do przenoszenia liny oraz reszty sprzętu wspinaczkowego w skały. Materiał z którego wykonany został worek sprzętowy Rock Slave Hump jest bardzo wytrzymały dzięki czemu chroni sprzęt przed uszkodzeniem. Dno worka zostało specjalnie wzmocnione, umożliwiając postawianie plecaka na kamienistym i brudnym podłożu. Największą zaletą tego modelu jest rolowany system zamykania topu. Po zwinięciu materiału metalowe klamry zapinamy o jeden z bocznych zaczepów sprzętowych. Takie rozwiązanie jest łatwe w obsłudze i pozwala szybko zmniejszyć lub zwiększyć pojemność worka. Dwa dwukierunkowe zamki na froncie pozwalają dostać się do torby bez konieczności otwierania całego plecaka. Do worka dołączona jest płachta na linę.

Plecak na linę Rock Slave Hump (fot. Maciek Smolnik)
Plecak na linę Rock Slave Hump w skałach (fot. Maciek Smolnik)