Filtry:
Cena
od: 1119 PLN do: 4459 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta

filtry zaawansowane
filtruj

Narty, skitouring: Narty skitourowe, Freeride

 

Skitouring w Tatrach staje się coraz bardziej popularny. Skitouring daje użytkownikowi możliwość szybkiego i sprawnego poruszania się w terenie górskim. Mimo iż w dobrych warunkach  podejście na szczyt nie jest zazwyczaj znacznie szybsze od podejścia w tradycyjnych butach górskich, tak w zjeździe poza niesamowitą frajdą i radością, skitourowiec nadrabia bardzo dużo czasu w porównaniu do tradycyjnych piechurów. Narty skitourowe pozwalają ponadto utrzymywać się na śniegu nawet w największym puchu. W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajduje się szeroki wybór nart skitourowych i nart freeridowych w atrakcyjnych cenach. Znajdziesz u nas nie tylko wąskie narty skitourowe, ale także szersze narty, dzięki którym będziesz mieć niebywałą frajdę z jazdy w świeżym śniegu. O tym jak dobrze wybrać zestaw skitourowy przeczytasz w naszym artykule: "Zatem ruszamy na skitury, ale jak założyć swój zestaw skitourowy".

 

więcej

Jak dobrać narty skitourowe?

Niewątpliwą zaletą naszego sklepu górskiego jest świetna znajomość sprzętu poparta kilkunastoletnim doświadczeniem w poruszaniu się na nartach w terenie górskim. Doświadczenie praktyczne oraz teoretyczne pozwala nam świetnie dobrać narty skitourowe do indywidualnych parametrów użytkownika. Dobór sprzętu skitourowego jest ogromnym wyzwaniem, ponieważ każdy z użytkowników ma inne potrzeby. Najlepszym rozwiązaniem na początek przygody ze skitouringiem jest wybór uniwersalnego sprzętu. Jak wybrać uniwersalny sprzęt skitourowy? W naszym sklepie pomożemy Ci dobrze dobrać narty skitourowe topowych producentów takich jak Atomic, Dynafit, Volkl, Majesty lub K2 a następnie zmontować cały zestaw w profesjonalnym serwisie skitourowym w Dąbrowie Górniczej. Przy zakupie nart skitourowych warto pamiętać o smarach ułatwiających jazdę oraz pokrowcu dzięki, któremu zabezpieczymy narty skitourowe podczas transportu. Istotnym elementem wyboru nart skitourowych są foki narciarskie służące do podchodzenia. Producenci zazwyczaj posiadają dedykowane foki do nart a zestaw z dedykowaną foką zazwyczaj kosztuje  mniej oraz pozwala mieć pewność prawidłowego dopasowania zestawu skitourowego.

Narty skitourowe Atomic Backland

Marka Atomic kojarzy się przede wszystkim z nartami zjazdowymi. Jednak od kilku sezonów Atomic rozwija swoje narty skitourowe z serii  Backland. W linii Atomic Backland znajdują się zarówno lekkie i wąskie narty skitourowe, dedykowane do turystyki  takie jak Atomic Backland 78  oraz szersze dedykowane do jazdy w puchu narty Atomic Backland 95. Szukając uniwersalnego sprzętu skitourowego warto zwrócić uwagę na narty Atomic Backland 85. Narta Atomic Backland 85 jest świetnym kompromisem i dobrym wyborem dla początkujących lub niezdecydowanych narciarzy, którzy nie widzą jak będzie ich skiturowa przyszłość. Sprawdzi się zarówno na podejściu, jak i w zjeździe. Narty Atomic Backland zdobyły uznanie skitourowców szukających nart do jazdy zarówno w puchu jak i po utwardzonym stoku. Co istotne narty skitourowe Atomic sprzedawane są z dedykowaną foką. Kupując zestaw nart Atomic Backland z foką, mamy pewność idealnego dopasowania. Atomic jest także producentem świetnych butów skitourowych. Wybierając buty, narty oraz wiązania Atomic możemy stworzyć uniwersalny zestaw skitourowy.

Narty skitourowe Dynafit

Z pewnością w Polsce Dynafit jest synonimem słowa skitour. Narty skitourowe Dynafit dostępne w sklepie skitourowym charakteryzują się niską wagą oraz odpowiednią sztywnością. Modele takie jak: Dynafit Radical czy też Dynafit Seven Summit sprawdzą się w każdych warunkach. Warto pamiętać o tym, że Dynafit to nie tylko narty, ale także świetne wiązania skitourowe oraz kolorowa i świetnie dopasowana odzież skitourowa. Oferta marki pozwala skompletować cały zestaw skitourowy Dynafit. W swojej ofercie Dynafit posiada gotowe zestawy skitourowe składajace się z narty skitourowej, wiązania skitourowego oraz dedykowanej foki. Wystarczy tylko dokupić kompatybilnego buta skitourowego i udać się na wycieczkę.

Narty Majesty – skitour i freetour

Majesty to polska marka specjalizująca się w nartach skitourowych oraz nartach freetourowych. Narty Majesty od lat zbierają bardzo dobre opinie wśród użytkowników zarówno w Polsce jak i za granicą. Szukając uniwersalneych nart skitourowych z pewnością warto zwrócić uwagę na narty Majesty Werewolf. Narty Majesty Werewolf występują zarówno w lekkiej wersji carbonowej, oraz gustownej, ciut cięższej wersji drewnianej. Poszukując narty na puch, warto swój wzrok skierować na szeroką nartę skitourową Majesty Supernowa. Narty skitourowe Majesty produkowane są w Polsce.

Narty skitourowe dla kobiet

Czołowi producenci nart skitourowych posiadają także wersje dedykowane dla kobiet. Narty skitourowe dla kobiet są przede wszystkim krótsze. Szukając więc krótkiej narty skitourowej najlepiej spojrzeć na damskie wersje. Modele nart skitourowych dla kobiet są zazwyczaj odpowiednikami klasyczny modeli w innej, bardziej kobiecej szacie graficznej. Przy wyborze damskiej narty skitourowej szczególnie polecamy damską wersję nart Atomic Backland. Zarówno damska narta Atomic Backland 78 WMN oraz dedykowana dla kobiet narta Atomic Backland 85 WMN sprawdzą się na ośnieżonych górskich stokach.

Jak dobrać zestaw skitourowy?

O tym jak wybrać zestaw skitourowy przeczytasz w naszym artykule: "Zatem ruszamy na skitury, ale jak założyć swój zestaw skitourowy". We wspomnianym artykule zostały poruszone tematy pozwalające wybrać odpowiednie narty skitourowe, wiązania oraz foki. Warto pamietać, że sprzęt skitourowy nie tylko ogranicza się do nart, butów i wiązań. Sprzęt skitourowy to też inne elementy, Jakie przeczytasz w drugim artykule: "Sprzęt skitourowy- czego nam potrzeba poza nartami i butami?"

Wyprzedaż nart skitourowych

Po zakończonym sezonie zimowym zapraszamy na wyprzedaż nart skitourowych. W związku ze zmianą szaty graficznej proponujemy atrakcyjne rabaty. Narty skitourowe w niskich cenach? Zajrzyj do nas na koniec sezonu. Oczywiście w trakcie sezonu także warto obserować naszą stronę aby wybrać odpowiednia nartę.

 

Zobacz również: wiązania skitourowe   buty skitourowe   detektory, sondy i łopaty lawinowe   kaski i kije skitourowe

 

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: