Filtry:
Cena
od: 29 PLN do: 299 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta

filtry zaawansowane
filtruj

Akcesoria: Apteczki, portfele

 

Każdy plecak trekkingowy powinien być wyposażony w apteczkę turystyczną. W sytuacji kiedy dojdzie do zranienia lub wypadku, to apteczka turystyczna przyjdzie nam z pomocą. Zawsze pakując się na wycieczkę pamiętamy żeby wśród elementów sprzętu turystycznego znalazł się: termos, czołówka, kurtka turystyczna, kurtka typu polar czy mata turystyczna. Często jednak zapominamy o apteczce trekkingowej. Apteczkę w góry poza oczywistymi elementami jakimi jak bandaże, opatrunki i środki do odkażania warto wyposażyć w folię NRC oraz ogrzewacze chemiczne. Dołożenie tych produktów pozwala uniknąć wychłodzenia, a także w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej dotrwać do pomocy udzielanej przez ratowników górskich. Sklep turystyczny weld.pl na swojej stronie internetowej oraz w górskim sklepie stacjonarnym posiada apteczki turystyczne Lifesystems. Podczas gdy apteczka turystyczna jest niezbędnym wyposażeniem podczas każdej podróży. Tak, mimo postępującej cyfryzacji ciężko wyobrazić sobie codzienność bez portfela. W tej zakładce internetowego sklepu górskiego weld.pl znajdują się także portfele turystyczne marki Mammut, Deuter oraz The North Face.

 

więcej

Apteczka turystyczna w góry

Wybierając się w góry, zarówno na wspinaczkę jak i trekking apteczka turystyczna powinna stanowić jeden z głównych elementów wyposażenia plecaka. Często pakując plecak zapominamy to tym ważnym elemencie. Oczywiście podczas wypadku lub zranienia samo posiadanie apteczki nie jest wystarczające. Wybierają się w góry powinniśmy także posiadać umiejętność udzielenia pierwszej pomocy oraz znać numer ratunkowy. W wypadku gdy wyposażenie apteczki oraz nasze umiejętności nie będą wystarczające, znajomość numeru telefonu ratunkowego do ratowników GOPR lub TOPR znacząco przyśpiesza akcję ratunkową.

Co powinno się znaleźć w apteczce turystycznej?

W apteczce turystycznej powinny się znaleźć takie elementy jak: instrukcja pierwszej pomocy, opatrunek nie przylegający do rany, bandaż elastyczny, plastry z gazą, krem bądź odkażający, chusteczki odkażający oraz rękawiczki winylowe. W górach niezbędne wyposażenie apteczki turystycznej stanowi folia NRC oraz ogrzewacze chemiczne. Przy kompletowaniu sprzętu turystycznego pod kątem sytuacji awaryjnych warto także zaopatrzyć się w dobry nóż turystyczny. Przydatnym elementem może się także okazać zestaw do resuscytacji. Apteczki turystyczne Lifesystems dostępne w ofercie sklepu górskiego weld.pl posiadają niezbędne wyposażenie pozwalające na udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Wyposażenie apteczki w góry Lifesystems o dodatkowe elementy takie jak folia NRC, nóż turystyczny i ogrzewacze chemiczne pozwala zwiększa poczucie bezpieczeństwa zarówno nas jak i partnerów. Biorąc pod uwagę ogromną ilość kleszczy, warto w apteczce posiadać także kartę do wyciągania kleszczy.

Potrfel turystyczny

Mimo coraz większej cyfryzacji ciężko sobie wyobrazić codzienność bez portfela. W tej zakładce internetowego sklepu górskiego weld.pl znajdują się portfele turystyczne marki Deuter, Mammut oraz The North Face.

Portfel Mammut

W swojej ofercie marka Mammut posiada kilka modeli portfeli turystycznych. Od kilku lat najpopularniejszym modelem w ofercie tej firmy jest zasuwany portfel Mammut Zip Wallet. Duża popularnością cieszy się także klasyczny składany portfel Mammut. Dla fanów minimalizmu i małej wagi stworzona została seria lekkich i cienkich portfeli Mammut Smart Wallet. Portfele Mammut występują głównie w ciemnej, uniwersalnej kolorystyce. Nie mniej jednak w naszej ofercie można znaleźć także kolorowy portfel Mammut. Portfel Mammut sprawdzi się zarówno w górach jak i w życiu codziennym.

Portfel The North Face Base Camp Wallet

Portfel turystyczny TNF Base Camp Wallet został wykonany z tego samego mocnego i wytrzymałego materiału co legendarne torby turystyczne TNF Base Camp. Potfel The North Face posiada wiele przegród i kieszonek pozwalających na ergonomiczne rozłożenie niezbędnych elementów. Model ten sam w sobie jest dość masywny i ciężki. Portfel TNF Base Camp Wallet zamykany jest dwoma, bardzo mocnymi napami, zabezpieczającami go przed samoistnym otworzeniem i wysypaniem się zawartości.

 

Zobacz również: kurtki trekkingowe   kurtki softshell   spodnie trekkingowe   bielizna termoaktywna

social media