Filtry:
Cena
od: 8 PLN do: 8 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta


filtry zaawansowane
filtruj

Sprzęt wspinaczkowy: Liny wspinaczkowe statyczne

 

Właściwości liny wspinaczkowej statycznej, czyli niewielka rozciągliwość po naprężeniu, czyni z liny statycznej idealną linę do prac na wysokościach, podchodzenia na linie, zjeżdżania na linie lub wspinania z górną asekuracją (na wędkę). Lina statyczna używana jest także do tyrolki. Należy jednak pamiętać, że w wypadku wspinania na wędkę, asekuracja powinna być dość sztywna, aby w wypadku ewentualnego odpadnięcia lot nie był długi. Liny wspinaczkowe statyczne sprzedawane są na metry lub w stałych długościach 50m, 100m lub 200m. Najpopularniejszą średnicą liny statycznej jest średnica 10,5mm. Jest to średnica, która idealnie sprawdza się podczas wszelkich prac na wysokościach oraz doskonale współpracuje z przyrządami posiadającymi certyfikaty do prac na wysokościach. Lina statyczna o średnicy 10,5mm świetnie sprawdza się także do zjazdów oraz do tyrolki. W asortymencie sklepu górskiego weld.pl znajdziecie m.in. linę statyczną na metry francuskiej marki Beal Contract, hiszpańskiej Fixe Ranger oraz czeskiego Singing Rock Contra.

 

więcej

Lina do prac na wysokościach

Do prac na wysokościach polecamy liny statyczne typu A. Testowanie lin statycznych typu A jest bardziej rygorystyczne niż w wypadku lin do prac na wysokościach typu B. W linach typu A zazwyczaj stosuje się także o wiele lepsze materiały niż w linach typu B. Wysokie normy zastosowane podczas produkcji lin typu A i ich najwyższa jakość sprawia, że są to liny statyczne szczególnie dedykowane do prac na wysokości w najtrudniejszych warunkach. Najpopularniejszą średnicą liny statycznej do prac na wysokościach jest średnica 10,5mm.

Lina statyczna do wspinaczki

Lina statyczna nie jest dedykowana do wspinaczki sportowej. Ponieważ lina statyczna nie ulega rozciągnięciu podczas odpadnięcia. Podczas odpadnięcia lina nie amortyzuje więc upadku. Nie mniej jednak lina statyczna może być używana do wspinaczki sportowej z górna asekuracją. Wspinaczka z górną asekuracją, nazywana jest potocznie wspinaczką na wędkę. Podczas tego typu wspinaczki asekurant z każdym pokonanym metrem wyciąga linę, podczas prawidłowej asekuracji podczas wspinaczki na wędkę wspinaczowi nie grozi więc znaczne odpadniecie od ściany. Wspinaczkę na wędkę stosuje się na ścianach wspinaczkowych oraz do patentowania pionowych dróg wspinaczkowych w skałach.

 

Lina statyczna do prac na wysokości na metry

W naszym sklepie posiadającym sprzęt do prac na wysokości liny statyczne sprzedawane są na metry. Zakupu liny statycznej na metry, pozwala dopasować zamówienie do rzeczywistych potrzeb. Oczywiście istnieje także możliwość zamówienia i zakupu liny w stałych długościach. Znajdziesz u nas liny statyczne do prac na wysokości o długości: 50m, 100m lub 200m.

 

Zobacz rówież: pętle zszywane, repsznury   karabinki wspinaczkowe   kaski wspinaczkowe

social media