Filtry:
Cena
od: 89 PLN do: 169 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producentafiltry zaawansowane
filtruj

Camping: Termosy

 

Klasyczny termos turystyczny nie tylko zapewnia nam ciepły napój na szlaku lub w pracy, ale także ciepły posiłek. Ciepły napój jest niezbędnym elementem zimowej wycieczki w góry. Pozwala nam on nie tylko ogrzać od wewnątrz organizm, ale także prawidłowo nawodnić organizm. Podczas zimowych trekkingów ze względu na niskie temperatury, świetnie sprawdzające się podczas aktywności górskiej pojemniki na wodę (bukłaki) Source, mogą nie zdać egzaminu. Ewentualnym rozwiązaniem zamarzania płynu w bukłaku i jego rurce jest zakupienie specjalnego modelu bukłaka Source DuraBag lub pokrowca termicznego na rurkę i bukłak. Jednak, aby nie ryzykować odwodnienia, spowodowanego zamrożoną końcówką rurki, niezbędnym jest zaopatrzenie się w termos o pojemności co najmniej 0,7l.

 

więcej

Jak wybrać termos turystyczny?

Wśród wielu termosów dostępnych na rynku polecamy w szczególności polską firmę Termite, która zaopatrzyła między innymi Zimową Narodową Wyprawę na K2. Świetnie sprawdzają się także kolorowe termosy GSI oraz nie mniej popularne termosy Thermos. Termosy sprawdzą się  jednak nie tylko w zimowych warunkach. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane podczas letnich wycieczek do ciepłych jak i zimnych napojów. Mniejsze termosy mogą być także wykorzystywane na co dzień do pracy, aczkolwiek do takich zadań ze względu na ciekawy design oraz szybki i łatwy dostęp do napoju bardziej predysponowane są kubki termiczne. Jakiej pojemności wybrać termos? Podczas wycieczki dla jednej osoby minimum stanowi termos o pojemności 0,7l. Podczas długiej, całodziennej wyrypy najlepszy będzie jednak termos o pojemności 1l. Mniejsze termosy o pojemności 0,5l lub mniej świetnie sprawdzają się natomiast jako podręczne termosy na kawę. Oczywiście wybór termosu zależny jest także od pojemności plecaka. Przy wyborze termosu należy zwrócić uwagę na system zastosowany w jego korku. Niezawodne i najlepiej trzymające ciepło termosy posiadają kubek zakręcany. Termos to nie tylko napój, ale także ciepły posiłek. W ofercie sklepu górskiego weld.pl dostępne są termosy żywieniowe marki Thermos i Termite, które pozwalają nam zjeść ciepły przygotowany dużo wcześniej posiłek. Termosy żywieniowe, potocznie nazywane żywieniówkami, świetnie sprawdzają się na co dzień w wypadku, gdy w pracy nie mamy możliwości przygotowania obiadu.

Termos turystyczny Termite

Termite to nasz rodzimy producent termosów trekkingowych i kubków termicznych. W kolekcji Termite należy zwrócić baczną uwagę na linię Termite Warhead. Znajdują się w niej termosy o pojemności od 0.35l do 1.2l. Termosy Termite Warhead cechuje bardzo wysoka jakość wykonania i niezrównane właściwości izolacji termicznej. W kolekcji Termite znajdują się też termosy żywieniowe zaopatrzone w szeroki wlew ułatwiający napełnianie i spożywanie posiłków. Linia Termite Warhead Jar to kilka termosów żywieniowych o różnych pojemnościach, które ułatwią biwakowanie i nakarmienie pociech.

Termos turystyczny Thermos

Thermos to najbardziej rozpoznawalny producent termosów trekkingowych i kubków termicznych na świecie. W kolekcji Thermos należy zwrócić dużą uwagę na linię Thermos King Beverage Bottle. Znajdują się w niej termosy o pojemności od 0.47l do 1.2l. Termosy Thermos cechuje bardzo wysoka jakość wykonania i rewelacyjne właściwości izolacji termicznej. Dla alpinistów Thermos stworzył specjalną kolekcję wysoce odpornych na uszkodzenia mechaniczne i wyposażonych w wybitne właściwości izolacyjne termosów Thermos Mountain FFX. W kolekcji Thermos znajdują się też termosy żywieniowe zaopatrzone w szeroki wlew ułatwiający napełnianie i spożywanie posiłków. Linia Thermos King Food Jar to kilka termosów żywieniowych o różnych pojemnościach umożliwiających bezpieczny transport żywności bez utraty termiki.

 

Zobacz również: kurtki turystyczne   kurtki puchowe i Primaloft   spodnie trekkingowe   bielizna trekkingowa

 

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: