Filtry:
Cena
od: 269 PLN do: 557 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta

filtry zaawansowane
filtruj

Sprzęt wspinaczkowy: Chwyty wspinaczkowe

 

W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajdują się chwyty wspinaczkowe. Ponieważ nie zawsze mamy czas iść na trening, idealnym rozwiązaniem jest drewniana chwytotablica, którą możemy zamontować w domu. Drewniana chwytotablica nie tylko pozwala przeprowadzić nam skuteczny trening palców, ale także dobrze wygląda. Dla zaawansowanych wspinaczy polecamy drewniane chwytotablice posiadające mniejsze chwyty, natomiast dla początkujących chwwytotablicę z większymi chwytami. Nowością na rynku są natomiast chwytotablice mobilne, które służą do podciągania się w skałach. Drewniana chwytotablica pozwala na rozgrzewkę w skałach przed trudnym projektem. Chwytotablica jest także świetnym pomysłem na prezent. Sklep wspinaczkowy weld.pl w swojej ofercie posiada wspinaczkowe przyrządy treningowe polskiej firmy Witchhold.

 

więcej

Chwytotablica drewniana YY Vertical

Kilka lat temu, po miesiącach testów i modyfikacji na rynku pojawiła się pierwsza uniwersalna chwytotablica marki - VerticalBoard One. Zauważalny sukces oraz pozytywne opinie zmotywowały firmę do pracy nad rozwojem tego projektu. Po wykonaniu analizy rynku oraz potrzeb wspinaczy, rozpoczęto pracę nad nowymi modelami. Współpraca działu projektowego, w którym zasiadają doświadczeni wspinacze wraz z trenerami i profesjonalistami zaowocowała pojawieniem się 3 nowych modeli. Obecnie dostępne, cztery modele chwytotablic, pozwalają wybrać produkt odpowiedni do potrzeb, poziomu zaawansowania oraz celów każdego wspinacza. Ponadto w ofercie YY Vertical znajdują się dwa modele chwytotablic mobilnych, które są niezwykle przydatne podczas rozgrzewki lub sesji treningowej na wyjeździe. Niewątpliwą zaletą każdego modelu jest możliwość łatwego zamontowania gumy odciążającej oraz wyraźne oznaczenie każdego chwytu: głębokości i kąta pochylenia. VerticalBoard Light, VerticalBoard First, VerticalBoard One, VerticalBoard Evo, La Baguette, Travelboard.

 

Chwytotablice VerticalBoard wykonano z miękkiego drewna topoli będącego łagodnym dla skóry, a jednocześnie zapewniającego doskonałe tarcie. Zaokrąglone krawędzie chwytów zaprojektowano, przetestowano, a następnie modyfikowano tak aby połączyć komfort i ergonomię. Co istotne istotne wszystkie modele powstały z myślą o ekologii. Topola to drzewo charakteryzujące się szybkim "rozwojem", które nie potrzebuje wiele wody aby osiągnąć optymalne dla produkcji chwytotablic parametry. Do produkcji chwytotablic mobilnych zastosowano natomiast twardsze i wytrzymalsze na uszkodzenia, jasne drewno kauczukowe pochodzące z recyclingu.

Drewniana chwytotablica Witchhold

Drewniana chwytotablica Witchhold to genialny przyrząd treningowy. Gdy nie mamy czasu jechać na ścianę wspinaczkową lub planujemy zrobić szybki trening zwisów, drewniana chwytotablica w domu jest najlepszych wyborem. Polska firma Witchhold posiada w swojej ofercie dwa modele chwytotablicy umożliwiające zrobienie pełnowartościowego treningu palców. Modele zostały tak zaprojektowane aby wspinacz na każdym poziomie mógł rozwijać swoją siłę palców. Różnorodny kształt oraz wielkość chwytów pozwala przygotować palce do wspinaczki w skałach na wielu formacjach. Drewno w stosunku do materiałów z których produkowane są chwyty wspinaczkowe ma mniejszą tendencję do niszczenia skóry na palcach oraz znacznie lepiej wygląda w pomieszczeniu. Chwytotablica jest świetnym prezentem dla wspinacza.

Drewniana chwytotablica mobilna

Często w skałach spotykamy osoby podciągające się na małym kawałku drewna. Zapewne osoba ta jest szczęśliwym posiadaczem chwytotablicy mobilnej. Chwytotablica mobilna służy do rozgrzewki przed rozpoczęciem wspinaczki w skałach oraz do podtrzymania rozgrzania palców w przerwach między wstawkami. Chwytotablicę mobilną można także zabrać ze sobą na wyjazd służbowy lub nie wspinaczkowe wakacje aby utrzymać siłę palców przed powrotem na ścianę lub w skały. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla wspinacza, chwytotablica mobilna Witchhold jest świetnym wyborem!

 

Zobacz również: magnezja i woreczki na magnezję   spodnie wspinaczkowe   koszulki wspinaczkowe   karabinki wspinaczkowe

social media