Filtry:
Cena
od: 509 PLN do: 1088 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta

Zastosowany materiałZastosowana membrana


Płeć


filtry zaawansowane
filtruj

Buty: Trekkingowe

 

Dobór prawidłowego obuwia jest najważniejszym elementem przygotowania do wycieczki w góry. Buty trekkingowe nie tylko muszą być wygodne i jak najlepiej dopasowane do stopy, musza także być odporne na warunki panujące na szlaku turystycznym. Wysokiej jakości buty górskie odpowiednio stabilizują stopę w bucie, nie przemakają, a ich podeszwa świetnie sprawdza się na śliskich szlakach oraz błocie. W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajduje się szeroki asortyment butów idealnie nadających się na wycieczki w góry. Większość oferowanych przez nas modeli butów górskich posiada podeszwę Vibram zapewniającą świetne parametry przyczepności oraz membranę Gore-tex zapewniającą wysoki poziom wodoodporności i oddychalności. 

 

więcej

Buty w góry

Cała grupa produktów, która nazywana jest potocznie butami trekkingowymi, jest niezwykle zróżnicowana. Buty górskie można podzielić na trzy kategorie: backpacking, trekking i hiking. W kategorii backpacking dominują buty przeznaczone do kilkudniowego wędrowania po górach z ciężkim plecakiem. Obuwie z kategorii backpacking charakteryzuje się sztywną podeszwą oraz perfekcyjnym trzymaniem stopy. Do tej kategorii należą m.in. buty ze skóry  licowej Scarpa, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane zimą wraz z rakami koszykowymi. Buty z kategorii trekking, to buty przeznaczone na jednodniowe lub kilkudniowe wycieczki w góry. Są to uniwersalne buty w góry, charakteryzujące się średnio sztywną podeszwą. Ponadto w stosunku do butów z kategorii backpacking są lżejsze i zazwyczaj wykonane z nubuku. Obuwie górskie kategorii hiking przeznaczone jest na jednodniowe wycieczki górskie w nietrudnym terenie górskim. Podeszwa butów hikingowych jest stosunkowo miękka, a sam but jest zazwyczaj niższy od butów górskich ze wcześniej wspomnianych kategorii. W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajdują się zarówno męskie jak i damskie buty trekkingowe czołowych producentów tego typu obuwia tj. Scarpa, Aku, Lasportiva. Niezwykle istotnym elementem komfortu użytkowania buta górskiego jest dobór odpowiednich skarpet. Skarpeta dobrana do buta górskiego nie powinna być zbyt ciepła, należy zwrócić szczególną uwagę na jej dopasowanie i mięsistość. Aby zwiększyć także komfort termiczny oraz użytkowania danych butów, dokupić można także specjalną zimową wkładkę termiczną.

Buty trekkingowe Scarpa

Scarpa jest czołowym producentem butów trekkingowych. Buty Scarpa charakteryzują się najlepszymi dostępnymi materiałami, świetnym wykonaniem oraz wytrzymałością. W swojej ofercie Scarpa posiada buty w góry dla każdej górskiej aktywności. Dla osób szukających twardego i sztywnego buta do długich wycieczek z ciężkim plecakiem polecane są buty skórzana ze skóry licowej, charakteryzujące się sztywną i twardą podeszwą. Dla osób preferujących całodniowe wycieczki w terenie o umiarkowanej trudności najlepszym wyborem są buty o umiarkowanej sztywności, aczkolwiek dobrze trzymającej podeszwie. Buty Scarpa to świetny design oraz wysoka jakość wykonania.

Skórzane buty górskie

Klasyczne buty ze skóry licowej to dla wielu górskich wyjadaczy wspomnienie dawnych dni. Na obecnym rynku outdoor ciężko jest znaleźć wysokiej jakości skórzane buty górskie. Buty górskie ze skóry licowej dedykowane są dla turystów potrzebujących uniwersalnego, sztywnego buta, który sprawdzi się w każdych warunkach. Całoroczne buty ze skóry licowej, świetnie sprawdzają się także podczas krótkich wypadów do lasu. Nie bez powodu, to buty ze skóry licowej wybierane są przez leśniczych. Scarpa od wielu lat posiada doświadczenie w produkcji wysokiej jakości butów skórzanych bez membrany Gore-Tex jak i z membraną.

Buty z gore-Tex

Dzięki wysokiemu poziomowi oddychalności, niezbędnemu do komfortowego użytkowania w wymagających warunkach atmosferycznych, buty górskie wyposażone w membranę GORE-TEX® sprawdzą się zarówno w letnie trekkingi jak i zimą na niewymagające wycieczki w góry. Na rynku dostępnych jest wiele butów, przy których widnieje logo Gore-tex. Należy jednak pamiętać, że Gore-Tex to jedynie marka produkująca materiał zastosowany do produkcji butów. Gore-tex posiada w swojej ofercie różne rodzaje membrany, które producenci wykorzystują w swoich produktach. Gore-tex stosowany jest zarówno w butach wysokogórskich, butach trekkingowych jak i butach podejściowych. Zastosowanie membrany Gore-Tex w butach zapewnia ochronę przed wilgocią w połączeniu z wysoką oddychalnością.

Buty z podeszwą Vibram

Praktycznie każdemu Vibram kojarzy się z najlepszą na rynku podeszwą butów górskich. Podobnie jednak jak to ma miejsce w wypadku Gore-tex, Vibram to jedynie marka produkująca podeszwy. W ofercie marki Vibram produkowanych jest kilkanaście rodzajów podeszew. Rodzaj podeszwy zależny jest od przeznaczenia modelu butów. Vibram w swojej ofercie posiada podeszwy do butów wysokogórskich, butów trekkingowych, a także do butów trailowych oraz butów do wspinania.

 

Zobacz również: raki turystyczne   ochraniacze   skarpety trekkingowe   impregnaty do obuwia

 

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: