Filtry:
Cena
od: 839 PLN do: 3698 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producentafiltry zaawansowane
filtruj

Śpiwory: Śpiwory puchowe

 

Odpoczynek jest podstawą każdej wyprawy górskiej oraz trekkingu. Podczas snu organizm regeneruje się, ładując baterie, które są paliwem, pozwalającym pokonać nam kolejny dzień. Czynnikiem bezapelacyjnie wpływającym na prawidłową regenerację jest zapewnienie organizmowi odpowiedniego komfortu cieplnego. Komfort cieplny, który zapewniają nam śpiwory puchowe, wpływa nie tylko na dobry sen, ale także kondycję psychiczną. Podczas wypraw w Alpy bądź zimą w Tatry minimum stanowi śpiwór o wypełnieniu ok 600-700g taki jak Aura Baza. Idealny byłby natomiast ciepły śpiwór puchowy, zapewniający komfort termiczny w temperaturze ok -20°C, taki jak Aura Nora. Osoby, które w przyszłości planują wyprawę na Aconcaguę, Denali lub na wyższe szczyty Pamiru czy też Himalajów, mogą zaopatrzyć się w śpiwory puchowe, zapewniające komfort termiczny powyżej granicy -25°C. Wśród modeli dostępnych na rynku polecamy takie śpiwory jak Millet Worldroof, Aura Gawra, Aura Igloo lub jeden z najcieplejszych śpiworów puchowych na rynku The North Face Inferno. Należy pamiętać także o tym, że bez odpowiedniego namiotu wyprawowego, nawet najlepszy śpiwór puchowy nie zapewni nam komfortowego snu.

 

więcej

Puchowy śpiwór zimowy

Śpiwór puchowy jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują ciepłego śpiwora na zimowe biwaki. Najcieplejsze śpiwory puchowe na rynku zapewniają komfort termiczny na poziomie -40°C, dedykowane są one na wyprawy w najwyższe góry świata, Himalaje, Andy lub Pamir. Optymalnym wyborem jest śpiwór puchowy, zapewniający ciepły i wygodny nocleg w temperaturze ok. -20°C. Taki śpiwór gwarantuje komfort użytkowania podczas zimowych biwaków w Tatrach lub letnich wyjazdów w Alpy. Zapewnienie komfortu termicznego na poziomie -20°C jest także wystarczające dla poszukujących śpiwora na wyjazd na Elbrus lub Kazbek. Wygodę użytkowania śpiworów puchowych można zwiększyć poprzez zastosowanie wkładki wewnętrznej. Wkładka, w odróżnieniu od śpiwora puchowego, może być wielokrotnie prana, nie tylko podnosi więc komfort termiczny, ale i komfort użytkowania oraz zwiększa higienę.

Letni śpiwór puchowy w góry

Śpiwór puchowy kojarzy nam się przede wszystkim z zimowymi warunkami i zapewnieniem ciepła w nieprzyjaznych warunkach. Na rynku dostępnych jest jednak wiele produktów puchowych, których parametr określający komfort termiczny został ustalony powyżej 0 stopni. Takie śpiwory puchowe przeznaczone są do użytkowania w warunkach od wiosny do jesieni. Ze względu na niską wagę oraz bardzo małe wymiary po spakowaniu taki śpiwór puchowy idealnie sprawdzi się podczas górskiego trekkingu. Komfort termiczny powyżej 0, predysponuje letni śpiwór puchowy do zastosowania w schronisku podczas zimowych wyjazdów. Korzystając ze śpiwora puchowego w temperaturze powyżej 0 stopni, należy szczególną uwagę zwrócić na ochronę śpiwora przed wilgocią. Produkty puchowe nie lubią nadmiaru wilgoci, nie powinny być przemoczone  i muszą być prane w określony sposób.

Certyfikowany puch RDS (Responsible Down Standard)

Puch oznaczony logiem RDS to produkt pochodzenia zwierzęcego, który na każdym etapie spełnił standardy opracowane przez organizacje działające na rzecz ochrony zwierząt. Puch i pierze posiadające certyfikat RDS pochodzi z kaczek i gęsi, które przez cały okres hodowli miały zapewnione odpowiednie warunki życiowe. Puch nie może być pozyskiwany z żywych ptaków. Co najważniejsze, ptaki w czasie hodowli nie mogą być przymusowo karmione i nie mogą cierpieć z powodu strachu i bólu. Śpiwór zawierający puch RDS to nie tylko artykuły najwyższej klasy, ale przede wszystkim produkt, którego główny element został pozyskany z troską o środowisko naturalne.

 

                                                                         Zobacz również: maty turystyczne   bielizna termoaktywna   ręczniki turystyczne

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: