Filtry:
Cena
od: 863 PLN do: 5712 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta
filtry zaawansowane
filtruj

Śpiwory: Śpiwory puchowe

 

Odpoczynek jest podstawą każdej wyprawy górskiej oraz trekkingu. Podczas snu organizm regeneruje się, ładując baterie, które są paliwem, pozwalającym pokonać nam kolejny dzień. Czynnikiem bezapelacyjnie wpływającym na prawidłową regenerację jest zapewnienie organizmowi odpowiedniego komfortu cieplnego. Komfort cieplny, który zapewniają nam śpiwory puchowe, wpływa nie tylko na dobry sen, ale także kondycję psychiczną. Podczas wypraw w Alpy bądź zimą w Tatry minimum stanowi śpiwór o wypełnieniu ok 600-700g taki jak Aura AR1 600 bądź Rab Ascent 600. Idealny byłby natomiast ciepły śpiwór puchowy, zapewniający komfort termiczny w temperaturze ok -15°C, taki jak Aura AR1 750 lub Rab Ascent 900. Osoby, które w przyszłości planują wyprawę na Aconcaguę, Denali lub na wyższe szczyty Pamiru czy też Himalajów, mogą zaopatrzyć się w śpiwory puchowe, zapewniające komfort termiczny powyżej granicy -25°C. Wśród modeli dostępnych na rynku polecamy takie śpiwory jak Aura Baz 1200, lub Millet Trilogy Ultimate. Należy pamiętać także o tym, że bez odpowiedniego namiotu wyprawowego, nawet najlepszy śpiwór puchowy nie zapewni nam komfortowego snu. Sklep górski weld.pl w swojej ofercie posiada szeroki wybór śpiworów puchowych.

 

więcej

Zimowy śpiwór puchowy

Śpiwór puchowy jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują ciepłego śpiwora na jesienno-zimowe biwaki. Najcieplejsze śpiwory puchowe na rynku zapewniają komfort termiczny na poziomie -40°C, dedykowane są one na wyprawy w najwyższe góry świata, Himalaje, Andy lub Pamir. W takich warunkach świetnie sprawdzi się model Millet Trilogy Ultimate lub Aura Baz 1200. Optymalnym wyborem jest śpiwór puchowy, zapewniający ciepły i wygodny nocleg w temperaturze do ok. -20°C. Taki śpiwór gwarantuje komfort użytkowania podczas zimowych biwaków w Tatrach lub letnich wyjazdów w Alpy. Zapewnienie komfortu termicznego na poziomie -20°C jest także wystarczające dla poszukujących śpiwora na wyjazd na Elbrus lub Kazbek. W takich warunkach świetnie sprawdzą się modele Aura AR1 900 oraz Aura AR1 750. Wygodę użytkowania śpiworów puchowych można zwiększyć poprzez zastosowanie wkładki wewnętrznej. Wkładka, w odróżnieniu od śpiwora puchowego, może być wielokrotnie prana, nie tylko podnosi więc komfort termiczny, ale i komfort użytkowania oraz zwiększa higienę.

Polski śpiwór puchowy Aura

Polska marka Aura jest dostępna na rynku od 1989r. Pierwotnie marka funkcjonowała pod nazwą Yeti. Od początku swojego istnienia produkty firmy tworzone były wspólnie z czołowymi Polskimi wspinaczami. Dzięki tej współpracy udało się stworzyć uniwersalną, nowoczesną i niezwykle innowacyjną kolekcję śpiworów puchowych. Najbardziej zaawansowanym śpiworem marki, pod względem zimowej wspinaczki wysokogórskiej oraz turystyki zimowej jest model Aura Baz. Śpiwór puchowy Aura Baz 1200 zapewnia użytkownikowi komfort termiczny do temperatury -28°C. Innowacyjna konstrukcja, połączona z wysokimi parametrami wypełnienia puchowego sprawia, że model Aura Baz 1200 świetnie sprawdzi się w Himalajach, Andach lub najwyższych górach Pamiru.

Uniwersalny śpiwór puchowy Aura AR1

Śpiwór puchowy Aura AR 1 to najbardziej uniwersalny śpiwór w kolekcji marki Aura. Patrząc na ten model przede wszystkim w oczy rzuca się suwak umieszczono w najbardziej naturalnym miejscu - centralnie na środku. Takie dotąd rzadko spotykane rozwiązanie znacząco zwiększa komfort użytkowania, nie wpływając negatywnie na utratę ciepła. Na komfort użytkowania wpływa także trapezowy kształt śpiwora, jednocześnie obszerny i dopasowany kaptur oraz podniesione denko dla wygody w stopach. Aura AR1 to przede wszystkim łatwość użytkowania, wygoda i funkcjonalność. Suma detali, pozwoliła stworzyć innowacyjny i niezwykle uniwersalny śpiwór, który z powodzeniem można zastosować w niemalże każdych warunkach. Śpiwór Aura AR1 900, którego wypełnienie stanowi kilogram puchu o sprężystości 700cui, świetnie sprawdzi się w warunkach w warunkach wysokogórskich. Identyczny pod względem konstrukcji, lecz wypełniony ok 850g puchu model Aura AR1 750, dedykowany jest do użytku podczas zimowych biwaków w Tatrach, latem w Alpach bądź na popularnych szczytach takich jak Elbrus lub Kazbek. Na znacznie mniej wymagające warunki zimowe dedykowany jest model Aura AR1 600, który zapewnia komfort termiczny do temperatury -10°C

Śpiwory puchowe Millet

W naszej ofercie śpiworów puchowych nie mogło zabraknąć śpiworów marki Millet. Najbardziej zaawansowanym technologicznie modelem w kolekcji, zarazem posiadającym najlepsze parametry termiczne, jest śpiwór puchowy Millet Trilogy Ultimate. Śpiwór ten został wypełniony 1300g impregnowanego puchu gęsiego o spreżystości 850cui. Zapewnia on certyfikowaną wartość temperatury komfortu do temperatury -25°C. Model ten dedykowany jest zatem na wyprawy w najwyższe góry świata. Wśród modeli śpiworów puchowych marki Millet najpopularniejsze są jednak lekkie śpiwory puchowe z linii Millet Light Down. Modele z grupy Millet Light Down, zostały wypełnione kaczym impregnowanym puchem o sprężystości 700cui. Wśród trzech modeli śpiworów każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie. Najpopularniejszym z nich jest cztero-sezonowy śpiwór puchowy Millet Light Down -5°, zapewniający certyfikowaną wartość komfortu termicznego do temperatury -6°C. Dużą popularnością cieszy się także model Millet Light Down 0°, który zapewnia komfort termiczny do temperatury 0°C. Grupę uzupełnia lekki, letni śpiwór puchowy Millet Light Down 5°.

Śpiwór puchowy RAB

Historia marki Rab, rozpoczęła się na początku lat 80tych XX-tego wieku w Sheffield (Wielka Brytania). Rab Carrington, wykorzystując górskie doświadczenie, stworzył swój pierwszy śpiwór puchowy. W ciągu następnych kilku lat Rab stał się jednym z czołowych producentów śpiworów oraz kurtek puchowych na świecie. Obecnie kolekcja śpiworów puchowych Rab, to kilkanaście modeli dedykowanych w zależności od warunków oraz rodzaju aktywności. W kolekcji marki za najbardziej uniwersalne uznawane są modele linii Rab Ascent.

Lekki letni śpiwór puchowy w góry

Śpiwór puchowy kojarzy nam się przede wszystkim z zimowymi warunkami i zapewnieniem ciepła w nieprzyjaznych warunkach. Na rynku dostępnych jest jednak wiele produktów puchowych, których parametr określający komfort termiczny został ustalony w okolicy 0 stopni. Takie śpiwory puchowe przeznaczone są do użytkowania w warunkach od wiosny do jesieni. Ze względu na niską wagę oraz bardzo małe wymiary po spakowaniu taki śpiwór puchowy idealnie sprawdzi się podczas górskiego trekkingu. Komfort termiczny powyżej 0, predysponuje letni śpiwór puchowy do zastosowania w schronisku podczas zimowych wyjazdów. Do takich zastosowań świetnie sprawdzą się uniwersalne śpiwory puchowe linii Millet Light Down oraz Aura AR1. Korzystając ze śpiwora puchowego w temperaturze około 0 stopni, należy szczególną uwagę zwrócić na ochronę śpiwora przed wilgocią. Produkty puchowe nie lubią nadmiaru wilgoci, nie powinny być przemoczone  i muszą być prane w określony sposób.

Certyfikowany puch RDS (Responsible Down Standard)

Puch oznaczony logiem RDS to produkt pochodzenia zwierzęcego, który na każdym etapie spełnił standardy opracowane przez organizacje działające na rzecz ochrony zwierząt. Puch i pierze posiadające certyfikat RDS pochodzi z kaczek i gęsi, które przez cały okres hodowli miały zapewnione odpowiednie warunki życiowe. Puch nie może być pozyskiwany z żywych ptaków. Co najważniejsze, ptaki w czasie hodowli nie mogą być przymusowo karmione i nie mogą cierpieć z powodu strachu i bólu. Śpiwór zawierający puch RDS to nie tylko artykuły najwyższej klasy, ale przede wszystkim produkt, którego główny element został pozyskany z troską o środowisko naturalne.

 

Zobacz również: maty turystyczne   bielizna termoaktywna   ręczniki turystyczne

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: