Filtry:
Cena
od: 24 PLN do: 259 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producentaZastosowany materiałPrzeznaczenie

filtry zaawansowane
filtruj

Odzież: Skarpety

 

Skarpety tekkingowe są jednym z bardzo ważnych elementów wyposażenia turysty i alpinisty. W połączeniu z butami trekkingowymi skarpety turystyczne zapewniają udane i bezpieczne wyjścia w góry. Pomimo, że jest to niewielki element wyposażenia górskiego, to ma bardzo duże znaczenie w w prawidłowym komponowaniu wyposażenia. Skarpety górskie dzielą się na wiele specyficznych podgrup. Ze względu na zastosowany materiał dzielimy je na skarpety wełniane (idealne do klasycznych butów trekkingowych), do których produkcji zastosowano wełnę Merino i bawełnę oraz skarpety syntetyczne, wykonane z Coolmaxu, Thermolite, Drytex, Primaloftu i wielu innych włókien syntetycznych. Sporą część asortymentu zajmują skarpety mieszane, gdzie zastosowano połączenie włókien naturalnych z syntetykami. Kolejnym podziałem skarpet jest ich zastosowanie. Wyróżniamy skarpety trekkingowe do klasycznej eksploracji górskie, skarpety ekspedycyjne, przeznaczone do stosowania z butami wyprawowymi, skarpety narciarskie i trochę od nich lżejsze skarpety skitourowe świetne do butów skitourowych. Osobnym tematem jest pora roku w jakiej będziemy używać skarpet trekkingowych, tutaj zarysowuje się wyraźny podział na skarpety zimowe i letnie. W ofercie sklepu weld.pl znajdują się skarpety takich marek jak Lorpen, Bridgedale, Comodo, Mund i Milo.

 

więcej

Skarpety trekkingowe Comodo

Comodo Technical Socks jest polskim producentem skarpet trekkingowych. Comodo słynie przede wszystkim z produkcji bardzo wysokiej jakości skarpet wykonanych z wełny Merino a także skarpet z domieszką wysokiej klasy wełny z alpaki. Najcieplejsze wełniane skarpety producenta to Comodo STWC, STWA, STAN, STAL, TRE 9 i TRE 10. W kolekcji Comodo znajdują się też syntetyczne skarpety przygotowane specjalnie na cieplejszą porę roku. Comodo TRE 5, TRE 7 i STT będą doskonale chronić stopy przed przegrzaniem w ciepłe, letnie dni.

Skarpety turystyczne Lorpen

Lorpen słynie na całym świecie z produkcji wysokiej jakości skarpet trekkingowych i skarpet skitourowych. W kolekcji Lorpen znajdują się też najlepsze na świecie skarpety wyprawowe. Wykonane z surowców Polartec skarpety wyprawowe Lorpen TEPEX, TEPA i TEP to najlepsze skarpety wyprawowe w swojej klasie na świecie. Popisowym szlagierem Lorpen są też skarpety trójwarstwowe z linii T3 Trilayer. Znajdują się w niej zarówno modele idealne na zimę, Lorpen T3HT Heavy Trekker, T3ST All Season Trekker oraz T3MMH Midweight Hiker. Typowo na lato w kolekcji Trilayer znajdują się skarpety turystyczne Lorpen T3LMG Light Hiker. W pełni wykonane z surowca Coolmax są świetnie oddychające skarpety Lorpen TCCF Light Hiker. Tak poważny producent skarpet, jak Lorpen posiada też rozbudowaną linię skarpet typu Liner. Wykonane z najlepszych surowców skrpety liner Lorpen CIC, CIW i CIT zagospodarują cały sezon pod względem zabezpieczenia stóp użytkowników przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Lorpen to również potężna kolekcja skarpet skitourowych, oczywiście wykonanych w filozofii T3. Lorpen S3SLM Ski Superlight, Lorpen S3LMG Ski Light, Lorpen S2SMM SKi Midweight i Lorpen S3SMG Ski Mountaineering zadowolą wszystkich miłośników zimowej turystyki na nartach.

Skarpety biegowe i skarpety skitourowe Dynafit

Skarpety skitourowe i skarpety biegowe Dynafit słyną przede wszystkim z bardzo żywej i ciekawej kolorystyki. Nic nudnego nie znajdziemy w ofercie Dynafit. Dodatkową zaletą skarpet biegowych Dynafit jest fakt, że można je stosować równiej jak klasyczne skarpety trekkingowe. Dynafit Stay Fast, Dynafit Ultra Cushion, Dynafit Alpine Short i Dynafit Mesh Footie to najbardziej rozpoznawalne skarpety biegowe w kolekcji producenta - co za feria barw i wzorów! Dla skitourowców Dynafit przygotował kilka modeli. Dynafit Tour Merino Socks, Dynafit Speed Dryarn Socks i Dynafit FT Graphic Socks to świetny wybór wśród najlepszych surowców naturalnych i syntetycznych i oczywiście... Feria barw i wzorów!

Skarpety wełniane Devold

Devold jest jednym z największych producentów odzieży wełnianej na świecie. Devold posiada w swojej ofercie oparte na wysokiej zawartości wełny Merino skarpety trekkingowe. Takie klasyki, jak Devold Outdoor Heavy Socks, Devold Medium Socks i Devold Hiking Medium Sock pozwolą uzupełnić braki w szafie, szczególnie osobom poszukującym skarpet wykonanych z Merino. Dla narciarzy Devold przygotował Skarpety Devold Alpine i Devold Cross Country Socks.

Skarpety wodoszczelne i skarpety skitourowe Bridgedale

Bridgedale jest jedną z nielicznych marek posiadających w swojej ofercie skarpety wodoszczelne wyposażone w membranę. Membranowe skarpety Bridgedale Storm Sock Heavyweight, Storm Sock Midweight Boot i Storm Sock Lightweight Boot zabezpieczą stopy przed wilgocią w każdych warunkach. W wodoszczelnych skarpetach Bridgedale bagno i roztopy nie są straszne. Bridgedale to także skarpety skitourowe. Skarpety do skituru Bridgedale Ski Merino Performance o różnych grubościach uchronią stopy przed przegrzaniem w butach skitourowych.

 

Zobacz również: rękawiczki trekkingowe   buty podejściowe   kurtki turystyczne   kurtki polarowe

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: