Filtry:
Cena
od: 24 PLN do: 1529 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta

Rodzajfiltry zaawansowane
filtruj

Camping: Palniki turystyczne

 

Podstawowym elementem każdego wyjazdu jest odpowiedni posiłek, dlatego przed wyjazdem warto się zaopatrzyć w prawdopodobnie najsmaczniejsze jedzenie liofilizowane marki LyoFood. Posiłek jednak należy na czymś przygotować, niezbędne jest posiadanie palnika turystycznego z kartuszem oraz naczyń i sztućców, które sprawdzą się podczas wyjazdów w góry i doliny.

 

więcej

Jaki palnik turystyczny?

Na czym skupić się przy wyborze palnika turystycznego? Dla osób wybierających się na najwyższe górskie szczyty takie jak Denali czy Aconcagua należy wybrać palnik zapewniający nam szybkie i wydajne gotowanie wody na dużej wysokości. Do takich celów idealnie sprawdzają się palniki zintegrowane z naczyniami marki Jetboil oraz MSR Windburner i MSR Reactor. Biorąc jednak po uwagę cenę takiego elementu, pierwszym wyborem są jednak mniejsze i tańsze palniki. Przy wyborze palnika turystycznego należy zwrócić uwagę na jego wielkość, wagę oraz prędkość/wydajność gotowania wody. Tanie palniki rzadko kiedy wyposażone są w piezo zapalnik, który może okazać się zbawienny w niektórych warunkach. W sklepie górskim weld.pl znajduje się szeroki wybór palników turystycznych popularnych i sprawdzonych producentów takich jak: GSI, Coleman, Go System lub Optimus.

Palinik wyprawowy MSR 

Palniki tego typu nie tylko zapewniają nam kompaktowość, ale także szybko, ekonomicznie i komfortowo pozwalają gotować wodę na dużej wysokości i mocnym wietrze. Dużą przewagą kuchenki MSR Reactor nad kuchenkami JetBoil, w warunkach górskich, jest brak integracji palnika z garnkiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu palnik może służyć nie tylko do gotowania, ale także w czasie obozowania, do ogrzewania namiotu lub suszenia mokrych elementów odzieży. Dokupując specjalny zestaw MSR Hanging Kit, palnik można podwiesić w namiocie. Ciekawą kuchenką wyprawową jest palnik MSR Windburner, który podobnie, jak Reactor możemy zakupić w trzech pojemnościach. Kuchenka Windburner ma mniejszą moc niż Reactor ale za to oferuje możliwość integracji palnika z garnkiem. Ciekawym rozwiązaniem dla dużych grup jest palnik MSR Group Stove System, który umożliwi wygodne gotowanie dla kilku osób. Palniki takie także świetnie sprawdzają się w warunkach himalajskich, alpejskich bądź tatrzańskich.

Kuchenka wyprawowa Jetboil

Jetboil jest od lat jednym z najbardziej znanych producentów zintegrowanych palników turystycznych. W ofercie producenta znajduje się kilka modeli, które łaczą sobie zalety kuchenek turystycznych i poważnych palników wyprawowych. Najważniejszym przedstawicielem w ofercie producenta jest palni Jetboil Flash, który znajduje najszersze zastosowanie w górach wysokich i w turystyce. Typowym modelem kuchenki turystycznej jest Jetboil Zip. Dla osób chcących przygotowywać duże posiłki w górach doskonale sprawdzą się kuchenki Jetboil Micromo i Jetboil Minimo

Kuchenki wielopaliwowe MSR

Poważnym wyzwaniem dla użytkowników kuchenek turystycznych są wyprawy w miejsca z dla od cywilizacji, gdzie do najbliższego sklepu górskiego, gdzie można nabyć gaz trzeba jechać nawet kilka dnia autem bądź innym dostępnym środkiem lokomocji. Nigdy nie wiemy jakie paliwo uda nam się uzyskać w terenie a  w większości przypadków częściej jest to paliwo płynne a rzadziej gaz. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się kuchenki wielopaliwowe. Doskonałe palniki multifuel oferuje MSR. Modele XGK, Whisperlite i Dragonfly zapewniają płynną i komfortową pracę na większości płynnych paliw dostępnych w różnych częściach świata. Zaletą kuchenek wielopaliwowych MSR jest też dostęp do szerokiej gamy części zamiennych i akcesoriów.

Palnik turystyczny Fire Maple, Optimus, MSR, GSI

W ofercie weld.pl znajduje się wiele kuchenek turystycznych dostępnych dla turysty nie posiadającego wysokogórskich ambicji. Tego typu kuchenki nie kosztują wiele, są proste w obsłudze, niewielkie po spakowaniu i sprawdzą się doskonale podczas letniego biwaku i weekendowego wyjazdu w góry. W ofercie MSR znajdują się dwie bardzo ciekawe, trwałe i wydajne palniki MSR Pocket Rocket i MSR Pocket Rocket Deluxe. Szwedzka marka posiada w swojej ofercie palniki turystyczne Optimus Crux (jeden z nielicznych palników turystycznych ze składaną głowicą) i lekki palnik turystyczny Optimus Crux Lite. Bardzo szeroką ofertę kuchenek turystycznych posiada Fire Maple. Oprócz bardzo znanych kuchenek zintegrowanych Mars Radiant i Star FMS w kolekcji producenta znajdują się też budżetowe modele z linii Fire Maple FMS.

 

Zobacz również: namioty ekspedycyjne   plecaki wyprawowe   śpiwory wyprawowe   okulary trekkingowe

 

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: