Filtry:
Cena
od: 599 PLN do: 2999 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta
Typ mocowania raków


Zastosowana membrana


Zastosowana ocieplinafiltry zaawansowane
filtruj

Buty: Techniczne i wyprawowe

 

Buty techniczne i wyprawowe to buty stworzone z myślą o najwyższych górach świata. Dobór prawidłowego obuwia jest najważniejszym elementem przygotowania do wyprawy. Źle dobrane i niewygodne buty przekreślić mogą sukces wyprawy, a nas często wprowadzić w niemałe kłopoty. Buty, które planujemy zabrać ze sobą na wyprawę, musza spełniać przede wszystkim wymagania termiczne, dzięki którym podczas zimnej nocy w obozie nie odmrozimy palców. Sklep górski weld.pl uczestniczył przy organizacji wielu wypraw w najdalsze zakątki świata (m.in. przy Zimowej Wyprawie na K2 2017/18). Wiedza i doświadczenie, jakie uzyskaliśmy przez ten czas, pozwala nam prawidłowo dobrać buty oraz resztę sprzętu ekspedycyjnego: ciepłą odzież wysokogórską, wytrzymałe namioty wyprawowe  czy też ciepłe śpiwory puchowe. W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajduje się szeroki wybór butów wysokogórskich topowych marek takich jak Scarpa, LaSportiva oraz Millet.

 

więcej

 

Buty ekspedycyjne (wyprawowe)

Buty wysokogórskie na szczyty powyżej 6000 metrów takie jak Pik Lenina, Aconcagua lub Denali powinny mieć budowę dwuczęściową. Buty z wyjmowanym botkiem wewnętrznym są nie tylko cieplejsze od butów zintegrowanych, pozwalają one także zachować komfort cieplny stóp w namiocie lub wysuszyć buty. Buty ekspedycyjne z botkiem wewnętrznym są przeznaczone do używania z rakami automatycznymi, but zapewnia stabilizację stopy, a podeszwa Vibram mimo miękkiej gumy jest wyjątkowo sztywna. Profesjonalne buty wysokogórskie z botkiem wewnętrznym zazwyczaj posiadają też zintegrowany z butem gaiter (stuptut) zwiększający komfort termiczny i chroniący nas przed dostawaniem się śniegu do środka buta.

 

Buty techniczne

Buty techniczne to zazwyczaj buty stworzone do używania w górach poniżej 5 tys. metrów. Buty te dedykowane są na warunki zimowe w Tatrach, lato w Alpach oraz popularne góry takie jak Elbrus lub Kazbek. Buty techniczne służą także do wspinaczki lodowej oraz drytoolingu. Obuwie w góry wysokie charakteryzuje się sztywniejszą niż w wypadku butów trekkingnowych podeszwą idealną pod raki automatyczne lub półautomatyczne. Zapewnia ponadto świetną stabilizacją stopy oraz komfort termicznym w warunkach poniżej zera. Obuwie takie zaopatrzone jest w membranę chroniącą przed śniegiem i wodą oraz zapewniającą oddychalność przy intensywnym wysiłku. Przy wyborze butów ekspedycyjnych i wyprawowych warto zastanowić się nad wyborem specjalnie dedykowanych wkładek zimowych.

 

Zobacz również: raki wspinaczkowe    ochraniacze na buty    skarpety trekkingowe

 

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: