Filtry:
Cena
od: 300 PLN do: 892 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta

ZastosowanieZastosowana podeszwa


Zastosowana membrana


Płeć


filtry zaawansowane
filtruj

Buty: Niskie

 

Niskie buty górskie zdobywają coraz większą popularność wśród turystów. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę podstawowe zalety niskiego obuwia górskiego, którymi są niska waga i świetna oddychalność. Niskie buty można podzielić na buty podejściowe oraz lekkie, niskie buty turystyczne. Pierwotnie buty podejściowe były projektowane dla wspinaczy chcących dotrzeć pod ścianę oraz przewodników górskich prowadzących swoich podopiecznych łatwymi drogami wspinaczkowymi. Buty podejściowe charakteryzują się mocnym oblaniem otoku, wąskim krojem, perfekcyjnym czuciem skały i trzymaniem pięty. Typowe buty podejściowe mają jednak stosunkowo sztywną podeszwę, co nie czyni ich idealnymi butami na wycieczki w góry z plecakiem. Obecnie na rynku powoli zaciera się różnica między sztywnymi i technicznymi butami podejściowymi, a miękkimi niskimi butami turystycznymi. W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajduje się kilkanaście modeli niskich butów górskich, które są w stanie zaspokoić potrzeby każdego z użytkowników. U nas znajdziesz sztywne i mocno oblane buty podejściowe, przeznaczone do ciężkiego podejścia pod skałę lub wspinania w łatwym terenie górskim, innymi słowy idealne buty podejściowe na via ferraty. Proponujemy  również lżejsze i mniej sztywne uniwersalne buty podejściowe, które latem stanowią alternatywę dla klasycznych wysokich butów górskich. W naszej ofercie znajdują się także niskie buty lifestyle o zacięciu buta podejściowego takie jak Scarpa Mojito oraz Scarpa Highball. Na co zwrócić uwagę przy zakupie niskiego buta? Przede wszystkim trzeba zacząć od określenia swoich potrzeb. Szukając niskiego buta na wycieczki górskie, polecamy średnio oblane gumą buty bez membrany. Niskie buty turystyczne powinny charakteryzować się także dobrą amortyzacją. Takie buty idealnie sprawdzą się w ciepłe dni podczas jednodniowych wycieczek w góry. Szukając typowych butów do podejścia pod skały oraz wspinaczki w łatwym terenie górskim, polecamy dopasowane, sztywne i mocno oblane gumą. Szukając natomiast wygody podczas spacerów, poruszania się po tatrzańskich dolinkach lub mieście, polecamy miękkie i wygodne buty niskie o zacięciu buta podejściowego. W naszej szerokiej ofercie znajdziesz buty niskie czołowych producentów takich jak ScarpaGarmontMillet i LaSportiva w atrakcyjnych cenach.

 

więcej

 

 

Dlaczego warto mieć buty podejściowe?

But podejściowy to specyficzna nazwa określająca niskie buty w góry. Klasyczne buty podejściowe były projektowane z myślą o pokonywaniu w terenie skalnym łatwych dróg wspinaczkowych, oraz podejścia pod drogi wielowyciągowe. Buty podejściowe charakteryzują się sztywną i twardą podeszwą, głębokim sznurowaniem oraz gumowym wzmocnieniem palców i pięty. Obecnie na rynku outdoorowym, praktycznie wszystkie niskie buty górskie nazywane są potocznie butami podejściowymi, a wiele osób wykorzystuje je do trekkingu w letnich warunkach. Niewątpliwą zaletą niskich butów trekkingowych w stosunku do klasycznych wysokich butów górskich jest niższa waga oraz znacznie lepsza oddychalność. Niskie buty górskie zazwyczaj nie są wyposażone w membranę Gore-Tex, co pozytywnie wpływa także na oddychalność obuwia i mniejsze zmęczenie się stopy pod długiej wyciecze. Niskie buty podejściowe z powodzeniem, można także wykorzystać w terenie zurbanizowanym na wycieczki w parku, lesie lub drogę do pracy.

Buty podejściowe Scarpa

Scarpa jest producentem jednych z najlepszych butów podejściowych na rynku. Klasyczne modele takie jak Scarpa Mojito, Scarpa Startos oraz Scarpa Zen Pro na przestrzeni ostatnich lat zyskały szerokie grono użytkowników. Wygoda oraz niezawodność butów Scarpa, zdobyła fanów na całym świecie. Obecnie Scarpa swoje dobre doświadczenia kontynuuje w butach Scarpa Mescalito oraz Scarpa Zodiac. Szeroka oferta niskich butów Scarpa pozwala użytkownikowi wybrać pomiędzy mocną i sztywną podejściówką, wszechstronnym miękkim bucie górskim jak i bucie miejskim o outdoorowym designie.

Buty podejściowe LaSportiva

Buty LaSportiva to jedne z najpopularniejszych na rynku butów górskich. Wśród butów podejściowych marki LaSportiva na pierwsze miejsce wysuwa się kultowy but La Sportiva Boulder X. Buty podejściowe Boulder X produkowane są zarówno w wersji dla kobiet jak i dla mężczyzn. Ciekawym rozwiązaniem dla osób poszukujących podejściowych butów w góry jest wyższy model butów LaSportiva Boulder X z membraną Gore-Tex.

Podejściówki Garmont Dragontail

Buty podejściowe Garmon Dragontail to jeden z najpopularniejszych modeli niskiego buta górskiego. Górskie niskie buty Garmont Dragontail świetnie sprawdzą się w trudnym terenie górskim, łatwej wspinaczce lub jako buty na via ferraty. Buty podejściowe Dragontail są bardzo mocno ogumowane, co zabezpiecza je przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz chroni stopę w górskim terenie. Wszechstronne Buty Dragontail doskonale ma sprawdzą się również podczas niewymagającego trekkingu, jak i jako but miejski dla osób preferujących górski styl.

Buty podejściowe Millet

Millet w swojej ofercie od kilku lat posiada wszechstronne buty podejściowe. Najpopularniejszym modelem w ofercie niskich butów w góry Millet jest model Friction. Friction, wyposażony w podeszwę Vibram Mulaz posiada budowę klasycznego buta podejściowego, z oblaniem na czubku i na pięcie buta. Buty produkowane są zarówno w wersji dla kobiet jak i wersji unisex. Obie wersje posiadają także, swój odpowiednik z membraną Gore-Tex. Drugim, popularnym modelem w ofercie marki jest Millet Trident. Millet Trident Guide, to buty zaprojektowane z myślą o przemieszczaniu się w trudnym terenie górskim. Oba modele z powodzeniem można wykorzystać jako buty na via ferraty oraz do poruszania się w mieście. Wśród niskich butów podejściowych marki Millet, popularność zdobywa model Amuri. Amuri to bardzo lekkie buty, wyposażone w lekką i świetnie trzymającą podeszwę. Dzięki swojej budowie Millet Amuri, dedykowany jest do podejścia pod skały oraz wspinaczki w łatwym terenie.

Buty podejściowe z Gore-Tex

Wiele dostępnych na rynku butów podejściowych posiada odpowiedniki z membraną Gore-Tex. Buty na pierwszy rzut oka niewiele się różnią, jednak zastosowanie membrany Gore-Tex wymusza pewne zmiany konstrukcyjne, m.in. zaszycie języka. Zaszycie języka ma na celu uniemożliwienie dostania się wody do wnętrza buta przez system sznurowania. Buty wyposażone w membranę Gore-Tex świetnie sprawdzą się podczas jesiennych deszczy lub wiosennych roztopów. Należy jednak pamiętać, że w wysokich temperaturach but podejściowy z membraną, może oddychać gorzej niż jego odpowiednik bez membrany. W ofercie sklepu górskiego weld znajdują się zarówno męskie buty z membraną jak i damskie buty z membraną Gore-Tex.

 

Zobacz również: skarpety turystyczne   spodnie trekkingowe   impregnaty

 

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: