Filtry:
Cena
od: 16 PLN do: 739 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta
Ilość segmentówZastosowany materiał


Typ montażu


filtry zaawansowane
filtruj

Akcesoria: Kije turystyczne

 

Kije turystyczne należą do podstawowego sprzętu turystów przemieszczających się w górach. Kije trekkingowe zapewniają stabilność, można się nimi podeprzeć w sytuacji utraty równowagi oraz odciążają stawy podczas schodzenia. Kije w górach przydają się zwłaszcza kiedy na plecach znajduje się ciężki plecak trekkingowy. Obecnie kije turystyczne wykonane są z wysokiej jakości aluminium lub włókien karbonowych. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest stosowany w kijach Komperdell, materiał Titanal. Titanal to aluminium pokryte warstwą Tytanu. Takie połączenie zwiększa wytrzymałość kijów, jednocześnie nie wpływając negatywnie na ich sprężystość. Warto zauważyć, że w produkcji kijków trekkingowych nastąpiła jakościowa zmiana w systemie zamykania poszczególnych teleskopów. Czołowi producenci odchodzą z klasycznego skręcanego systemu na system zaciskowy Komperdell Powerlock lub Black Diamond Flicklock. Takie rozwiązanie zwiększa łatwość obsługi kijów i trwałość mechaniczną kijków turystycznych.

 

więcej

Jakie kije trekkingowe wybrać?

Planując zakup kijów turystycznych należy zadać sobie pytanie w jakich warunkach i do jakich celów kije będą używane. Należy rozważyć kilka ważnych aspektów: długość kijów, ilość segmentów, rodzaj talerzyków oraz rodzaj uchwytu.  Jeżeli kije turystyczne mają być używane głównie zimą należy wybrać model posiadający zimowe talerzyki, przedłużony uchwyt oraz pogrubione profile teleskopów. Przedłużona rączka ułatwia nam trawersowanie zbocza przy dużej ilości śniegu. W takim przypadku jednego kija trzymamy w górnej części uchwytu, drugi kijek możemy złapać poniżej końca kija. Kije złożone z dwóch segmentów są bardziej kompaktowe, przez co łatwiej je transportować. Dwuczęściowe kije mają jednak większą sztywność i są bardziej wytrzymałe. Używając kijów latem na kamienistym terenie warto rozważyć także system antyshock. Sklep górski weld.pl w swojej ofercie posiada najlepsze i najbardziej uniwersalne modele kijów trekkingowych Komperdell, Black Diamond, Milo, Grivel. Jeśli zastanawiasz się jaki model kijów będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Kije trekkingowe Komperdell

Komperdell to austriacki producent kijów trekkingowych. Jest to jeden z najsolidniejszych graczy na rynku. W ofercie Komperdell znajduje się wiele modeli kijków turystycznych o szerokim spectrum zastosowań. Klasycznym i najczęściej wybieranym modelem są zbudowane z trzech segmentów kije Komperdell Contour Explorer oraz Komperdell Hikemaster. Na poważne wyprawy wysokogórskie Komperdell zaprojektował model Komperdell Ascent Titanal, wyposażony w grubsze, wytrzymalsze na uszkodzenia segmenty wykonane z materiału Titanal. Dwuczęściowy model Komperdell Contour Titanal II dedykowany jest dla entuzjastów skitourów lub fanów dwuczęściowych wytrzymałych kijków trekkingowych. W ofercie producenta znajdują się też kompaktowe trzyczęściowe kije trekkingowe składanie w formie Z. Należą do nich wszystkie modele z linii Komperdell FXP.

Kije turystyczne Black Diamond

Black Diamond to amerykański producent kijów turystycznych, a jednocześnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów kijków trekkingowych. W ofercie Black Diamond znajduje się wiele modeli kijków turystycznych o szerokim spectrum zastosowań. Klasyczną linią trzyczęściowych kijów górskich jest Black Diamond Trail. Wśród linii produktów Black Diamond Trail znajdziemy kilka modeli: BD Trail Back, BD Trail Explorer. Black Diamond Trail Pro oraz BD Trail Cork, różniących się rodzajem uchwytu, wagą lub systemem regulacji długości. Z myślą o wyprawach wysokogórskich Black Diamond stworzył model Black Diamond Expedition wyposażony w grubsze, wytrzymalsze na uszkodzenia profile. Dwuczęściowy model Black Diamond Traverse to klasyka przeznaczona dla skitourowców i zwolenników dwuczęściowych kijków trekkingowych. Wśród szerokiej oferty marki, znajduje się także kij turystyczny z czekanem w uchwycie Black Diamond Whippet oraz kij górski dla dzieci Black Diamond First Strike. W ofercie producenta znajdują się też trzyczęściowe kije trekkingowe składanie w formie sondy lawinowej, przeznaczone do biegów górskich. Należą do nich wszystkie modele z linii Black Diamond Distance.

Kije trekkingowe Milo

Milo to nasz rodzimy producent sprzętu i odzieży trekkingowej. W ofercie Milo wyróżnić można dwa modele kijów trekkingowych. Oba modele charakteryzuje wysoki stosunek jakości do ceny. Wspomniane kije Milo wykonane zostały z aluminium, posiadają przedłużony uchwyt oraz zaciskowy system regulacji wysokości. Pierwszy z modeli to trzyczęściowe kije w góry Milo Cruise GT. Ze względu na swoje zalety są to jedne z najczęściej spotykanych kijów na szlaku turystycznym. Drugim z modeli jest dwuczęściowy, dedykowany do skiturów model Milo Cruise FR.

Kije trailowe Grivel

Marka Grivel rozpoznawalna jest na rynku głównie ze względu na wysokiej jakości sprzęt zimowy: raki, czekany oraz śruby lodowe. W katalogu marki znajdują się także lekkie i kompaktowe kije dedykowane do biegów górskich lub szybkiego poruszania się po górach na lekko. W ofercie dostępne są dwa modele kijów. Pierwszy z nich to dwuczęściowy model Grivel Trail Two, drugi to trzyczęściowy model Grivel Trail Three. Oba modele kijów trailowych Grivel, ze względu na chęć obniżenia wagi do minimum nie posiadają możliwości regulacji wysokości. Są więc oferowane w stałych długościach, dobór długości kijów ułatwia przedłużony uchwyt.

 

Zobacz również: czołówki turystyczne   okulary turystyczne   plecaki trekkingowe   śpiwory syntetyczne

 

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: