W dniu otwarcia

Rozpoczęliśmy działalność pod koniec 1999 r. Weld - sklep górski powstał jako firma mająca wspierać pozyskiwanie wyposażenia i sprzętu dla celów organizowanych wypraw w najwyższe góry świata. Nie bez znaczenia jest fakt, iż jednym z inicjatorów Welda jest Krzysiek Wielicki, a czas powstania zbiegł się z organizowaną przez niego wyprawą na Makalu. Od samego początku w kręgu naszych zainteresowań były produkty topowych firm, bez których nie można planować ekspedycji w „góry wysokie”. W krótkim czasie Weld przekształcił się w specjalistyczny sklep oferujący szeroki wybór sprzętu, obuwia i odzieży dla aktywnie uprawiających wspinaczkę, alpinizm, himalaizm oraz „szeroko pojętą” turystykę górską. Zastanawiacie się pewnie, jaka jest geneza nazwy Weld? Jest bardzo prozaiczna. Weld – jako nazwa powstał alternatywnie dla innych wspinaczkowych, „alpejskich” i „himalajskich” nazw, których mnogość obfituje na naszym rynku.

 

W rzeczywistości Weld to nazwa olbrzymiego rejonu geograficznego w RPA a jego część wysoka to jedne z najpiękniejszych gór świata, jednak mało dla nas znane i niedoceniane. Obecnie Weld to liczący się w branży sklep górski prowadzony przez pasjonatów dla pasjonatów. Sami zajmujemy się wieloma formami aktywności górskiej, używając i testując wybrane artykuły z naszej oferty, dlatego też możemy służyć naszą wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie.

 

Często korzystamy też z wiedzy Krzyśka Wielickiego, zwłaszcza jeśli chodzi o dobór sprzętu ekspedycyjnego, który stanowi znaczącą część naszego asortymentu. Dokładnie podpowiemy, co jest dla Ciebie najlepsze, kierując się Twoim bezpieczeństwem i wygodą. A o to przecież chodzi, byś mógł odczuć pełnię wrażeń z pobytu w górach. „Szerokim łukiem” omijamy niesprawdzone „wynalazki”, które choć posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, budzą nasze wątpliwości. Oferujemy uznane i sprawdzone marki, przywiązując wiele uwagi zwłaszcza do tych produktów, od których zależy nasze bezpieczeństwo i powodzenie „górskiej akcji”.

Arek

Bogdan

Łukasz

Maciek

Krzysztof Wielicki na Gasherbrum I

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: