Filtry:
Cena
od: 6 PLN do: 799 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta

Rodzajfiltry zaawansowane
filtruj

Narty, skitouring: Foki, harszle, skistopery

 

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak to się dzieję, że na nartach można podchodzić do góry? Przecież każdy wie, że narty służą do zjeżdżania w dół, a ich dolna cześć nie bez powodu nazywana jest ślizgiem. Dzieję się tak, ponieważ na ślizg narty skitourowej naklejamy fokę, która zwiększa nam tarcie narty na podejściu. Foka zachowuje się niczym tarka, jest śliska w jedną stronę, w drugą z kolei daje opór. W stromym i zalodzonym terenie górskim foka może okazać się za słaba. W takim wypadku warto mieć przy sobie harszle, które po zamontowaniu przy wiązaniu niczym raki wbijają się głęboko w śnieg i pomagają nam podczas podejścia. W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajdują się najlepsze na rynku foki skitourowe oraz harszle dedykowane do najpopularniejszych wiązań skitourowych. Ponadto w naszym asortymencie znajdują się wszelkiego rodzaju akcesoria do fok i zestawów skitourowych Pomoca.

 

więcej

Foki skitourowe Pomoca

Pomoca jest czołowym producentem fok skitourowych na rynku. Foki Pomoca charakteryzują się wysoką jakością materiałów oraz świetnym klejem. W naszej ofercie znajdują się zestawy Pomoca, które składają się z foki, transparentu, noża oraz woreczka. Zestaw dobierany jest w zależności od długości i szerokości posiadanej narty. Następnie użytkownik za pomocą noża docina sobie fokę do tali narty. Fokę skitourową należy wybrać ciut szerszą niż narta w najszerszym miejscu. Usługę docinania foki do narty można także wykonać w naszym serwisie skitourowym znajdującym się w Dąbrowie Górniczej.

Akcesoria do fok Pomoca

Podczas wycieczki skitourowej uszkodziłeś element foki? Nie martw się. U nas znajdziesz akcesoria Pomoca, które pozwolą Ci naprawić uszkodzoną fokę. W naszej ofercie znajdziesz zaczepy do fok, worki na foki, noże do fok, transparent do fok. Ponieważ klej, za pomocą którego foka trzyma się ślizgu nart ulega zużyciu, w naszej ofercie znajdziesz także klej do fok w rolce jak i klej do fok w tubce. Poruszanie się na nartach skitourowych ułatwia także smar do fok.

Harszle Dynafit oraz harszle Fritshi / Diamir

Harszle nazywane potocznie nożami sprawdzają się na stromym i mocno oblodzonym stoku. Gdy foka nie jest wystarczająca i z każdym krokiem osuwamy się w dół, na ratunek przychodzą nam harszle. Harszle po zamontowaniu do wiązania niczym raki z każdym krokiem wbijają się głęboko w lód. Każda z marek produkująca wiązania skitourowe produkuje także harszle. Najbardziej uniwersalne na rynku są harszle Dynafit, które pasują także do wiązań skitourowych Atomic oraz wiązań pinowych ATK. Do wiązań kłowych Fritshi dedykowane są harszle Fritschi Traxion natomiast do wiązań szynowych Fritschi Axion. Harszle montujemy do przedniej części wiązania. Szerokość harszli definiowana jest przez szerokość posiadanej narty skitourowej. Trzeba pamiętać, że  harszle muszą być szersze niż narta w okolicy talii.

 

Zobacz również: smary narciarskie   lawinowe abc   latarki czołowe   plecaki skitourowe

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: