Filtry:
Cena
od: 31 PLN do: 988 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producentafiltry zaawansowane
filtruj

Sprzęt wspinaczkowy: Kości, heksy, tricamy

 

Sprzęt do wspinania na własnej asekuracji jest przeznaczony dla zaawansowanych i odpowiednio przeszkolonych wspinaczy chcących uciec poza ramy wspinaczki sportowej. Najstarszym i zarazem najbardziej powszechnym sprzętem do wspinania na własnej asekuracji są kości wspinaczkowe. Kości wspinaczkowe produkowane są w różnych rozmiarach, mając na celu dobór odpowiedniej szerokości do wielkości rysy. Każdy rozmiar ma indywidualnie nadany kolor ułatwiający orientację w sprzęcie podczas wspinaczki na własnej asekuracji. Specyficznym rodzajem  kości wspinaczkowych są heksy. Zupełnie wyjątkowy sprzęt do wspinaczki na własnej asekuracji stanowią produkowane jedynie przez markę Camp TriCamy, które są bardzo skuteczne podczas wspinaczki w rejonach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

 

 

więcej

Kości wspinaczkowe DMM

DMM jest prawdopodobnie najlepszym producentem sprzętu do wspinaczki na własnej asekuracji na rynku. Od kilku lat marka rozwija swoją tradową ofertę. Kości DMM Wallnuts już kilka lat temu zdobyły opinię najlepszych kości wspinaczkowych na świecie. Zestaw DMM Wallnuts 1-11 to klasyczny set kości, od którego większość wspinaczy rozpoczyna budowę swojego sprzętu do własnej asekuracji. Świetne uzupełnienie zestawu DMM Wallnuts stanowią kości offsetowe DMM Alloy, mikrokości DMM Peenuts oraz najnowsze dzieło marki – DMM Halfnuts. Ciekawym elementem w ofercie tej  marki są zestawy DMM Nutset, które łączą w jednym produkcie klasyczne zestawy kości DMM. W ofercie sklepu wspinaczkowego weld.pl, który posiada największą ofertę marki DMM, znajdują się także pojedyncze kości DMM Wallnuts, które uzupełnić mogą braki powstałe podczas wspinaczki.

Kości wspinaczkowe Black Diamond

W ofercie największego producenta sprzętu outdoorowego na rynku nie mogłoby zabraknąć kości wspinaczkowych. Oferta Black Diamond nie jest tak bardzo rozbudowana jak w wypadku marki DMM, zawiera jednak wszystkie potrzebne do wspinania na własnej asekuracji elementy. Podstawowy set kości Black Diamond Stoppers Set Pro zawiera trzynaście kości, które spełnią potrzeby każdego początkującego wspinacza.  Klasyczny set kości BD Stoppers uzupełniają mikrokości BD Micro Stoppers oraz kości offsetowe Black Diamond Offset Stopper Set.

Heksy wspinaczkowe

Heksy to potoczna nazwa heksagonalnych kości wspinaczkowych. Heksy w stosunku do klasycznych kości wspinaczkowych osadzane są głównie w dużych rysach. Wśród dostępnych na rynku produktów najpopularniejsze są oczywiście heksy DMM Torque Set. Jest to zestaw czterech heksów, uzupełniających zestaw kości DMM Wallnuts, na taśmie z Dyneemy. Nowością w ofercie marki są kości DMM Wire Torque na sztywnym stalowym cięgle. Takie rozwiązanie ma sens głównie dla małych rozmiarów heksów, waga samej kostki nie przekracza wtedy sztywności cięgła, pozwalając na precyzyjne osadzenie w rysie. Zestaw heksów Black Diamond Hexentrics składa się z siedmiu kości.

Tricamy Camp

Camp Tricam to zupełnie wyjątkowy sprzęt zaprojektowany przez markę Camp. Jest to rewelacyjny, włoski pomysł na tradowy punkt asekuracyjny. TriCamy pracują w dwóch trybach:  pasywnym - klinujemy je jak klasyczną kość wspinaczkową i aktywnym - taśmę przekładamy nad zewnętrznym grzbietem w specjalnym łożu, przyłożone obciążenie powoduje ruch obrotowy głowicy i dodatkowe jej zakleszczenie. Camp TriCam idealnie siadają w rysach i nie mają konkurencji  w dziurkach. Są więc one niezwykle skuteczne podczas wspinaczki na własnej asekuracji w rejonach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

 

Zobacz również: liny dynamiczne   uprzęże wspinaczkowe   plecaki wspinaczkowe   spodnie wspinaczkowe

 

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: