Filtry:
Cena
od: 48 PLN do: 974 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta
filtry zaawansowane
filtruj

Sprzęt wspinaczkowy: Kości, heksy, tricamy

 

Sprzęt do wspinania na własnej asekuracji jest przeznaczony dla zaawansowanych i odpowiednio przeszkolonych wspinaczy chcących uciec poza ramy wspinaczki sportowej. Najstarszym i zarazem najbardziej powszechnym sprzętem do wspinania na własnej asekuracji są kości wspinaczkowe. Kości wspinaczkowe produkowane są w różnych rozmiarach, mając na celu dobór odpowiedniej szerokości do wielkości rysy. Każdy rozmiar ma indywidualnie nadany kolor ułatwiający orientację w sprzęcie podczas wspinaczki na własnej asekuracji. Miano najlepszych kości wspinaczkowych na świecie noszą kości DMM Wallnuts. Specyficznym rodzajem  kości wspinaczkowych są heksy. Zupełnie wyjątkowy sprzęt do wspinaczki na własnej asekuracji stanowią produkowane jedynie przez markę Camp TriCamy, które są bardzo skuteczne podczas wspinaczki w rejonach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W sklepie wspinaczkowym weld.pl znajdziesz szeroki wybór sprzętu do wspinaczki na własnej asekuracji. Zapraszamy też do cyklu artykułów na temat wspinaczki na własnej asekuracji "Akademia Tradu jak wspinać się na własnej asekuracji".

 

więcej

Kości wspinaczkowe DMM Wallnuts

DMM jest prawdopodobnie najlepszym producentem sprzętu do wspinaczki na własnej asekuracji na rynku. Od kilku lat marka rozwija swoją tradową ofertę. Kości DMM Wallnuts już kilka lat temu zdobyły opinię najlepszych kości wspinaczkowych na świecie. Zestaw DMM Wallnuts 1-11 to klasyczny set kości, od którego większość wspinaczy rozpoczyna budowę swojego sprzętu do własnej asekuracji. Świetne uzupełnienie zestawu DMM Wallnuts stanowią kości offsetowe DMM Offset Alloy oraz mikrokości DMM Peenuts. W ofercie marki DMM warto także zwrócić uwagę na innowacyjne kości wspinaczkowe DMM Halfnuts. Zestaw kości DMM Halfnuts jest o 38% lżejszy od klasycznego zestawu DMM Wallnuts. Ciekawym elementem w ofercie tej  marki są zestawy DMM Nutset, które łączą w jednym produkcie klasyczne zestawy kości DMM. DMM Nutset to połączenie zestawów najpopularniejszych kości w jednym produkcie. W ofercie sklepu wspinaczkowego weld.pl, który posiada największą ofertę marki DMM, znajdują się także pojedyncze kości DMM Wallnuts, które uzupełnić mogą braki powstałe podczas wspinaczki.

Kości wspinaczkowe Black Diamond Stoppers

W ofercie największego producenta sprzętu outdoorowego na rynku nie mogłoby zabraknąć kości wspinaczkowych. Oferta Black Diamond nie jest tak bardzo rozbudowana jak w wypadku marki DMM, zawiera jednak wszystkie potrzebne do wspinania na własnej asekuracji elementy. Podstawowy set kości Black Diamond Stoppers Set Pro zawiera trzynaście kości, które spełnią potrzeby każdego początkującego wspinacza. Klasyczny set kości BD Stoppers uzupełniają mikrokości BD Micro Stoppers oraz kości offsetowe Black Diamond Offset Stopper Set.

Kości wspinaczkowe Wild Country Rock

Wild Country jest w trójce największych producentów sprzętu do własnej asekuracji na świecie. Podobnie jak DMM, marka Wild Country wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Co ciekawe to właśnie w głowach projektantów Wild Country zrodził się pomysł na stworzenie innowacyjnej kości mechanicznej, dziś znanej jako friend. Zapewne takie pomysły nie urodziłby się w głowach osób odpowiedzialnych za rozwój marki gdyby nie fakt, że heksy i kości wspinaczkowe Wild Country były już wtedy w czołówce tego typu produktów na świecie. Pełen, czternastoczęściowy set kości wspinaczkowych Wild Country Rock zapewnia pełne spectrum potrzebnych wspinaczowi kości. Zestaw zaczyna się od maluchów wchodzących w mikrorysy po nr 14, który można osadzać w sporych szczelinach. Kości wspinaczkowe Wild Country Rock dostępne są w kilku mniejszych zestawach, pozwalających dobrać sprzęt wspinaczkowy do aktualnych potrzeb.

Heksy wspinaczkowe

Heksy to potoczna nazwa heksagonalnych kości wspinaczkowych. Heksy w stosunku do klasycznych kości wspinaczkowych osadzane są głównie w dużych rysach. Wśród dostępnych na rynku produktów najpopularniejsze są oczywiście heksy DMM Torque Set. Jest to zestaw czterech heksów, uzupełniających zestaw kości DMM Wallnuts, na taśmie z Dyneemy. Nowością w ofercie marki są kości DMM Wire Torque na sztywnym stalowym cięgle. Takie rozwiązanie ma sens głównie dla małych rozmiarów heksów, waga samej kostki nie przekracza wtedy sztywności cięgła, pozwalając na precyzyjne osadzenie w rysie. Heksy są oczywiście także dostępne w ofercie innych producentów. Zestaw heksów Black Diamond Hexentrics składa się z siedmiu kości na stalowym cięgle. Natomiast zestaw kości heksagonalnych Wild Country Rockcentric składa się z pięciu kostek. Podobnie jak w wypadku DMM Torque Set., zestaw heksów Wild Country jest na taśmie z Dyneemy.

Tricamy Camp - innowacyjne kości wspinaczkowe

Camp Tricam to zupełnie wyjątkowy sprzęt zaprojektowany przez markę Camp. Jest to rewelacyjny, włoski pomysł na tradowy punkt asekuracyjny. TriCamy pracują w dwóch trybach:  pasywnym - klinujemy je jak klasyczną kość wspinaczkową i aktywnym - taśmę przekładamy nad zewnętrznym grzbietem w specjalnym łożu, przyłożone obciążenie powoduje ruch obrotowy głowicy i dodatkowe jej zakleszczenie. Camp TriCam idealnie siadają w rysach i nie mają konkurencji  w dziurkach. Są więc one niezwykle skuteczne podczas wspinaczki na własnej asekuracji w rejonach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Camp TriCam w sklepie wspinaczkowym weld.pl można kupić zarówno w zestawach jak i w pojedynczych rozmiarach.

 

Zobacz również: liny dynamiczne   uprzęże wspinaczkowe   plecaki wspinaczkowe   spodnie wspinaczkowe

 

social media