Filtry:
Cena
od: 55 PLN do: 203 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta


Typ
filtry zaawansowane
filtruj

Akcesoria: Pokrowce, worki, mapniki

 

Warunki atmosferyczne mają znaczący wpływ na czerpanie przyjemności z każdego wyjazdu. Jednym z największych i najważniejszych wyzwań podczas podróży jest ochrona przed deszczem, wodą i wilgocią. Aby skutecznie ochronić się przed złymi warunkami atmosferycznymi niezbędne jest nie tylko posiadanie odzieży wodoodpornej. Musimy także posiadać wodoodporny sprzęt turystyczny, który ochroni elementy wyposażenia przez negatywnym skutkiem przemoczenia i zawilgocenia. Wśród produktów tej kategorii znaleźć można pokrowiec przeciwdeszczowy na plecak transportowy oraz wodoszczelny worek transportowy. Wśród poniższych produktów znajdzie się także wodoszczelny mapnik lub pokrowiec na sprzęt elektroniczny. Tego typu produkty niezbędne są podczas wyjazdów na kajak, łódkę lub wyprawy w kraje tropikalne. Spójrz jaką ofertę na worki przeciwdeszczowe i worki transportowe Deuter, Mammut, Lowe Alpine i Sea to Summit przygotował sklep górski weld.pl.

 

więcej

Pokrowiec przeciwdeszczowy na plecak

Chociaż występują plecaki wodoodporne to większość plecaków nie gwarantuje ochrony przed intensywnym deszczem. Materiał stosowany w plecakach chroni nas tylko przed lekkim deszczem. Wiele plecaków trekkingowych posiada zintegrowany wodoodporny pokrowiec na plecak. Niektórzy producenci do swoich plecaków dokładają odpinany pokrowiec przeciwdeszczowy. Większość plecaków nie ma jednak w zestawie pokrowca wodoodpornego na plecak. W takim wypadku warto taki pokrowiec dokupić. Sklep górski weld.pl na swojej stronie internetowej oraz w górskim sklepie stacjonarnym posiada wodoodporne pokrowce na plecak kilku marek. W ofercie znajdują się pokrowce na plecak firm trwale związanych z produkcją plecaków takich jak Deuter oraz Lowe Alpine. Sklep turystyczny weld.pl posiada także pokrowiec na plecak Mammut oraz raincover Milo.

Pokrowiec transportowy na plecak

Przemieszczając się wszelkimi dalekobieżnymi środkami transportu publicznego, samolotem lub autokarem plecak może ulec uszkodzeniu. Takie uszkodzenie może uniemożliwić dalszą wyprawę oraz być ciężkie lub nawet niemożliwe w naprawie po powrocie. Rozwiązaniem pozwalającym łatwo i skutecznie zapobiec nieprzyjemnym przygodom podczas podróży jest pokrowiec transportowy na plecak. Pokrowiec Deuter Flight Cover został zaprojektowany tak aby przy minimalizacji wagi i objętości maksymalnie chronić plecak w podróży. Wystarczy włożyć plecak do środka pokrowca i zrolować nadmiar materiału. Pokrowiec transportowy Deuter Flight Cover produkowany jest w dwóch wielkościach 90l i 60l. Dwa rozmiary oraz sposób zwijania sprawia, że pokrowiec dopasujemy na każdy plecak turystyczny.

Transportowy worek wodoszczelny

Wybierając się na kajak lub wyprawę w kraje tropikalne koniecznym jest posiadanie wodoszczelnego worka służącego do przechowywania sprzętu i akcesoriów podczas wyprawy. Wodoszczelne worki Sea to Summit produkowane są w kilku wersjach litrażu umożliwiającym dopasowanie wielkości worka do naszych potrzeb. Worki STS produkowane są w jaskrawych kolorach ułatwiających orientację oraz logistykę w podróży. Wodoodporny worek Sea to Summit Ultra Sil Dry Sack został wykonany z silikonowanego materiału Cordura. Natomiast lżejszy i mniejszy objętościowo model Sea to Summit Lightweight Dry Sack wykonany został z wytrzymałego nylonu Denier 70 z w pełni klejonymi szwami. W obu modelach worków Sea to Summit zastosowano specjalne zwijane zamknięcie z materiału Hypalon.

Mapnik i wodoodporny pokrowiec na telefon i urządzenia elektroniczne

W dzisiejszych czasach pełnych elektroniki i systemów GPS rola mapy znacząco spada. Są jednak miejsca bez zasięgu, w których korzystać musimy z tradycyjnych materiałów nawigacyjnych. Mapnik Sea to Summit TPU Guide Map Case chroni mapę przed uszkodzeniami i wilgocią. Mapnik Sea to Summit został wykonany z plastycznego materiału dzięki czemu możemy go dowolnie zginać, zwijać i składać. Materiał sam w sobie jest wodoodporny, dodatkowo wodoszczelne  strunowe zamykanie oraz mocno zgrzane krawędzie zapewniają prawie całkowitą wodoszczelność. Ponadto materiał jest odporny na działanie bardzo niskich oraz bardzo wysokich temperatur. Z tego samego materiału wykonane są wodoodporne pokrowce na telefon i inne urządzenia elektroniczne. Pokrowiec na telefon Sea to Summit pozwala na transport urządzenia elektronicznego w plecaku bez obaw o zamoknięcie. Świetnie sprawdzi się zatem podczas wyjazdów na kajak, pod namiot lub w kraje tropikalne gdzie często towarzyszą nam intensywne opady deszczu.

 

Zobacz również: kije trekkingowe   czołówki turystyczne   okulary trekkingowe   maty turystyczne

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: