Filtry:
Cena
od: 15 PLN do: 113 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producentafiltry zaawansowane
filtruj

Akcesoria: Impregnaty

 

Kurtki trekkingowe, buty trekkingowe a nawet buty wysokogórskie powinny być w odpowiedni sposób czyszczone, przechowywane i impregnowane. Impregnowane produkty z membraną nie tylko lepiej chronią przed wilgocią i deszczem, ale także są trwalsze i wytrzymalsze. Aby odpowiednio zaimpregnować odzież i buty z membraną, należy wyczyścić lub wyprać produkt w specjalnym płynie do prania, a następnie zastosować impregnat Nikwax. Odpowiednia konserwacja nie dotyczy jedynie produktów z membraną Gore-tex. Warto także dbać o resztę odzieży górskiej, namiot biwakowy lub linę wspinaczkową. Sklep górski weld.pl posiada w swojej ofercie środki do prania i impregnacji takich marek jak Nikwax i Grangers.

 

więcej

Impregnat Nikwax

Pierwszym produktem Nikwax był nie zmiękczający impregnujący wosk do butów skórzanych. Produkt ten zrewolucjonizował impregnację obuwia. Obecnie Nikwax jest producentem kilkunastu produktów służących do impregnacji obuwia, odzieży oraz sprzętu turystycznego. Nikwax jest najbardziej rozpoznawalną marką  w tej kategorii produktów na świecie. Najpopularniejszymi produktami w ofercie jest płyn do prania membrany Nikwax Tech Wash, płyn do impregrancji kurtek membranowych Nikwax TX Direct, oraz impregnat do butów górskich Nikwax. W ostatnich latach Nikwax otrzymał nagrodę za stworzenie rewolucyjnego płynu do prania kurtek puchowych i śpiworów puchowych Nikwax Down Wash Direct. Nikwax to jednak także płyny do prania wełny merino (Nikwax Wool Wash) , płyn do prania i impregnacji polarów (Nikwax Polar Proof) oraz płyn do impregnacji softshell (Nikwax Softshell Proof). Produkty Nikwax, pozwalają nie tylko prać bieliznę termiczną z wełny ale także bieliznę syntetyczną (Nikwax Basewash).  Warto także pamiętać, że za pomocą produktów Nikwax można także impregnować sprzęt. Linę wspinaczkową można wyprać przy użyciu impregnatu Nikwax Rope Proof, natomiast namiot i plecak chronić przez promieniami słonecznymi za pomocą impregnatu Nikwax Tent Gear Solarwash. Użycie impregnatu do fok Nikwax Skin Proof, ułatwia poruszanie się na nartach skitourowych. Impregnowanie produktów, zwiększa ich trwałość i wytrzymałość.

Jak impregnować odzież?

Impregnowana odzież nie tylko lepiej chroni przed wilgocią i deszczem ale także zwiększa trwałość i wytrzymałość produktu. Impregnację odzieży należy rozpocząć od wyprania. Kurtkę membranową Gore-tex należy wyprać w płynie Nikwax Tech Wash, a następnie po wstępnym wysuszeniu zmoczyć za pomocą impregnatu Nikwax TX Direct. Kurtkę Gore-tex można zaimpregnować podczas płukania kurtki lub spryskać zewnętrzną warstwę sprayem. Nikwax wśród swoich produktów posiada także płyn do prania oraz płyn do impregnacji bielizny termicznej, polarów, kurtek softshell oraz kurtek puchowych. Więcej o impregnacji odzieży przeczytasz na dedykowanej podstronie: jak impregnować odzież.

Jak impregnować buty górskie?

Aby skutecznie zadbać o nasze obuwie trekkingowe powinniśmy najpierw je oczyścić z brudu, piasku i wszystkiego co mogło się do nich przyczepić. Najlepszą metodą jest opłukanie butów letnią wodą z użyciem szmatki lub szczoteczki. Podczas czyszczenia należy uważać aby nie zniszczyć zewnętrznej struktury obuwia. Butów nie powinno się prać, a podczas czyszczenia nie wolno używać proszku i innych, agresywnych detergentów. Skóra zostaje wtedy nadmiernie wysuszona i pęka, zastosowane detergenty niszczą szwy i kleje użyte podczas produkcji, a membrany (najczęściej Gore - Tex) ulegają degradacji. Po wyczyszczeniu obuwia należy lekko zmoczyć buta i zaimpregnować je impregnatem do obuwia Nikwax. Więcej o impregnacji obuwia przeczytasz na dedykowanej podstronie: impregnacj butów.

 

Zobacz również: palniki turystyczne   naczynia turystyczne   żywność turystyczna

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: