Filtry:
Cena
od: 674 PLN do: 2679 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta


Ilość osób
filtry zaawansowane
filtruj

Namioty: Biwakowe

 

Namiot biwakowy jest podstawowym elementem ekwipunku, jaki będzie potrzebny podczas każdego wyjazdu na wycieczkę za miasto oraz niezobowiązujący trekking. W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajdują się namioty biwakowe MSR oraz namioty turystyczne Ferrino. Zostały one wykonane z najlepszej jakości materiałów przy zachowaniu rozsądnego stosunku wagi do ceny i jakości. Przy wyborze namiotu trekkingowego należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Gdzie będziemy wykorzystywać namiot? Na ile osób potrzebujemy namiot? Czego oczekujemy od takiego namiotu? Jeśli szukamy namiotu na biwak możemy zainwestować w ciężkszą, ale większą i bardziej komfortową konstrukcję. Gdy okaże się jednak, że powinniśmy zainwestować w namiot turystyczny to warto wybrać lekki namiot, który będzie kompaktowy po złożeniu. Oczywiście podczas wyprawy turystycznej, trekkingu lub na campingu sprawdzą się także znacznie bardziej zaawansowane namioty wyprawowe.

 

więcej

 

Namiot na biwak

Namiot biwakowy, będący też w różnych sytuacjach namiotem turystycznym lub namiotem trekkingowym, powinien spełniać dość wysokie parametry jakościowe i wytrzymałościowe. W zasadzie tego typu konstrukcje są wyposażone w wytrzymały stelaż wykonany z włókna węglowego. Jego zastosowanie zapewnia umiarkowaną wytrzymałość mechaniczną, ale znacznie zmniejsza też finalną cenę namiotu. W sytuacji, kiedy ilość masztów jest większa niż dwa, w istotny sposób zwiększa się powierzchnia użytkowa i komfort biwakowania. Materiał tropiku w namiocie turystycznym jest wykonany z wytrzymałego i wodoszczelnego syntetyku. Użytkownik powinien mieć możliwość bezpiecznego i komfortowego przeczekania okresu niepogody w namiocie, bez obaw o przemakanie. Podczas zakupu namiotu biwakowego należy zadać kilka pytań. Jak często będziemy używać namiotu? Czy będziemy używać tego namiotu na trekkingu czy wakacyjnego campingu? Jak dużo miejsca potrzebujemy w środku? Warto zastanowić się, w jakich warunkach terenowych i pogodowych będziemy go używać, żeby nie okazało się, że namiot nie jest dopasowany do potrzeb i oczekiwań. Bez udzielenia odpowiedzi na te ważne pytania nasz namiot biwakowy może nie spełniać oczekiwanych parametrów. Bardzo ważną cechą namiotów turystycznych jest też ergonomia. Powinny być one proste w obsłudze i rozkładaniu, posiadać alternatywne wejścia oraz udogodnienia, pozwalające na bezpieczne i wygodne układanie odzieży turystycznej, kurtek membranowych, plecaka trekkingowego, butów trekkingowych etc. Na biwak i stacjonarny wyjazd pod namiot szczególnie polecamy namiot Ferrino Kalahari bądź namiot MSR Elixir.

Namiot MSR

MSR jest czołowym producentem namiotów turystycznych na rynku. Namioty MSR charakteryzują się najlepszymi na rynku materiałami, zapewniającymi wytrzymałość i trwałość w połączeniu z niską wagą i niewielkimi rozmiarami po złożeniu. Połączenie tych zalet, z łatwością rozkładania oraz wieloma funkcjonalnymi rozwiązaniami, czyni z namiotów MSR, świetny wybór dla osób poszukujących wielozadaniowego namiotu. Namiot MSR Elixir lub MSR Hubba to uniwersalny namiot, który z powodzeniem można wykorzystać zarówno podczas biwaku, trekkingu lub  wyjazdu w niższe partie gór. Niska waga oraz niewielkie wymiary po złożeniu czynią z namiotów MSR świetny wybór zarówno na biwak jak i na dłuższy trekking z namiotem. Szeroka oferta namiotów MSR pozwala wybrać namiot dedykowany do naszych potrzeb i liczby użytkowników.

Namiot Ferrino

Ferrino jest jedną z najstarszych marek outdoorowych na świecie. Od początku swojego istnienia marka skupiła się na produkcji innowacyjnych jak na swoje czasy namiotów górskich. Obecnie marka Ferrino w swojej ofercie posiada zarówno namioty dedykowane na wyprawy w najwyższe góry świata, namioty biwakowe i namioty campingowe oraz namioty turystyczne.

 

Namiot trekkingowy

Namiot trekkingowy, w odróżnieniu od namiotu biwakowego, powinien charakteryzować się niską wagą i minimalnymi rozmiarami po złożeniu. Zapewnienie takich parametrów jest kluczowe podczas szybkiego i sprawnego poruszania się z plecakiem i namiotem. Przy wyborze namiotu trekkingowego powinniśmy także, kierować się jego uniwersalnością oraz łatwością obsługi. Dla poszukujących uniwersalnego namiotu trekkingowego, który sprawdzi się w różnych warunkach szczególnie polecamy namioty MSR Elixir, Ferrino Nemesi lub Ferrino Grit. Namioty trekkingowe sprawdzą się także podczas kilkudniowej wycieczki rowerowej. Na wyprawy rowerowe dedykowany jest jednoczęściowy namiot Ferrino MTB. Namiot rowerowy Ferrino MTB jest niezastąpiony podczas dłuższej wycieczki rowerowej.

Lekki namiot turystyczny

Lekki namiot turystyczny dedykowany jest osobom pragnącym szybko i komfortowo poruszać się w terenie. Kluczowym elementem przy wyborze tego typu namiotu jest niska waga oraz uniwersalność. Lekkie namioty turystyczne zazwyczaj składają się z samonośnej sypialni i tropiku. Takie rozwiązanie pozwala zminimalizować wagę i w cieplejsze dni rozkładać jedynie sypialnie, która chroni nas przed insektami. Dla poszukujących jak najlżejszego namiotu trekkingowego, który sprawdzi się w odmiennych warunkach szczególnie polecamy namioty MSR Hubba lub Ferrino Lightent.

 

Zobacz również: palniki turystyczne   naczynia i sztućce turystyczne   czołówki   ładowarki solarne

 

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: