Filtry:
Cena
od: 76 PLN do: 1444 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producentaRodzajfiltry zaawansowane
filtruj

Camping: Maty turystyczne

 

Śpiwór i namiot to tylko część elementów zapewniających komfortowy sen. Istotnym elementem wpływającym na spokojną noc jest to, na czym będziemy leżeć. Mimo iż stosowanie karimat ze względu na wagę oraz wielkość powoli staje się szczytem obciachu, na ich stosowanie podczas górskich wyjazdów przemawia niezawodność. Jeżeli karimata nie ulegnie wyjątkowemu uszkodzeniu lub nie sturla się w przepaść, mamy pewność, że zapewni nam umiarkowany komfort oraz izolację cieplną. Maty samopompujące i materace dmuchane, mimo iż dominują nad karimatami ze względu na wagę i objętość, posiadają jedną olbrzymią wadę. Gdy zawiodą to zazwyczaj po całości. Należy jednak pamiętać, że uszkodzenia mat i materacyków dmuchanych wynikają zazwyczaj z naszych błędów (przebicie/przedmuchanie), wadę tę możemy zatem zminimalizować.

 

więcej

Maty samopompujące i materace trekkingowe

Na rynku dostępna jest ogromna liczba mat turystycznych i karimat wielu producentów takich jak Therm-a-Rest, Klymit bądź Trangoworld. Wybór tego elementu zależy jest od celu oraz okresu, w jakim mata będzie używana. Przy wyborze maty turystycznej do swoich potrzeb należy zwrócić uwagę na wypadkową trzech istotnych parametrów: wagi, objętości oraz parametru izolacyjności R-value. Parametr R-value określa stopień izolacyjności cieplnej. Czym wartość parametru jest wyższa, tym mata bądź materac dmuchany lepiej izoluje nas od zimnego podłoża. W sklepie górskim weld.pl dostępne są trzy- i cztero-sezonowe maty turystyczne Therm-a-Rest o parametrze izolacyjności R-value większym niż 3. W naszej ofercie znajdują się również karimaty i typowo letnie maty samopompujące Therm-a-Rest i Klymit o współczynniku R-value na poziomie 2.

Mata trekkingowa Therm-a-Rest

Therm-a-rest to bezsprzecznie największy i najbardziej rozpoznawalny producent mat i materaców turystycznych na świecie. Przełomowa kolekcja Neoair to kilka modeli o bardzo niskiej wadze, niewielkich wymiarach po spakowaniu i rewelacyjnym współczynniku termoizolacyjności. Najcieplejszym materacem trekkingowym jest Therm a Rest Neoair Xtherm, bardzo lekkim materacem jest Therm a Rest Neoair Xlite a "uberlekkim" Therm a Rest Neoair Uberlite. Dla ambitnych turystów i alpinistów producent przygotował kilka materacy trekkingowych o wysokim współczynniku izolacyjności. Trzysezonowa mata turystyczna Therm a Rest Prolite zapewni wysoki komfort wypoczynku od wiosny do jesieni, zimą doskonałe zabezpieczą nas maty trekkingowe Therm a Rest Prolite Plus i Prolite Apex. Typowo turystyczno biwakowe modele producenta to linia Trail. Maty samopompujące Therm a Rest Trail Scout i Trail Pro i sprawdzą się zarówno podczas trekkingów górskich, jak i wyjazdów typowo biwakowych. Therm a Rest posiada też w swojej kolekcji klasyczne karimaty. Therm a Rest Ridgerest i składany harmonijkowo model Therm a Rest Z Lite Sol zadowolą wszystkich wielbicieli outdoorowej klasyki.

Materac trekkingowy Trangoworld

Trangoworld to hiszpański producent sprzętu i odzieży trekkingowej słynący z doskonałej jakości spodni trekkingowych. W kolekcji producenta znajduje się też kilka modeli materacy trekkingowych. Najciekawszym produktem w ofercie Trangoworld jest ocieplony puchem syntetycznym model Micro Air.

Materac turystyczny Klimit

klumit jest pochodzącym z USA jednym z największych producentów materacy turystycznych. W ofercie Klymit znajdują się materace przeznaczone dla turystów: Klymit Static V, Inertia i ocieplone materace trekkingowe Insulated Static V.

 

Zobacz również: namioty biwakowe   bukłaki na wodę   filtry do wody   apteczki turystyczne

 

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: