Filtry:
Cena
od: 67 PLN do: 479 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta

Zastosowane zamkiZastosowana taśma


filtry zaawansowane
filtruj

Sprzęt wspinaczkowy: Ekspresy wspinaczkowe

 

W wyposażeniu wspinacza nie może zabraknąć ekspresów. Ekspres wspinaczkowy jest podstawowym elementem wyposażenia sprzętu wspinaczkowego. Składa się z dwóch niezakręcanych karabinków, połączonych zazwyczaj krótką i usztywnioną taśmą z dyneemy lub poliamidu. Zadaniem ekspresa jest połączenie punktu asekuracyjnego z liną wspinaczkową. W ofercie dostępnej na rynku spotykamy się z trzema rodzajami ekspresów: złożonymi z dwóch karabinków z zamkiem pełnym, z dwóch karabinków drucianych (typu wire) lub z mixem obu tych typów (z jednym zamkiem pełnym a drugim drucianym). Ekspresy dostępne na rynku różnią się wielkością, wagą i długością taśm. Szeroki asortyment sklepu wspinaczkowego weld.pl pozwala dobrać najodpowiedniejszy sprzęt zgodnie z naszymi potrzebami. Więcej na temat ekspresów oraz ich prawidłowego wpinania przeczytasz na naszym blogu w artykułach poświęconych wpinaniu się do ekspresów wspinaczkowych oraz uszkodzeniom wynikającym z pracy karabinków w ringach.

 

więcej

Ekspresy wspinaczkowe Black Diamond

Ekspresy do wspinania Black Diamond to jedne z najpopularniejszych modeli na rynku. Modele Black Diamond przez kilka ostatnich sezonów dominowały w Polskich skałach. Nowa generacja ekspresów Black Diamond HotWire oraz Black Diamond HotForge zachowała wszystkie cechy swoich poprzedników. Podstawowa linia ekspresów Black Diamond dostępna jest w wersji z dwoma drucianymi karabinkami (Black Diamond HotWire), jednym karabinkiem drucianym, a drugim z pełnym zamkiem (Black Diamond HotForge Hybrid) oraz w wersji z dwoma karabinkami z pełnym zamkiem (Black Diamond HotForge). Karabinki w tych ekspresach połączone są  szeroką taśmą poliamidową o długości 12cm lub 16cm. W ofercie marki dostępne są także mniejsze i znacznie lżejsze karabinki na cienkiej taśmie z Dyneemy dedykowane do wspinaczki OnSight - Black Diamond Miniwire.

Ekspresy do wspinania DMM

DMM w swojej ofercie posiada szerokie spectrum ekspresów do wspinaczki.  DMM to najbardziej przemyślane i najlepiej wykonane produkty dostępne na rynku. Pełna oferta marki zawiera zarówno ekspresy sportowe z pełnym zamkiem i grubą taśmą oraz ekspresy z zamkiem drucianym na taśmie z dyneemy. Wśród ekspresów do wspinaczki sportowej na szczególną uwagę zasługują ekspresy DMM Alpha Sport oraz DMM Shadow. Oba modele charakteryzują się masywną konstrukcją oraz szeroką taśmą z poliamidu ułatwiającą łapanie ekpresów podczas patentowania lub wieszania drogi. Konstrukcja ekspresów DMM Alpha Sport sprawia, że model ten jest świetnym wyborem dla wszystkich oczekujący świetnego designu, jakości oraz komfortowego wpinania liny wspinaczkowej. Dla osób poszukujących lekkich drucianych ekspresów na cienkiej taśmie z dyneemy polecamy ekspresy DMM Spectre. DMM Spectre to bardzo uniwersalny model, który z powodzeniem można wykorzystać podczas wspinaczki wielowyciągowej oraz sportowej w stylu OnSight. Podobnie szerokie zastosowanie posiada model DMM Alpha Trad Wire. Mały i bardzo lekki ekspres DMM Phantom dedykowany jest do wspinaczki wielowyciągowej i wspinania na własnej asekuracji.  Na szczególną uwagę zasługuje lekki sportowy karabinek na dyneemie DMM Chimera, posiadający innowacyjny bez ząbkowy  zamek Snag Free. Ekspresy DMM Chimera można także wykorzystać do wspinaczki sportowej i wspinania na własnej asekuracji. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie ekspresy DMM dostępne są w długościach 12cm, 18cm i 25cm.

Ekspresy do wspinania Ocun

Ekspresy do wspinania Ocun kilka lat temu przebojem wdarły się na rynek. Użytkowników przyciąga interesująca kolorystyka, ale przede wszystkim dobry stosunek jakości do ceny. Najpopularniejszy model Ocun Hawk dostępny jest zarówno w wersji z zamkiem drucianym Ocun Hawk Wire jak i wersji z mixem zamka pełnego i drucianego Ocun Hawk Combi. Ekspresy do wspinaczki Ocun Hawk dedykowane są do wspinaczki sportowej, zarówno dla początkujących i średnio-zaawansowanych wspinaczy. Do wspinaczki górskiej, wspinaczki na własnej asekuracji lub wspinaczki w stylu OnSight dedykowany jest lekki ekspres Ocun Kestrel na taśmie z dyneemy. Wąska taśma oraz niewielki rozmiar karabinków Ocun Kestrel sprawia, że model ten znajduje się w czołówce najlżejszych ekspresów na rynku.

Ekspres Edelrid Bulletproof

W swoich ekspresach Edelrid zastosował innowacyjne rozwiązanie znane z modeli zakręcanych karabinków Edelrid Bulletproof. Ekspres Edelrid Bulletproof od innych tego typu produktów, odróżnia specjalna nakładka wykonana ze stali nierdzewnej. Nakładka umieszczona jest w dolnej części karabinka, gdzie aluminiowy karabinek ulega wycieraniu na skutek tarcia liny. Stalowa nakładka nie ulega wycieraniu przez co znacznie wydłużona jest żywotność karabinków w ekspresach. Karabinki zostały połączone grubą nylonową taśmą ułatwiającą łapanie ekspresów podczas próbowania trudnych dróg wspinaczkowych. Niestety ze względu na takie rozwiązanie, ekspres do wspinaczki Edelrid Bulletproof jest stosunkowo ciężki, przez co model ten dedykowany jest do wspinaczki sportowej.

 

Zobacz również: kaski wspinaczkowe   uprzęże wspinaczkowe   magnezja wspinaczkowa   spodnie wspinaczkowe

 

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: