Filtry:
Cena
od: 54 PLN do: 292 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta
filtry zaawansowane
filtruj

Akcesoria: Pojemniki na wodę

 

Prawidłowe nawadnianie organizmu jest istotnym elementem każdej aktywności. W górach zarówno podczas trekkingu, wspinania się czy skitouringu często zapominamy o uzupełnianiu płynów. Zazwyczaj jest to związane z koniecznością zatrzymania się i wyciągnięcia butelki lub termosu z plecaka, przez co tracimy rytm na podejściu. Świetnym rozwiązaniem tego problemu jest używanie bukłaka na wodę. Bukłak doskonale zastępuje bidon lub termos próżniowy, można z niego korzystać bez zatrzymywania się i ściągania plecaka. Przenośny system hydracyjny, zwany również "camelbag", umożliwia nieprzerwany dostęp do płynów. Podczas intensywnego wysiłku fizycznego można za pomocą specjalnej rurki korzystać z bukłaka dla którego schronieniem jest plecak trekkingowy bądź plecak wspinaczkowy. W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajdują się bukłaki marki Source , Deuter oraz Platypus. Dla tradycyjnych użytkowników sklep górski weld.pl w swojej ofercie posiada również butelki na wodę wielokrotnego użytku wolne od rakotwórczego BPA oraz lekkie składane bidony Dynafit i Source dedykowane do biegów górskich i szybkiego poruszania się w górach zarówno na nartach jak i pieszo.

 

więcej

Bukłak Source, czyli uniwersalny system hydracji

Podczas każdej aktywności górskiej: trekkingu, wspinaczki czy uprawiania skitouringu należy pamiętać o dobrym nawodnieniu. Podczas poruszania się po górach zazwyczaj nie chcemy się zatrzymywać i wybijać z rytmu, przez co często zapominamy o uzupełnianiu płynów. Rozwiązaniem tego problemu jest system hydracyjny Source. Ponieważ większość plecaków górskich posiada specjalną kieszeń i wyjście na rurkę H2O, zamontowanie bukłaka Source jest łatwe i bezproblemowe. Wystarczy napełnić bukłak wodą, włożyć go do plecaka i przez specjalną dziurkę H2O wyciągnąć na zewnątrz rurkę bukłaka. Bukłaki marki Source produkowane są w trzech pojemnościach 1,5l , 2l oraz 3l. Jaką wielkość wybrać? Jest to zależne od czynników indywidualnych, długości wycieczki oraz intensywności z jaką mamy zamiar się poruszać. Source w swojej ofercie posiada także systemy hydracyjne z filtrem (Source Widepac Filter Hydration) oraz model umożliwiający transport i picie dwóch różnych napojów z jednego bukłaka (Source Divide). Warto zauważyć, że Source jest też producentem systemów hydracyjnych dla innych producentów m.in dla marki Deuter.

Akcesoria do bukłaków Source i Deuter

Bukłaki Source to jedne z najlepszych i najbardziej popularnych systemów hydracyjnych na rynku. Sklep górski weld.pl poza samymi bukłakami posiada w ofercie także wiele akcesoriów zwiększającymi komfort użytkowania tych produktów. Podczas turystyki zimowej często pojawia się problem z szybkim wychładzaniem się napoju oraz przymarzaniem rurki. Dla osób często poruszających się z bukłakiem zimową porą bardzo przydatnym dodatkiem jest neoprenowa osłonka chroniąca sam bukłak (Source Widepac Insulator) lub rurkę od systemu hydracyjnego (Source Tube Insulator) przez negatywnymi skutkami niskich temperatur. Połączenie obu tych elementów pozwala dłużej cieszyć się letnim napojem. Bukłak Source jest w miarę niezawodnym elementem. Podczas użytkowania lub w czasie transportu może jednak ulec rurka od bukłaka. U nas znajdziesz także zapasową wymiennę rurkę do bukłaka Source. Akcesoria do bukłaków Source są też kompatybilne z produktami sygnowanymi logo Deuter.

Butelka na wodę w góry

Dla tradycjonalistów w góry polecamy lekką butelkę na wodę wielokrotnego użytku. Butelkę tego typu można napełnić dowolną zawartością. Butelka na wodę Source została wykonana wytrzymałego materiału Tritan. Co istotne materiał ten nie ma wpływu na smak i zapach płynów, a podczas jego produkcji nie zastosowano rakotwórczego BPA. Materiał z jakiego została wykonana butelka na wodę wielokrotnego użytku Source pozwala na transport także ciepłych napojów (ale nie gorących). Butelka na wodę w góry Source świetnie sprawdzi się także jako bidon.

Mały lekki bidon do biegania

Mały lekki bidon do biegania Source to idealny sposób na transport napojów bez zbędnego ciężaru. Miękka i składana butelka na wodę nie tylko zapewnia dobre nawodnienie ale także pozwala znacząco odchudzić wagę sprzętu. Sztywna górna część bidona umożliwia łatwe i wygodne picie oraz nalewanie płynów do butelki. Po opróżnieniu butelkę można złożyć na płasko dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca w plecaku. Składane bidony marki Source i Dynafit, które w swojej ofercie posiada sklep górski weld.pl są wolne od rakotwórczego BPA i można w nim transportować płyny o temperaturze do 60C. Składany bidon Dynafit lub Source można transportować zarówno w plecaku jak i w kieszeni większości kamizelek sportowych lub plecaków do biegania. Lekki składany bidon dedykowany jest do biegów górskich i biegów przełajowych. Świetnie sprawdzi się też w innych aktywnościach, w których istotna jest mała waga i objętość sprzętu np. do szybkiego poruszania się w górach lub skitouringu.

 

Zobacz również: namioty biwakowe   plecaki trekkingowe   śpiwory turystyczne   kije trekkingowe   

social media