Filtry:
Cena
od: 139 PLN do: 379 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta

filtry zaawansowane
filtruj

Śpiwory: Płachty biwakowe, wkładki

 

Często, chcąc zminimalizować wagę plecaka, w góry wybieramy się bez namiotu turystycznego. Podczas biwakowania bez namiotu niezbędne jest zapewnienie ochrony przed wilgocią oraz deszczem. Należy pamiętać, że nawet w wypadku idealnych prognoz pogody, o poranku nasz ekwipunek zostanie pokryty rosą, która może trwale uszkodzić nasz śpiwór. W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajdują się płachty biwakowe, pozwalające nie tylko oszczędzić sporo miejsca i wagi w plecaku, ale także ochronić śpiwór puchowy lub śpiwór syntetyczny przed zamoknięciem. W danej kategorii produktów znajdują się także wkładki do śpiworów. Zadaniem wkładki jest zwiększenie komfortu cieplnego oraz komfortu użytkowania. Wkładka do śpiwora jest bardzo miła w dotyku i znacznie łatwiejsza do prania.

 

więcej

Wkładka do śpiwora

Wkładka do śpiwora może być stosowana w dwóch przypadkach. Podstawowym zadaniem wkładki jest zwiększenie komfortu użytkowania śpiwora. Syntetyczny materiał, którym pokryte jest wnętrze śpiwora dla wielu jest zazwyczaj zimny i nieprzyjemny w dotyku. Wkładka do śpiwora, charakteryzująca się miłym i delikatnym w dotyku materiałem, otula nasze ciało minimalizując kontakt ze śpiworem. Stosowanie wkładki ma także podstawy higieniczne: wkładkę możemy łatwo i wielokrotnie prać zwiększając żywotność śpiwora, szczególnie śpiwora puchowego. Drugim zadaniem wkładki do śpiwora jest zwiększenie komfortu termicznego. Wkładka do śpiwora Sea To Summit Reactor może podnieść komfort termiczny nawet o 16°C! Lekką i mało zajmującą wkładkę do śpiwora można również zastosować letnią porą jako osobny, lekki śpiwór. Takie zastosowanie wkładki świetnie sprawdzi się w upalne dni lub w schronisku górskim.

Płachta biwakowa

Płachta pozwala zminimalizować sprzęt turystyczny podczas trekkingu. Każdy, nawet najlżejszy namiot trekkingowy , będzie zajmować i ważyć więcej niż płachta biwakowa. Poranna rosa, czy też niewielki opad deszczu mogą trwale uszkodzić nasz śpiwór. Płachta biwakowa stanowi więc alternatywę dla namiotu, która zapewni nam ochronę przed wilgocią oraz deszczem. Dla osób poszukujących taniej, wysokiej jakości płachty biwakowej, polecamy produkt Milo Bivi Bag. Natomiast dla zaawansowanych zimowych turystów, dla których płachta biwakowa stanowić będzie jedyną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi polecamy płachtę biwakową Ortovox lub The North Face Assault.

                                                                        

Zobacz również: palniki turystyczne   kubki turystyczne   termosy   maty turystyczne   

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: