Filtry:
Cena
od: 160 PLN do: 949 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta

filtry zaawansowane
filtruj

Śpiwory: Płachty biwakowe, wkładki

 

Często idąc w góry, aby zminimalizować wagę plecaka, wybieramy się bez namiotu turystycznego. Podczas biwakowania bez namiotu niezbędne jest zapewnienie ochrony przed wilgocią oraz deszczem. Należy pamiętać, że nawet w wypadku idealnych prognoz pogody, o poranku nasz ekwipunek zostanie pokryty rosą, która zmoczy nasz śpiwór utrudniając dalszą wędrówkę. Wilgoć i nieprzewidziany deszcz może także trwale uszkodzić śpiwór puchowy. Alternatywą dla namiotu dla turystów chcących się poruszać na lekko są płachty biwakowe. W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajdują się płachty biwakowe, pozwalające nie tylko oszczędzić sporo miejsca i wagi w plecaku, ale także ochronić śpiwór puchowy lub śpiwór syntetyczny przed zamoknięciem. Na poniższej stronie naszego sklepu górskiego znajdują się także wkładki do śpiworów. Zadaniem wkładki jest zwiększenie komfortu cieplnego oraz komfortu użytkowania. Wkładka do śpiwora jest bardzo miła w dotyku i znacznie łatwiejsza w utrzymani czystości. Sklep turystyczny weld.pl na swojej stronie internetowej oraz w górskim sklepie stacjonarnym posiada płachty turystyczne i wkładki do śpiwora czołowych producentów.

 

 

więcej

Wkładka do śpiwora

Wkładka do śpiwora może być stosowana w dwóch przypadkach. Podstawowym zadaniem wkładki jest zwiększenie komfortu użytkowania śpiwora. Syntetyczny materiał, którym pokryte jest wnętrze śpiwora dla wielu użytkowników jest zazwyczaj zimny i nieprzyjemny w dotyku. Wkładka do śpiwora, charakteryzująca się miłym i delikatnym w dotyku materiałem, otula nasze ciało minimalizując kontakt ze śpiworem. Stosowanie wkładki ma także podstawy higieniczne: wkładkę możemy bez obaw wielokrotnie prać zwiększając żywotność śpiwora. Jest to szczególnie istotne gdy używamy śpiwora puchowego. Drugim zadaniem wkładki do śpiwora jest zwiększenie komfortu termicznego. Wkładka do śpiwora Sea To Summit Reactor może podnieść komfort termiczny nawet o kilkanaście stopni Celcjusza! Lekką i mało zajmującą wkładkę do śpiwora Sea To Summit Reactor można również zastosować letnią porą jako osobny, lekki śpiwór. Takie zastosowanie wkładki świetnie sprawdzi się podczas upalnych dni w namiocie lub w schronisku górskim. W ofercie sklepu górskiego weld.pl dostępne są wkładki do śpiworów z różnych materiałów. Wkładka do śpiwora wykonana z materiału Thermolite, STS Reactor ma za zadanie zwiększyć komfort termiczny użytkownika oraz podnieść parametry śpiwora puchowego. Wkładka do śpiwora z materiału Coolmax (Sea to Summit Coolmax Liner) dedykowana jest dla osób pragnących zwiększyć komfort użytkowania śpiwora w cieplejsze dni. Wkładka do śpiwora z materiałów naturalnych takich jak jedwab bądź bawełna ma za zadanie zwiększyć komfort użytkowania śpiwora w cieplejsze dni. Wkładka do śpiwora Sea to Summit Silk Cotton Liner może także pełnić funkcję jedynej ochrony w upalne dni w tropikach.

Płachta biwakowa

Płachta pozwala zminimalizować sprzęt turystyczny podczas trekkingu. Każdy, nawet najlżejszy namiot trekkingowy , będzie zajmować i ważyć więcej niż płachta biwakowa. Poranna rosa, czy też niewielki nieprzewidziany opad deszczu może zmoczyć nasz śpiwór utrudniając dalszy wypoczynek. Szczególnie wrażliwe na zewnętrzne warunki atmosferyczne są śpiwory puchowe. Niespodziewane zamoczenie śpiwora puchowego może się skończyć jego trwałym uszkodzeniem. Płachta biwakowa stanowi więc alternatywę dla namiotu, która zapewni nam ochronę przed wilgocią oraz deszczem. Dla osób poszukujących prostej i taniej płachty biwakowej spełniającej podstawowe potrzeby na biwaku polecamy produkt Ferrino Rider Pro. Ponadto warto zwrócić uwagę na membranowa płachtę biwakową Milo Bivi Bag. Ze względu na swoją cenę oraz stosunkowo dobre parametry jest to jeden z najczęściej wybieranych modeli w tej kategorii. Oba produkty są dobrym przykładem trzysezonowej płachty biwakowej. Zaawansowanym zimowym turystom, dla których płachta biwakowa stanowić będzie jedyną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi podczas trekkingu bądź wspinaczki polecamy płachtę biwakową Ortovox lub Millet.

                                                                        

Zobacz również: palniki turystyczne   kubki turystyczne   termosy   maty turystyczne   

social media