Filtry:
Cena
od: 7 PLN do: 1199 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta













filtry zaawansowane
filtruj

Sprzęt wspinaczkowy: Akcesoria wspinaczkowe

 

Kategoria akcesoria wspinaczkowe jest bardzo rozbudowana. Jest to sprzęt wspinaczkowy, który stanowi uzupełnienie podstawowego sprzętu wspinaczkowego. Niektóre z elementów takie jak kijki do wpinania ekspresów Betastick, okulary do asekuracji czy rękawiczki do wspinania w rysach zwiększają komfort wspinania i asekuracji. Inne z akcesoria wspinaczkowe: torba na linę, worek transportowy Black Diamond czy też szczotka do czyszczenia liny Beal ułatwiają transport sprzętu wspinaczkowego oraz utrzymać go w czystości. Kilka modeli plecaków służących do transportu sprzętu wspinaczkowego znaleźć można także w kategorii "plecaki wspinaczkowe". Ponadto w sklepie wspinaczkowym weld.pl znajdziesz noże do liny, szpejarki, trenażery do palców oraz pilniczki do skóry.

 

więcej

Torba na linę wspinaczkową

Torba na linę wspinaczkową nie tylko pozwala transportować linę, ale także zmniejszyć jej zużycie. Transport oraz przechowywanie powinno się odbywać z dala od chemikaliów, źródeł ciepła oraz promieni UV. Liny a także sprzęt wspinaczkowy należy przechowywać w plecaku lub torbie posiadającej płachtę na linę, która pozwala utrzymać porządek podczas asekuracji. Przy wyborze torby na sprzęt wspinaczkowy polecamy w szczególności produkty marki DMM i Black Diamond. Torba na linę DMM Classic to jeden z najlepszy produktów w swojej klasie. DMM Classic, można używać zarówno w postaci torby na linę wspinaczkowa jak i plecaka.  Bardzo ciekawym produktem jest też torba na sprzęt wspinaczkowy Black Diamond Gym. Więcej na temat prawidłowego dbania o linę i sprzęt wspinaczkowy przeczytasz na naszym blogu w artykule: czynniki wpływające na zużycie liny wspinaczkowej.

Plecak na sprzęt wspinaczkowy

Odpowiedni transport i przechowywanie sprzętu wspinaczkowego pozytywnie wpływ na jego żywotność oraz bezpieczeństwo wspinaczy. Torba na linę zazwyczaj posiada wymiary pozwalające jedynie na transport liny wspinaczkowej i kilku mniejszych elementów sprzętu wspinaczkowego. Idąc w skały często musimy zabrać więcej sprzętu wspinaczkowego, a także ubrania i trochę odzieży. Na takie dłuższe całodniowe wyjazdu w skały świetnie sprawdza się plecak na sprzęt wspinaczkowy. W sklepie wspinaczkowym weld.pl znaleźć można kilka modeli plecaków na sprzęt wspinaczkowy, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających wspinaczy. Bardziej zaawansowane modele, służące do transportu sprzętu wspinaczkowego znaleźć można także w kategorii "plecaki wspinaczkowe".

Okulary do asekuracji YY Vertical i LePirate

Marka YY Vertical rozpoczęła swoją historię we Francji w 2013 r. Na podstawie wspinaczkowych doświadczeń, obserwacji i analizy potrzeb rynku, marka postawiła na nowoczesne i innowacyjne rozwiązania. Na początku swojego istnienia firma skupiła się na produkcji okularków do asekuracji. YY Vertical jest jednym z prekursorów tych produktów. Obecnie w ofercie marki znaleźć można całą gamę ciekawych i innowacyjnych produktów. W osobnym wpisie, krótko i zwięźle opisaliśmy pełną ofertę marki. Mimo, szerokiej oferty produktowej logo YY Vertical, głównie jest kojarzone z okularami do asekuracji i to one stanowią trzon oferty. Okulary do asekuracji zaprojektowane zostały z myślą o bezpiecznej i komfortowej asekuracji w skałach i na ścianie wspinaczkowej. Aby bezpiecznie asekurować nie powinniśmy odrywać wzroku od wspinającego się partnera. Czym wyżej jest wspinająca się osoba, tym wyżej musimy podnosić głowę. Stale uniesiona wysoko głowa, prowadzi do bólu karku lub głowy. Konstrukcja okularów do asekuracji, oparta na soczewkach pryzmatycznych, pozwala asekurować wspinającego się partnera bez konieczności ciągłego zerkania do góry. Cienkie oprawki zastosowane we wszystkich modelach YY Vertical umożliwiają zarówno komfortowe obserwowanie wspinacza przez pryzmaty, jak i bliskiego otoczenia (np.liny) bez ich wykorzystania. Obecnie w ofercie marki dostępnych jest 6 zróżnicowanych modeli okularów do asekuracji: PlasticFun First - podstawowy model, Plastic Fun Evo - większa soczewka niż w wersji PlasticFun First, YY Classic - bestseller, stalowa oprawka, Prism Up - możliwość unoszenia soczewek pryzmatycznych, Clip Up - nakładka na okulary korekcyjne, Solar Up - okulary przeciwsłoneczne z soczewką kategorii 3 oraz soczewką pryzmatyczną.

Każdy, kto jako asekurant spędził kilka godzin pod ścianą wie, jak bardzo męczące potrafi być ciągłe wpatrywanie się we wspinacza. Dzięki prostemu systemowi, zapożyczonemu z peryskopu, asekuracja w specjalnych okularach do asekuracji LePirate jest o wiele prostsza i nie wymaga nieustannego wpatrywania się w partnera. Okulary do asekuracji LePirate Belay Glasses chronią szyję asekuranta nie tylko przed zmęczeniem ale także wadami postawy. Okulary do asekuracji stanowić mogą ciekawy i przemyślany prezent dla wspinacza.

Wspinaczkowe wory transportowe

Jak sama nazwa wskazuje wory transportowe służą do transportu sprzętu w skałach. Wory transportowe są zaprojektowane nie tylko z myślą o poruszaniu się z workiem jako plecakiem, ale także do transportu pionowego w skałach.  Zostały one opracowane przez amerykańskich specjalistów od wspinaczki wielowyciągowej BigWall. Wory transportowe Black Diamond, to prawdopodobnie najlepsze worki do transportu sprzętu na rynku. Wór transportowy Black Diamond z powodzeniem można wykorzystać także podczas prac na wysokości lub prac arborystycznych.

Kij do wpinek Betastick

Dla wielu wspinaczy kijek do wpinek jest nieakceptowalnym ułatwieniem, patrząc jednak w skałach po ilościach osób używających kijka do wpinek można odnieść wrażenie, że produkt ten stał się podstawowym elementem wspinaczkowym. Nieraz będą w skałach spotykamy się z sytuacją, gdy pierwszy ring znajduje się wysoko nad ziemią. Gdy dojście do pierwszego ringa grozi odpadnięciem i w najlepszym wypadku lekki poobijaniem się z pomocą przychodzi kijek do wpinek. Kij do wpinek Betastick produkowany jest w trzech długościach: Betastick EVO ultra long, Betastick Standard oraz Betastick Compact. Więcej na temat kijka do wpinek przeczytasz na naszym blogu w artykule "Betastick, czyli kij do wieszania ekspresów". Mimo, że produkt marki Betastick, to najlepszy i najbardziej popularny kijek do wpinek na rynku warto zwrócić uwagę na model marki PinGo. Kijek do ekspresów PinGo jest krótszy po złożeniu i  lżejszy niż najmniejsza wersja Betastick. Mimo subiektywnie gorszego systemu wieszania ekspresów, PinGo daje możliwość sprawnego patentowania drogi z kijkiem przyczepionym do uprzęży wspinaczkowej.

Rękawiczki do wspinania w rysach

Sprawne poruszanie się w rysach wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale także specjalistycznych umiejętności wspinaczkowych. Aby sprawnie wspinać się w rysach należy opanować umiejętności klinowania dłoni i stóp. Niestety klinowanie dłoni często nie jest przyjemne dla skóry. Podczas takiej wspinaczki bardzo łatwo o obtarcia i uszkodzenia naskórka. Aby zminimalizować nieprzyjemne skutki, za pomocą plastra wspinaczkowego tejpuje się dłonie. Plaster wspinaczkowy ma jednak kilka wad. Użycie plastra zastąpić można za pomocą rękawiczek do wspinania w rysach. Rękawice do rys Black Diamond Crack i Ocun Crack Lite zostały zaprojektowane z myślą o jak najbardziej efektywnym klinowaniu dłoni w rysach.

Przyrząd dla wspinaczy do rozgrzewki palców

Przed wspinaniem w skałach lub treningiem na ścianie wspinaczkowej należy przeprowadzić rozgrzewkę. Do rozgrzewki palców można wykorzystać kilka przyrządów wspinaczkowych. Świetnie sprawdza się guma do rozciągania palców lub chwytotablica mobilna.

 

Zobacz również: liny wspinaczkowe   czekany wspinaczkowe   raki wspinaczkowe   ekspresy wspinaczkowe