Filtry:
Cena
od: 219 PLN do: 1759 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta
filtry zaawansowane
filtruj

Namioty: Wyprawowe

 

Namiot wyprawowy jest podstawowym elementem ekwipunku, jaki będzie potrzebny podczas każdego wyjazdu w góry wysokie. W sytuacji, kiedy wybieramy się w rejony, gdzie nie znajdziemy gęstej sieci schronisk, powstaje pytanie, jaki namiot wyprawowy mamy ze sobą zabrać. Każdy rejon górski ma swoją specyfikę. Ilość oraz różnorodność cech, które powinien spełniać namiot wyprawowy jest dość spora. Jaki namiot wyprawowy zabrać ze sobą na Aconcaguę, jaki namiot na lodowiec, a jaki w Alpy czy Kaukaz? W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajdują się namioty wyprawowe The North FaceMarmot, Mountain Hardwear i Ferrino. Zostały one wykonane z najlepszej jakości materiałów przy zachowaniu jak najniższej wagi.

 

więcej

Namiot w góry

Namiot na wyprawę górską powinien spełniać niezwykle rygorystyczne parametry jakościowe i wytrzymałościowe. W zasadzie wszystkie tego typu konstrukcje powinny być wyposażone w wytrzymały aluminiowy stelaż. Ilość masztów powyżej dwóch w znaczący sposób zwiększa bezpieczeństwo i trwałość na podmuchy wiatru. Najlepszym rozwiązaniem w namiotach wyprawowych jest system aluminiowych pałąków DAC. Materiał tropiku w namiocie ekspedycyjnym powinien mieć żywą kolorystykę, aby po powrocie nawet z najtrudniejszego ataku szczytowego, w ekstremalnych warunkach pogodowych i przy słabej widoczności, można go było łatwo odnaleźć. Najlepiej widocznymi kolorami na śniegu są żółty i pomarańczowy, z tego względu namioty z wyprawowej edycji High Lab Ferrino, zostały wykonane w kolorze pomarańczowym, a namiot The North Face Assault w kolorze żółtym. Podczas zakupu namiotu ekspedycyjnego należy również zastanowić się, czy namiot wyprawowy jest w stanie wytrzymać najtrudniejsze warunki pogodowe w Karpatach i Alpach. Czy chcemy, aby namiot był dwuwarstwowy, tzn składał się z osobnej podpinki i tropiku, czy jednowarstwowy tzn. składać się z jednej warstwy stanowiącej całość? Czy będzie to namiot do bazy, czy namiot do szybkiego poruszania się w górach? Bez udzielenia odpowiedzi na te ważne pytania, namiot wyprawowy może nie spełnić naszych oczekiwań i nie zaspakajać naszych potrzeb. Bardzo ważną cechą namiotu górskiego jest też ergonomia użytkowania. Namiot górski powinien być intuicyjny i łatwy w rozkładaniu, nawet w grubych rękawiczkach. Namiot górski powinien posiadać dwa alternatywne wyjścia i udogodnienia ułatwiające rozlokowanie sprzętu.

 

Namiot górski Ferrino

Namioty górskie Ferrino z serii HighLab to najbardziej zaawansowane technicznie produkty przeznaczone na ekstremalne wyprawy w najwyższe góry świata. Namioty Ferrino od lat towarzyszyły Himalaistom podczas ich wybitnych osiągnięć. Produkty Ferrino służyły Messnerowi oraz Wielickiemu podczas zdobywania Korony Himalajów, a w ostatnich latach wykorzystywane były podczas wypraw organizowanych przez Polski Himalaizm Zimowy. Namioty Ferrino z powodzeniem można także wykorzystywać podczas wyjazdów w Alpy, Pamir lub Kaukaz. W ofercie marki Ferrino można zaleźć zarówno lekki namiot wspinaczkowy oraz masywny i wygodny namiot bazowy. Więcej o namiotach Ferrino przeczytasz w naszym artykule „Ferrino-namioty, które sprawdziły się w górach”.

 

Namiot wysokogórski The North Face Assault

Namiot The North Face Assault technicznej linii Summit Series stanowi połączenie najbardziej rozpoznawalnej na świecie marki outdoorowej ze świetnymi materiałami. Dzięki konstrukcji tego modelu, jego wadze i łatwości rozkładania indywidualni użytkownicy najczęściej wybierają ten namiot wysokogórski. Zastosowanie lekkiego i świetnie oddychającego materiału Futurelight oraz specjalnej konstrukcji stelaża DAC, sprawia, że namiot jest zdolny wytrzymać załamanie pogody w górach. Niewątpliwą zaletą namiotu TNF Assault jest możliwość powiększenia minimalistycznego dwuosobowego namiotu, o przedsionek wyposażony w fartuchy przeciwśnieżne. Przedsionek zwiększa powierzchnię użytkową i zarazem komfort użytkowania w bazie lub obozach. Namiot TNF Assault wykorzystywany był podczas Zimowej Wyprawy PHZ na K2.

Namioty górskie Mountain Hardwear

Mountain Hardwear to sprawdzony producent namiotów ekspedycyjnych. Namiot Mountain Hardwear Trango został stworzony z myślą o ekstremalnych wyprawach w góry. Od roku 1995r. Mountain Hardwear doskonali swój flagowy namiot górski. Wykorzystanie nowoczesnych systemów i najlepszych materiałów sprawia, że namiot Mountain Hardwear jest jednym z najpopularniejszych namiotów w Himalajach. Namiot MHR Trango jest lekki, maksymalnie funkcjonalny i szybko się go rozkłada. Liczne zalety namiotu MHR pozwalają zregenerować siły do dalszej wędrówki i skutecznie chronić przed wiatrem, zimnem oraz deszczem.

 

Zobacz również: plecaki wyprawowe   maty turystyczne   śpiwory puchowe   termosy turystyczne

 

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: