Filtry:
Cena
od: 11 PLN do: 656 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producentaZastosowane szkła
filtry zaawansowane
filtruj

Akcesoria: Okulary

 

Okulary turystyczne odpowiadają za ochronę oczu w terenie górskim. W terenie górskim z racji wysokości, ekspozycji a także pokrywy śniegu i lodu, odbijającej światło słoneczne, ekspozycja na promienie UV jest bardzo wysoka. Niezbędna jest więc odpowiednia ochrona oczu. W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajdują się okulary turystyczne marki Julbo i Lepirate Glasses. Julbo to francuski producent okularów sportowych. Przy wyborze okularów turystycznych oprócz wyboru najładniejszej i najlepiej przylegającej oprawki należy zastanowić się nad wyborem soczewki. Najważniejszym kryterium jest stopień przyciemnienia. Okulary lodowcowe, które znajdują zastosowanie w górach wysokich wyposażone są w soczewki w kategorii czwartej (Spectron 4), tzn. przepuszczają tylko 5% światła widzialnego, zapewniając jednocześnie 100% ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Okulary trekkingowe przeznaczone do trekkingu w górach niższych i ogólnosportowe posiadają zazwyczaj większą przepuszczalność światła widzialnego. Osobnym, ważnym aspektem technicznym jest polaryzacja, czyli technologia, która odpowiada za wygaszanie zakłóceń i odbić powstających np. na wodzie i śniegu. Chcąc wybrać najbardziej uniwersalne okulary górski warto zerknąć na okulary fotochromatyczne. Stopień przyciemnienia w tych okularach turystycznych jest powiązany ze intensywnością światła na jakie są one wystawione. Firma Julbo wyposaża tego typu okulary w soczewki Reactiv High Mountain i Reactiv Performance.

 

więcej

Dlaczego okulary Julbo?

Julbo w swojej ofercie posiada pełną gamę różnego typu okularów turystycznych i lodowcowych. Praktycznie każdy użytkownik znajdzie dla siebie odpowiednie okulary trekkingowe, które będą zaopatrzone w odpowiednie soczewki o określonym przez producenta stopniu przyciemnienia. Okulary turystyczne Julbo to także szeroka gama oprawek, spośród których można wybrać te, które najlepiej pasują do rysów twarzy. W ofercie marki, znajdują się zarówno klasyczne okulary górskie Julbo oraz takie posiadające nowoczesny i innowacyjny design.

Klasyczne okulary trekkingowe Julbo

Julbo posiada trzy modele okularów, które można określić klasyką. Druciane oprawki w modelach Julbo Vermont i Julbo Cham w połączeniu z pełną gamą technicznych soczewek zadowolą wszystkich entuzjastów ponadczasowych, tradycyjnych okularów turystycznych. Klasyczne okulary górskie Julbo łączą w sobie świetny design i techniczne parametry. Ponadto w ofercie marki od kilku sezonów znaleźć można budżetowe okulary górskie Julbo Sherpa, które są oferowane z soczewkami Spectron 3.

Okulary lodowcowe Julbo

Okulary lodowcowe Julbo to produkt niezbędny podczas eksploracji gór wysokich. Okulary tej kategorii zostały zaprojektowane z myślą o jak najlepszej ochronie przed promieniami słonecznymi. W związku z tym większość modeli tej grupy posiada soczewkę Spectron 4, zapewniającą najlepszą ochronę przed słońcem lub soczewkę reaktywną Reactiv High Mountain o bardzo wysokim stopniu przyciemnienia. Model Julbo Ultimate Cover jako jeden z nielicznych na rynku został wyposażony w specjalną ochronę nosa, która chroni jego skórę przed oparzeniem słonecznym. Modelem o dużych, dobrze zasłaniających oczodoły szkłach są okulary górskie Julbo Explorer. Jednym z modeli najczęściej wybieranych przez użytkowników są okulary lodowcowe Julbo Shield, które na obwodzie oprawki posiadają otwory wentylacyjne, chroniące szkła przed zaparowaniem. Wszystkie okulary lodowcowe Julbo mają dodatków ściągane boczne osłonki.

Okulary turystyczne Julbo

W ofercie Julbo znajduje się kilka modeli okularów trekkingowych, które spełnią swoje zadanie podczas górskich eskapad jak i w życiu codzinnym. Prezentującym bardzo dobry poziom cenowy są okulary Julbo Camino, które można nabyć w kilku wersjach soczewek. Warto zwrócić uwagę, że okulary turystyczne Julbo Camino świetnie pasują osobom o wąskim obrysie twarzy. Modelem dedykowanym dla mężczyzn posiadających wąski obrys twarzy, jak i kobiet jest model Julbo Shield M, oferujący bardzo dobrą wentylację na obwodzie oprawki. Od wielu lat wśród najbardziej rozpoznawalnych modeli okularów trekkingowych znajdują sie męskie okulary turystyczne Julbo Montebianco oraz damskie okulary w góry Julbo Monterosa. Okulary turystyczne Julbo, które jednocześnie bardzo dobrze nadają się do użytkowanie na co dzień to dostępne w wielu kolorach oprawek Julbo Run i Julbo Whoops. Większość modeli dostępnych jest w kilku kolorach oprawek oraz rodzajach soczewek. Do użytku codziennego, najlepszym wyborem są reaktywne soczewki Julbo Reactiv.

Okulary fotochromatyczne Julbo Reactiv

Okulary turystyczne Julbo wyposażone w fotochromatyczne soczewki zapewniają ochronę oczu oraz świetną widoczność w każdych warunkach. Stopień przyciemnienia okularów wyposażonych w soczewkę Julbo Reactiv zależy od intensywności światła na jakie są one wystawione. Tego typu szkła świetnie sprawdzają się podczas wszelkiej aktywności sportowej. Przykładowo, podchodząc na nartach w dużym nasłonecznieniu potrzebujemy maksymalnego przyciemnienia i ochrony przed promieniami UV. Podczas zjazdu na skitourach, często jednak wjeżdżamy w zacienione miejsca, w których ciemne okulary ograniczają niezbędną widoczność. W takim przypadku szybka zmiana przyciemnienia szkła, jaką zapewniają okulary Julbo Reactiv, pozwala na dostosowanie się do zmieniających się warunków. Podstawową soczewką reaktywną Julbo jest Reactiv Performance. Soczewka pozwala na zmianę o trzy stopnie przyciemnienia (np. z kategorii 2 na kategorię 4) w czasie ok 28sekund. Soczewki Reactiv Performance zapewniają pełną ochronę przed promieniami UVA i UVB. Dodatkowo zaopatrzono je w Antifog - system chroniący okulary przed zaparowaniem. Soczewki Julbo Reactiv High Mountain, poza cechami wcześniej opisanej soczewki posiadają polaryzację, która niweluje załamania światła na śniegu i wodzie. Ponadto specjalna powłoka Hydrophobic ułatwia odprowadzanie wody, co czyni soczewkę idealną do sportów wodnych.

Okulary turystyczne Lepirate Glasses

Lepirate to marka powstała w 2015r. z połączenia wizji hiszpańskich wspinaczy oraz doświadczenia i wiedzy jednej z fabryk produkujących okulary. Lepirate stawia na dostarczanie na rynek nowoczesnych i uniwersalnych produktów w atrakcyjnej cenie. Lepirate rozpoczęła budowę swojej oferty od okularów do asekuracji i to one jako pierwsze pojawiły się w Polsce. Na bazie doświadczenia i analizy potrzeb rynku, została stworzona cała linia okularów górskich, wspinaczkowych i lifestylowych.

Osłona nosa do okularów The 7 Summits

Większość modeli okularów trekkingowych a nawet lodowcowych i wysokogórskich dostępnych na rynku nie jest wyposażona w dodatkową osłonę nosa chroniącą przed niekorzystnym działaniem nadmiaru promieni słonecznych. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest osłona nosa The 7 Summits, którą można zaadoptować do każdego typu okularów. Wykonana ze skóry osłona nosa The 7 Summits doskonale chroni nos przed oparzeniami słonecznymi, zwłaszcza w górach wysokich. Uniwersalna osłona nosa do okularów jest niezbędna podczas wszelkich wyjazdów w góry wysokie.

 

Zobacz również: czołówki turystyczne   plecaki trekkingowe   kurtki trekkingowe   spodnie turystyczne

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: