Filtry:
Cena
od: 9 PLN do: 279 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta

TypTyp zamkaZastosowany materiał


filtry zaawansowane
filtruj

Sprzęt wspinaczkowy: Karabinki

 

Karabinki, czyli temat rzeka. Na rynku dostępnych jest całe spektrum różnorodnych karabinków różniących się kształtem, wielkością, wagą oraz systemem zamykania. W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajduje się ponad 100 różnych modeli karabinków przeznaczonych do różnego rodzaju aktywności górskiej. Wśród tych modeli można wyróżnić kilka rodzajów karabinków, np. niezakręcane karabinki sprzętowe ułatwiające nam na przykład organizację sprzętu wspinaczkowego takiego jak kości wspinaczkowe lub kości mechaniczne (friendy, camy). Karabinki sprzętowe są zazwyczaj kolorowe, dzięki czemu ich dopasowanie do danego koloru kości mechanicznej jest jednoznaczne. O tym dlaczego warto używać kolorowego sprzętu wspinaczkowego przeczytasz na naszym BLOGU. Karabinki niezakręcane służą, np. do tworzenia ekspresów górskich. Karabinki zakręcane posiadające różny kształt, wagę i przeznaczenie. Karabinki dwu-rotacyjne typu quick-lock, trzy rotacyjne safe-lock oraz cztero-rotacyjne durolock. Karabinki trzy- i cztero-rotacyjne zazwyczaj używane są w arborystyce. W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajdują się karabinki czołowych producentów tego typu produktu takich jak m.in. Black Diamond, Petzl oraz Mammut. W szczególności zachęcamy do zapoznania się z ofertą karabinków DMM.

 

więcej

Karabinki wspinaczkowe Black Diamond

Karabinki wspinaczkowe Black Diamond to jedne z najpopularniejszych modeli na rynku. Modele Black Diamond przez kilka ostatnich sezonów dominowały w polskich skałach. Nowa generacja karabinków Black Diamond RockLock oraz Black Diamond LiteForge zachowała wszystkie cechy swoich poprzedników. Popularne są również małe karabinki z drucianym zamkiem Black Diamond Miniwire i Litewire, które świetnie sprawdzą się we wspinaczce tradycyjnej.

Karabinki wspinaczkowe DMM

DMM w swojej ofercie posiada szerokie spectrum karabinków do wspinaczki.  DMM to najbardziej przemyślane i najlepiej wykonane produkty dostępne na rynku. Pełna oferta marki zawiera zarówno karabinki wspinaczkowe z pełnym zamkiem i karabinki z zamkiem drucianym typu wire. Wśród karabinków wspinaczkowych na szczególną uwagę zasługują karabinki DMM Phantom HMS oraz DMM Shadow HMS. Oba modele charakteryzują się przemyślaną konstrukcją. Konstrukcja karabinków wspinaczkowych DMM Shadow sprawia, że linia ta jest świetnym wyborem dla wszystkich oczekujących świetnego designu, jakości oraz komfortowego wpinania i wypinania karabinka. Dla osób poszukujących lekkich drucianych karabinków polecamy karabinki DMM Spectre. DMM Spectre to bardzo uniwersalny model, który z powodzeniem można wykorzystać podczas wspinaczki wielowyciągowej oraz sportowej. Podobnie szerokie zastosowanie posiada model DMM Shadow. Mały i bardzo lekki karabinek wspinaczkowy DMM Phantom Wire dedykowany jest do tworzenia lekkich ekspresów i dokładania ich do friendów wspinaczkowych.  Na szczególną uwagę zasługuje lekki sportowy karabinek DMM Chimera, posiadający innowacyjny bez ząbkowy zamek Snag Free. Karabinki DMM Chimera można wykorzystać zarówno do tworzenia ekspresów wspinaczkowych jak i tworzenia systemów z kośćmi wspinaczkowymi i friendami. Do asekuracji świetnie nadaje się karabinek z blokadą DMM Belay Master a także DMM Ceros. W ofercie DMM znajdują się również podstawowe karabinki owalne DMM Ultra O, mały karabinek owalny DMM Perfect O i druciany DMM Walldo. Osobną kategorię stanowią ekspresy z linii Revolver, które zostały wyposażone w rolkę. To unikatowe rozwiązanie umożliwia traktowanie karabinków DMM Revolver również jako prostych bloczków wspinaczkowych.

Karabinki wspinaczkowe Grivel

Karabinki wspinaczkowe Grivel kilka lat temu przebojem wdarły się na rynek. Wspinaczy przyciąga przede wszystkim dobry stosunek jakości do ceny. Najpopularniejsze modele to K5N i K6N Małym karabinkiem zakręcanym jest K3N Plume. W kolekcji Grivel znajduje się wiele technicznych, specjalistycznych karabinków wspinaczkowych. Grivel Vlad został wyposażony w trzy otwory tworzące z niego swego rodzaju hybrydę karabinka wspinaczkowego z płytką stanowiskową. Osobną kategorią są bezpieczne karabinki Grivel Tau, Clepsydra, K8N i K10G, które zostały wyposażone w podwójny zamek uchylający się w przeciwnych kierunkach i minimalizujący ryzyko wypięcia karabinka do zera. Podstawowe karabinki ekspresowe w kolekcji Grivel to K1S i K1B.

Karabinki wspinaczkowe Edelrid

W swoich karabinkach wspinaczkowych Edelrid zastosował innowacyjne rozwiązanie, które stosuje w modelach zakręcanych karabinków Edelrid Bulletproof. Karabinek wspinaczkowy Edelrid Bulletproof od innych tego typu produktów, odróżnia specjalna nakładka wykonana ze stali nierdzewnej. Nakładka umieszczona jest w dolnej części karabinka, gdzie aluminiowy karabinek ulega wycieraniu na skutek tarcia liny. Stalowa nakładka nie ulega wycieraniu przez co znacznie wydłużona jest żywotność karabinków. Podstawowe karabinki wspinaczkowe w kolekcji Edelrid to model Magnum i Strike

 

Zobacz również: liny dynamiczne   kaski wspinaczkowe   ekspresy wspinaczkowe   raki wspinaczkowe

social media