Filtry:
Cena
od: 199 PLN do: 1343 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta

Zastosowany materiałTyp ociepliny


Płeć


filtry zaawansowane
filtruj

Odzież: Kurtki techniczne, Softshell

 

Wiosną i jesienią, kiedy pogoda bywa niestabilna zastosowanie znajduje szeroki segment produktów zwanych kurtkami softshell, bądź technicznymi kurtkami softshellowymi. Jest to bardzo szeroka rodzina produktów, gdzie znajdują się kurtki techniczne wyposażone w membranę ale też takie, które jej nie posiadają. Kurtki softshell z membraną zapewniają lepszą izolację od warunków zewnętrznych, kurtki techniczne, które są jej pozbawione cechuje zaś bardzo dobra oddychalność. Dodatkowo obydwa rodzaje kurtek mogą być wyposażone w warstwę ocieplającą typu fleece.

 

więcej

Kurtka softshell

Softshelle są zwyczajowo wyposażone w ułatwiające życie dodatki, zawsze mają wiele ściągaczy, dzięki którym jest je łatwo dopasować do kształtu sylwetki, producenci nie oszczędzają na kieszeniach i innych dodatkach. Często kurtki turystyczne typu softshell mają zamocowane kaptury chroniące głowę ich użytkowników przed czynnikami zewnętrznymi. W sklepie weld.pl znajdują się kurtki softshell marek: Millet, Milo, Salewa, Trangoworld, Rab i Dynafit.

Kurtka softshell Millet

Kurtka softshell w ofercie Millet zajmuje bardzo ważną pozycję. Najpoważniejszym przedstawicielem gatunku Softshell jest umieszczona w linii Trilogy hybrydowa kurtka softshell Millet Trilogy V Icon Infinium, wykonana częściowo z materiału Gore Infinium Windstopper. Dla osób poszukujących kurtki softshell bez membrany producent przygotował Millet Trilogy Cordura Hoodie wykonaną z dodatkiem bardzo wytrzymałych włókien Cordura. Osobną kategorię stanowi kurtka Softhell bez membrany, świetnym modelem jest Millet Fusion XCS Hoodie, który oddychalność będzie mieć na bardzo wysokim poziomie. Ocieplona kurtka softshell z membraną to Millet Magma Shield Hoodie i Millet Track Jacket. Osobna kategorię stanowi skitourowa kurtka Softshell, zwykle w układzie hybrydowym, zbudowana z połączenia surowców o różnej charakterystyce. Kurtka skitourowa Millet Ruthor Alpha Hoodie został wyposażona we frontową ocieplinę wykonaną z Polartec Alpha. Kurtka skitourowa Millet Geilo Shield Hoodie to dobrze ocieplona kurtka z membraną Element Shield. Millet Pierra Ment II to lekka kurtka skitourowa bez membrany z mocniej ocieplonym frontem.

Kurtka softshell Salewa

W turystyce kurtka sofshell ma bardzo duże znaczenie, jest podstawową odzieżą wierzchnią. Salewa posiada skoro modeli kurtek softshell z membraną bądź bez idealnych do turystyki i wspinaczki. Salewa Ortler Hybrid Tirolwool Jacket to hybrydowa kurtka, której przednia część została wykonana z materiału Tirolwool a spód z wiatroszczelnego surowca Durastretch. Salewa Agner Durastretch Jacket to z kolei kurtka turystyczna dla której nadrzędnym celem jest bardzo dobra oddychalność. W ofercie Salewa znajduje się też wiele innych kurtek softshell idealnych na warunki letnie i zimowe. 

Kurtka skitourowa Dynafit

W skitouringu kurtka sofshell ma bardzo duże znaczenie, jest podstawową odzieżą wierzchnią. Dynafit posiada skoro modeli kurtek skitourowych z membraną bądź bez idealnych do zimowej turystyki narciarskiej. Dynafit Radical Infinium Hybrid Jacket to hybrydowa kurtka skitourowa, której górna część została wykonana z materiału Infinium a spód z wiatroszczelnego surowca Dynastretch. Dynafit TLT Dynastretch Jacket to z kolei kurtka skitourowa dla której nadrzędnym celem jest bardzo dobra oddychalność. W ofercie Dynafit znajduje się też lekka kurtka softshell idealna na warunki letnie. Kurtka softshell Dynafit Transalper Dynastretch Jacket i Dynafit Traverse Jacket ochronią swoich użytkowników przed wiatrem i lekką mżawką podczas niepogody.

Kurtka turystyczna softshell Milo

Kurtka softshell jest też ważnym elementem dla Milo. Hybrydowa kurtka softshell Milo Deve znajdzie zastosowanie jako kurtka turystyczna ale również jako hybrydowa kurtka skitourowa. Podobne przeznaczenie będzie mieć lekka kurtka softshell bez membrany Milo Danai. kurtka Milo Danai będzie miała nadrzędny cel ochronę przed wiatrem ale bez ograniczenia oddychalności i komfortu.

 

Zobacz również: kurtki polarowe   bielizna termoaktywna   bluzy turystyczne   spodnie trekkingowe   

 

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: