Filtry:
Cena
od: 31 PLN do: 652 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta

filtry zaawansowane
filtruj

Sprzęt wspinaczkowy: Bloczki

 

Bloczki wykorzystywane są podczas wszelkich operacji związanych ze wspinaniem oraz pracami wysokościowymi. Przede wszystkim bloczki wykorzystywane są do bezpiecznego i wygodnego transportu sprzętu wspinaczkowego oraz sprzętu do prac na wysokościach. Niektóre z modeli bloczków wyposażone są w dodatkową blokadę, która zwiększa bezpieczeństwo podczas wyciągania sprzętu lub pozwala na wykorzystanie bloczka do poręczowania, a także wychodzenia ze szczeliny w terenie górskim. Przy doborze bloczka powinno się zwrócić uwagę na jego wytrzymałość i zdolność do przenoszenia obciążeń. W ofercie sklepu wspinaczkowego weld.pl znajdują się różne modele bloczków najlepszych producentów takich jak Petzl, Camp, DMM itd. w atrakcyjnych cenach.

 

więcej

Bloczek z blokadą

Bloczki wykorzystywane są podczas wielu operacji linowych zarówno podczas wspinaczki wielowyciągowej, wspinaczki górskiej lub podczas prac na wysokości. Bloczki głównie wykorzystywane są do szybkiego i łatwego wyciągania do góry sprzętu wspinaczkowego lub innych niezbędnych elementów. Bloczki przydatne są także w ratownictwie i auto ratownictwie do tworzenia systemów wyciągania siebie lub partnera. Do systemów ratowniczych świetnie sprawdzają się bloczki z blokadą takie jak Petzl Micro Traxion, Petzl NanoTraxion lub Edelrid Spoc.

Bloczek Petzl Micro Traxion i Petzl Nano Traxion

Oba modele mają bardzo zbliżoną konstrukcję. Zapadka blokująca linę, umożliwia wychodzenie na pojedynczej żyle lub tworzenie systemów wyciągowych. Bloczek z blokadą Petzl Micro Traxion bez wątpienia jest świetnym pomocnikiem podczas asekuracji na lodowców w wypadku sytuacji awaryjnych. Naszym zdaniem jest to niezbędny element wyposażenia każdego turysty lub wspinacza poruszającego się po lodowcu. Bloczek z blokadą sprawdzi się także na poręczówce jako alternatywa dla "małpy". Bloczek Petzl Nano Traxion jest mniejszym i lżejszym odpowiednikiem bloczka Petzl Micro Traxion. Petzl Nano Traxion dedykowany jest do turystyki górskiej w terenie podatnym na otwieranie się szczelin lodowych. Bardzo podobną konstrukcję do obu modeli ma przyrząd Edelrid Spoc.

Bloczek Camp Tethys i Camp Sphinx

Camp Tethys i Camp Sphinx to dwa modele uniwersalnych bloczków bez blokady. Oba modele występują w wersji z ruchomymi okładzinami jak i bez ruchomych blokad (wersja PRO). Korpus i rolka obu modeli zostały wykonane ze stopu aluminium, oś zaś ze stali nierdzewnej. Kształt oraz gabaryty bloczków Camp Tethys i Camp Sphinx sprawiają, że oba modele świetnie sprawdzą się podczas różnych operacji linowych.

 

Zobacz również: bloczki wspinaczkowe   liny dynamiczne   liny statyczne   przyrządy zjazdowe

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: