Filtry:
Cena
od: 12 PLN do: 249 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta
Rodzaj

filtry zaawansowane
filtruj

Sprzęt wspinaczkowy: Magnezja, woreczki, taśmy

 

Buty wspinaczkowe i magnezja, to dwa elementy sprzętu wspinaczkowego niezbędne do uprawiania wspinaczki sportowej. W związku z tym w ofercie sklepu górskiego weld.pl znajduje się szeroki wybór woreczków na magnezję uznanych producentów. U nas znajdziesz niebieskie woreczki na magnezję, czerwone woreczki na magnezję, duże woreczki na magnezję oraz małe woreczki, czyli… czego dusza zapragnie. A wszystko znanych i popularnych producentów takich jak DMM, Black Diamond, Lasportiva, Millet oraz Edelrid czy Milo. Mając już woreczek na magnezję, musimy coś do niego wsypać. W sklepie górskim weld.pl znajdziesz zatem magnezję w kostce, magnezję w kulce oraz magnezję w proszku w dowolnych gramaturach. Na upalne i suche dni polecamy także magnezję w płynie DMM, która pozwala nam wykorzystywać mniej magnezji (magnezja w płynie dłużej utrzymuje się na rękach) i zmniejsza pocenie się rąk. Magnezja w płynie pomaga także zredukować zapylenie na sztucznych ścianach wspinaczkowych.

 

więcej

Woreczek na magnezję

Woreczek na magnezję ma nie tylko być ergonomiczny, ale także przyciągać wzrok w czasie wspinaczki. Duży wybór i różnorodność kolorystyczna woreczków na magnezję dostępnych w sklepie wspinaczkowym weld, pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. Wśród dostępnych modeli, znajdziesz u nas zarówno woreczek na magnezję dla dzieci jak i woreczek na magnezję dla kobiet, woreczek jednokolorowy oraz wielokolorowy. Przydatnym dodatkiem w kilku modelach woreczków jest mała kieszonka umożliwiająca, np. schowanie na ścianie wspinaczkowej kluczyka do szafki.

Woreczek na magnezję do boulderingu

Woreczek na magnezję do boulderingu jest znacznie większy od woreczka do wspinaczki z liną. Worek do boulderingu posiada nie tylko znacznie większą pojemność ale także więcej dodatkowych kieszonek i uchwytów do mocowania szczoteczki wspinaczkowej. Worek boulderowy jest tak zaprojektowany aby stał w boulderowni. Jest to na tyle istotne, ponieważ z leżącego bądź przewracającego się worka dużo łatwiej wysypuje się magnezja.

Magnezja do wspinania

Magnezja jest bardzo istotnym elementem wspinania. Teoretycznie każda z magnezji jest taka sama, praktycznie jednak występują między nimi spore różnice. Aby wybrać swoją ulubioną magnezję, należy spróbować tego produktu od różnych producentów.  Przy wyborze magnezji warto zapoznać się z przeprowadzonym przez nas testem magnezji, który znajduje się na naszym blogu. Magnezja dostępna jest w opakowaniach o różnej gramaturze. W ostatnim czasie popularność zdobywa magnezja w kostce oraz magnezja w płynie. Na sztucznej ścianie polecamy korzystać z magnezji w kulce lub magnezji w płynie, aby zmniejszyć zapylenie obiektu. W ofercie sklepu wspinaczkowego weld.pl znajduje się magnezja wspinaczkowa czołowych producentów: Black Diamond, DMM, Mammut oraz Wings Chalk. W szczególności polecamy duże opakowania magnezji Wings Chalk. Kupując jedno duże opakowanie magnezji (np. 1250g), robimy zapas na dłuższy czas bez konieczności systematycznego domawiania proszku do wspinaczki.

Magnezja w płynie Cross Fit i Pole Dance

Magnezja w płynie to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów magnezji do wspinania. Na wielu ścianach wspinaczkowych zakazane jest stosowanie magnezji w proszku i dozwolone jest jedynie używanie magnezji w płynie, magnezji w kulce lub magnezji w kostce. Te trzy rodzaje magnezji znacząco zmniejszają zapylenie obiektu wspinaczkowego. Magnezja w płynie stosowana jest nie tylko do wspinania. Magnezja w płynie świetnie sprawdza się także do CrossFitu czy też Pole Dance. Bez względu na to czy chcesz użyć magnezji w płynie podczas treningu wspinaczkowego, CrossFit czy Pole Dance u nas znajdziesz produkt, który spełni Twoje potrzeby.

Szczoteczka do chwytów

Szczotka do czyszczenia chwytów to podstawowy atrybut każdego wspinacza. Szczotka do chwytów pozwala skutecznie czyścić skałę oraz chwyty wspinaczkowe na ścianie z nadmiaru magnezji. Szczotka wspinaczkowa pozwala także oczyścić  skałę ze wszelkiego brudu utrudniającego skuteczne wspinanie, w szczególności pyłków i błota. Szczotki wspinaczkowe różnią się wielkością, rodzajem włosia oraz kolorem. W ofercie sklepu wspinaczkowego weld.pl znajdują się szczotki do chwytów: Black Diamond, Wings Chalk oraz Edelrid. Różnorodna oferta pozwoli każdemu wybrać szczotkę idealną do swoich potrzeb.

Plaster wspinaczkowy

Plaster wspinaczkowy, potocznie nazywany tejp’em, to bardzo przydatny element sprzętu wspinaczkowego. Tejp przydatny jest w skałach podczas uszkodzenia skóry przez ostry chwyt. Plaster wspinaczkowy stosowany jest także do usztywnienia palców w wypadku kontuzji troczka lub stawu. Podczas wspinaczki w rysach z plastrów tworzy się specjalne rękawiczki ułatwiające klinowanie dłoni w rysie. Plaster wspinaczkowy zazwyczaj jest koloru białego. W ostatnim czasie jednak coraz bardziej popularne stają się kolorowe plastry wspinaczkowe. Kolorowy plaster wspinaczkowy Chupa Climb to obecnie jeden z najchętniej wybieranych produktów na rynku.

Krem wspinaczkowy do skóry

Jeden ze znanych wspinaczy powiedział, że skóra na palcach jest czynnikiem trenowalnym. Celem prawidłowego dbania o skórę na opuszkach palców warto zaopatrzyć się w krem regenerujący i pomagający pozbyć się uczucia skołowstrętu. W szczególności polecamy krem stworzony dla wspinaczy, przez wspinaczy  - ClimbSkin oraz ClimbOn. Krem szczególnie przydaje się podczas dłuższych wyjazdów wspinaczkowych, kiedy dużo wspinamy się w ostrych skałach. Podczas takiego wyjazdu trudniej zadbać o dobrą regenerację, ale może ją zapewnić odpowiedni  krem. Warto też zwrócić uwagę na polską markę Varapo, która również produkuje świetny krem dla wspinaczy.  O tym jak dbać o skórę wspinaczy dowiesz się więcej w naszym wpisie "Skóre, palce i dłonie wspinaczy - jak o nie dbać?"

Olejki regeneracyjne dla wspinaczy - Crimp Oil

Crimp Oil to marka założona przez Caroline Sinno z myślą o wspinaczach zmagającymi się z kontuzjami. Podczas jednej ze swoich kontuzji Caroline, zauważyła, że stosowanie olejka na bazie naturalnych składników znacznie przyśpiesza jej regenerację. Tak właśnie powstała pierwsza mieszanka naturalnych składników w olejku - Crimp Oil Oryginal. Olejek regeneracyjny Crimp Oil nie tylko przyśpiesza regenerację po kontuzji, ale także pozytywnie wpływa na regenerację po treningu wspinaczkowym. Połączenie olejku wspinaczkowego Crimp Oil z automasażem przyśpiesza usuwanie kwasu mlekowego (efekt uboczny pracy mięśni) i detoksykacji mięśni po wspinaczce sportowej lub długim wysiłku.

 

Zobacz również: karabinki wspinaczkowe   przyrządy asekuracyjne   liny wspinaczkowe   friendy, kości mechaniczne   

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: