Filtry:
Cena
od: 319 PLN do: 480 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta
filtry zaawansowane
filtruj

Śpiwory: Śpiwory syntetyczne

 

Na rynku dostępna jest ogromna liczba turystycznych śpiworów syntetycznych różnych producentów. Dla osób planujących trekking najważniejsza powinna być jednak wypadkowa trzech istotnych parametrów jakimi są: waga śpiwora, objętość śpiwora i temperatura komfortu śpiwora. Najlepszy śpiwór to taki, który posiada każdy z tych parametrów na satysfakcjonującym dla użytkownika poziomie. Latem, gdy temperatura w nocy rzadko schodzi poniżej 10°C, najlepszym rozwiązaniem będą lekkie i cienkie śpiwory marki Lafuma oraz Millet. Podczas wiosenno-jesiennego nocowania w schronisku lub  na biwaku najlepszym rozwiązaniem będą natomiast śpiwory takie jak Millet Baikal lub Marmot Nanowave. Wspomniane turystyczne śpiwory syntetyczne charakteryzują się świetnym współczynnikiem wagi do objętości i komfortu termicznego. Podczas obozowania na campingu, gdy podobnie jak w wypadku namiotu biwakowego nie musimy martwić się małą objętością i niską wagą śpiwora, a jedynie zależy nam na wysokiej jakości materiałów i odpowiednim komforcie termicznym, idealnym rozwiązaniem są syntetyczne śpiwory Marmot Trestles.

 

więcej

Śpiwór syntetyczny na zimę

Miano cztero-sezonowego śpiwora syntetycznego noszą śpiwory których parametr określający komfort termiczny został zdefiniowany w okolicy zera. Niewątpliwą przewagą zimowych śpiworów syntetycznych nad puchowymi jest beztroska użytkowania. Przy śpiworze syntetycznym nie musimy obawiać się o wilgoć, przemoczenie lub pranie. Zamoczony śpiwór syntetyczny możemy wysuszyć na słońcu i wyprać w domu po każdym wyjeździe. Pranie śpiwora syntetycznego nie wymaga specjalistycznych technik i procesów. Wadą, jaką posiada syntetyczny śpiwór zimowy, jest większa w porównaniu do śpiwora puchowego waga i objętość. Dla poszukujących cztero-sezonowego śpiwora, charakteryzującego się niską wagą i objętością polecamy serię Millet Syntek oraz śpiwór Millet Baikal 1500.

Lekki letni śpiwór syntetyczny w góry

Śpiwór syntetyczny w góry powinien posiadać jak najmniejszą wagę i objętość, przy zapewnieniu jak najniższej temperatury komfortu. W wypadku śpiwora, który ma być używany podczas trekkingu najważniejsza jest jednak niewielka objętość. Jednym z najlepszych lekkich śpiworów syntetycznych na rynku jest śpiwór Millet Baikal 750. Certyfikowana wartość komfortu termicznego określona na poziomie 6°C sprawia, że model ten sprawdzi się podczas cieplejszych nocy wiosną oraz jesienią, a zimą posłuży jako śpiwór do schroniska. Lekki śpiwór syntetyczny można zabrać nie tylko w góry, ale także na biwak lub wyjazd rowerowy.

Śpiwór syntetyczny Lafuma i Millet

Marka Millet i Lafuma w swojej ofercie posiadają kilka modeli śpiworów. Oferta obu marek świetnie się uzupełnia zapewniając śpiwór na każdą okazję. Linia śpiworów Millet Syntek przeznaczona jest dla wymagających użytkowników, poszukujących komfortowego noclegu podczas chłodnych nocy. Linia Millet Baikal to trzy uniwersalne modele, których komfort termiczny został określony między 6°C a -4°C. Każdy z modeli Millet Baikal produkowany jest w wersji Long, skierowanej do wysokich użytkowników. Linia śpiworów Lafuma Active to lekkie śpiwory dedykowane do użytku latem, charakteryzujące się świetnym stosunkiem jakość/cena. Każdy, ze śpiworów Millet i Lafuma został wykonany z myślą, o jak najmniejszym wpływie na środowisko. Etykieta Low Impact, którą posiadają te modele, oznacza, że produkt został wykonany w co najmniej 40% z materiałów ekologicznych lub w 80% z materiałów z certyfikatem Bluedesign.

                                                                          Zobacz również: maty turystyczne   namioty wyprawowe   żywność turystyczna   plecaki trekkingowe

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: