Filtry:
Cena
od: 259 PLN do: 1012 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta


Pojemność


Płeć


filtry zaawansowane
filtruj

Plecaki: Plecaki trekkingowe

 

Każdą nawet najlepiej zaplanowaną wycieczkę mogą zniszczyć dwa elementy: źle dobrane buty oraz plecak. Podczas wielodniowej wycieczki górskiej plecak stanowi dla nas najważniejszy element wyposażenia. To właśnie w nim niesiemy cały nasz ekwipunek, dzięki któremu cali i zdrowi mamy przeżyć wspaniałą przygodę. W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajduje się szeroki wybór niezawodnych plecaków trekkingowych o pojemności mniejszej niż 60l najlepszych producentów takich jak Millet, Osprey, Deuter i Lowe Alpine.

 

więcej

Plecak Trekkingowy

Klasyczne plecaki trekkingowe można podzielić na trzy kategorię: plecaki z klasycznym piankowym systemem nośnym, plecaki z siatkowym systemem nośnym (plecaki z dystansem) oraz plecaki z systemem mieszanym siatkowym z pianką. Klasyczny system piankowy świetnie sprawdza się w wypadku dużych plecaków trekkingowych. System piankowy lepiej rozkłada ciężar na plecach, zapewniając komfort transportu w pełni zapakowanego plecaka. Plecaki tego typu świetnie sprawdzają się na kilkudniowe wycieczki w góry, ale także jako plecaki pod namiot lub służący jako bagaż podczas wakacyjnego wyjazdu. Dla szukających uniwersalnego plecaka o pojemności ok 35l na jednodniowe lub dwudniowe letnie wycieczki w góry polecamy w szczególności plecaki z dystansem. Plecaki takie jak Deuter Futura lub Lowe Alpine AirZone zapewniają komfort podczas użytkowania i świetną wentylację pleców. Niestety plecaki z siatką są też ciut cięższe od klasycznych plecaków z systemem piankowym. Budowa systemu nośnego wymaga także charakterystycznego wygięcia plecaka, które może utrudniać zapakowanie niektórych elementów. Plecaki z dystansem najlepiej sprawdzają się latem, gdy pod plecakiem mamy jedynie koszulkę lub bieliznę termo aktywną. W jednodniowych plecakach trekkingowych o litrażu mniejszym niż 30l powszechnym jest połączenie obu systemów. W efekcie otrzymujemy lekki, wygodny i świetnie dopasowujący się do pleców plecak. Podobny system zastosowany został w linii plecaków Osprey Kestrel. System piankowy zapewnia komfort i dopasowanie, natomiast nałożona na niego siatka zwiększa oddychalność. Plecaki turystyczne zazwyczaj są dwukomorowe, dostęp do plecaka z dwóch, a często nawet trzech stron, ułatwia organizację podczas trekkingu bądź wycieczki. Ponadto plecaki posiadają także liczne troki umożliwiające zamocowanie namiotu, kijów i raków na zewnątrz plecaka, kieszonki na mniejszy ekwipunek oraz raincovery zabezpieczające zawartość plecaka przed deszczem. Plecaki trekkingowe są ponadto wyposażone w możliwość założenia bukłaka, czyli pojemnika na wodę. Zadbaliśmy o to, by w ofercie sklepu górskiego weld.pl każdy znalazł swój idealny plecak w atrakcyjnej cenie.

Plecak turystyczny Lowe Alpine

Lowe Alpine wspólnie Rab Equipment posiadają w swojej ofercie wiele modeli plecaków trekkingowych. Do najciekawszych należą plecaki z linii trekkingowej Airzone. Klasyką rocka są tu plecaki turystyczne Lowe Alpine Airzone Trek w dwóch rozmiarach. Ciut prostszą konstrukcję oferuje plecak Lowe Alpine Airzone Trail a plecaki o miejskim zacięciu to Lowe Alpine Airzone Active, Lowe Alpine Airzone Spirit i Lowe Alpine Airzone Z Duo, które posiadają wiele udogodnień przydatnych w mieście i biurze. Duże plecaki trekkingowe w ofercie producenta to Lowe Alpine Manaslu, Lowe Alpine Sirac i Lowe Alpine Diran. To plecaki, które są w stanie zabrać swojego właściciela na kilkudniową wyprawę za miasto.

Plecak trekkingowy Millet

Millet to czołowy francuski producent sprzętu do outdooru, posiadający wiele plecaków trekkingowych. Do najciekawszych należą plecaki z linii trekkingowej Yari. Najciekawsze plecaki turystyczne Millet to Yari i Millet Yari Airflow wyposażony w bardzo dobrze oddychający system nośny. Ciut prostszą konstrukcję oferuje plecak Millet Welkin, który jednocześnie posiada bardzo dobry poziom cenowy. Najbardziej popularny plecak trekkingowy Millet to Ubic. Millet Ubic posiada wiele rozwiązań przydatnych podczas różnych działań w terenie. Jednocześnie Millet Ubic posiada kilka wersji rozmiarowych umożliwiających pakowanie każdej ilości bagażu.

Plecak trekkingowy Gregory

Gregory oferuje wiele rozwiązań przydatnych podczas wyjazdów w góry. W ofercie amerykańskiego producenta znajduje się sporo modeli plecaków turystycznych zdolnych zadowolić każdego użytkownika. Podstawowe plecaki z oddychającym systemem nośnym to Gregory Zulu przeznaczony dla panów i Gregory Jade dla pań, oczywiście wszystkie plecaki są dostępne w kilku pojemnościach i szerokiej gamie kolorów. Dla osób potrzebujących większych plecaków trekkingowych producent przygotował model Gregory Stout i Gregory Amber. Jest też w jego ofercie oferta prostego plecaka trekkingowego o niewymagającym budżecie, jest nim Gregory Arrio, dostępny w trzech pojemnościach.

Plecak turystyczny Deuter

Deuter to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie producentów plecaków trekkingowych. Każdy zna plecaki z kolekcji Deuter Futura i Deuter Futura Pro, tradycyjnie dostępne w wielu pojemnościach i kolorach. Prostszym ale też i tańszym ale oferującym dobrze rozbudowany system nośny plecakiem trekkingowym jest Deuter AC Lite. Dla osób poszukujących naprawdę lekkiego transportowca niezastąpiony będzie Deuter Speed Lite, który w zależności od rozmiaru jest wyposażony w klapę zamykającą lub jest zamykany zamkiem. Do transportowania dużej ilości bagażu producent przygotował plecaki z kolekcji Aircontact. Niesamowicie lekki i pojemny jest Deuter Aircontact Ultra a bardzo wiele technicznych rozwiązań ułatwiających pakowanie i transport posiada Deuter Aircontact Core. Dla osób przemieszczających się na rowerze Deuter przygotował plecak rowerowo - turystyczny Deuter Race X Air i Deuter Race Exp Air.

Plecak turystyczny Ferrino

Ferrino posiada w swojej gamie produktowej sporo plecaków trekkingowych. Bardzo lekkim i oferującym ciekawe rozwiązania techniczne jest Ferrino Agile. Agile posiada dopasowany ale dobrze wentylowany system nośny, ciekawą kolorystykę dostępnych wersji rozmiarowych a na dodatek jest on bardzo lekki i pojemny.

 

Zobacz również: buty trekkingowe   spodnie trekkingowe   śpiwory syntetyczne   

 

social media