Filtry:
Cena
od: 213 PLN do: 213 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta

filtry zaawansowane
filtruj
Przeglądasz produkty

GORE-TEX

w kategorii:

Akcesoria: Ochraniacze

 

Ochraniacze turystyczne zwane inaczej stuptutami chronią miejsce styku obuwia trekkingowego ze spodniami trekkingowymi. Jest to newralgiczny punkt, w którym zabezpieczenie przed wilgocią jest najsłabsze. Do wnętrza butów trekingowych może przedostać się woda spływająca po spodniach, błoto i śnieg znajdujące się na szlaku, co skutkuje ich całkowitym zamoczeniem. Jednym słowem katastrofa. Ochraniacze trekkingowe w większości przypadków zaopatrzone są w membranę wodoszczelną i specjalne paski oraz ściągacze uszczelniające krawędzie opierające się na spodniach i na butach. Wytrzymały materiał zewnętrzny stuptutów chroni je przed zbyt szybkim zużyciem mechanicznym. Krótko mówiąc zimą i w słotę bez stuptutów trekkingowych ani rusz. Sklep turystyczny weld.pl na swojej stronie internetowej oraz w górskim sklepie stacjonarnym posiada ochraniacze trekkingowe takich marek jak Milo i Trekmates.

 

więcej

Stuptuty Trekmates

W swojej kolekcji brytyjska marka Trekmates posiada kilka modeli ochraniaczy. Stuptuty Trekmates charakteryzują się bardzo wysokim stosunkiem jakości do ceny. Prawdopodobnie najlepszym na rynklu. Ogromną zaletą jest ich konstrukcja oraz trzy rozmiary pozwalające na dopasowanie ochraniaczy dla indywidualnego użytkownika. Ochraniacze Trekmates zapinane są z przodu zamkiem YKK, rzepem i napami. Połączenie trzech systemów zapinania sprawia, ze system zapinania ochraniaczy Trekmates jest szybki, prosty i trwał.  Śniegowce Trekmates Cairngorm wyposażone zostały w membranę Gore-Tex, która zapewnia pełną wodoszczelność i oddychalność ochraniaczy. Dolne i wewnętrzne partie łydek w celu wzmocnienia przed uszkodzeniami mechanicznymi wykończono materiałem Cordura. Trekmates Cairngorm to prawdopodobnie najtańsze ochraniacze z membraną Gore-Tex. Podobną budowę posiadają stuptuty Trekmates Torridon. Model ten nie posiada jednak membrany Gore-tex, tylko firmową membranę Trekmates Dry. Model ochraniaczy śniegowych Trekmates Rannoch, podobnie jak Trekmates Torridon posiada membranę Dry, w odróżnieniu jednak od tego modelu nie posiada wzmocnień z Cordury w dolnej części stuptutów.

Ochraniacze Milo Ugo

Ochraniacze przeciwśnieżne Milo Ugo zostały wykonane z membrany Aquatex. Stuptuty Milo Ugo posiadają frontowy zamek, kryty patką na rzepa. Ponadto stuptuty Milo posiadają regulację góry oraz dolny pasek z bardzo wytrzymałego materiału Hypalon. Pasek z tego materiału jest trwały i delikatnie rozciągliwy, co w odróżnieniu od dolnych pasków z druta w wypadku zahaczenia o kamień nie uszkadza butów i mocowań. Stuptuty Milo Ugo, ze względu na swoją niską cenę oraz wysoką jakość są jednymi z najpopularniejszych na rynku. Warto jednak zwrócić uwagę, że ochraniacze Milo produkowane są tylko w jednym rozmiarze, co w wypadku małych i dużych rozmiarów buta negatywnie wpływa na dopasowanie. W ofercie marki Milo warto zwrócić także uwagę na drugi model stuptutów. Ochraniacze Milo Creek nie posiadają membrany tylko zostały wykonane z wytrzymałego materiału Midora (odpowiednik Cordury). W związku z tym ochraniacze Milo Creek gorzej sprawdzą się w śniegu od ochraniaczy z membraną.

Ochraniacze na buty górskie dla dzieci

Dla osób pragnących chodzić po górach ze swoimi dziećmi stworzone zostały stuptuty dla dzieci Trekmates Junior. Model ten zaprojektowany został w oparciu o dorosły model Trekmates Rannoch. Śniegowce wyposażono w membranę Trekmates Dry, która zapewnia wodoodporność i oddychalność ochraniaczy. Ochraniacze Trekmates Junior Dry są zapinane z przodu zamkiem błyskawicznym, ubezpieczonym rzepem i napami. Ponadto w górnej części ochraniaczy znajduje się regulacja która chroni nas przed osuwaniem się śniegowców na łydce dziecka.

 

Zobacz również: niskie buty trekkingowe   skarpety trekkingowe   kije turystyczne   śpiwory turystyczne

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: