Filtry:
Cena
od: 349 PLN do: 349 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta

Rodzajfiltry zaawansowane
filtruj

Narty, skitouring: Kaski, kije, gogle

uwzględniając producenta: KOMPERDELL

 

Niezwykle ważnym elementem sprzętu skitourowego są odpowiednie kije stanowiące podparcie podczas podejścia i zjazdu. Wiele osób głowi się, jakie wybrać kije do skituringu. Najlepiej aby kije skitourowe były dwusegmentowe i zapewniały nam maksymalną sztywność podczas podejścia. Sztywność kija skitourowego przekłada się zarazem na jego wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Taki kije skiturowe stanowią trwałe i niezawodne podparcie nawet w najtrudniejszych warunkach panujących zimą w górach. Przy wyborze kijów skitourowych warto zwrócić uwagę na sposób regulacji wysokości oraz przedłużoną rękojeść. Dodatkowa część chwytna jest niezwykle przydatna podczas trawersowania zbocza. W takim wypadku za pomocą gripa jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią długość kija bez konieczności zmiany wysokości kija poprzez zmianę ułożenia segmentów. Kije skiturowe wyposażone są zazwyczaj w zimowe talerzyki zapobiegające ich zapadaniu się ich w głębokim śniegu.

 

więcej

Kaski skitourowe Dynafit i Salomon

Poza lawinowym ABC kask narciarski jest podstawowym elementem wpływającym na bezpieczeństwo podczas wyjazdu skitourowego. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kasku skitourowego? Podstawowym elementem wpływającym na wybór kasku jest jego waga. Lekkie kaski skiturowe przeznaczone do turystyki mają dużo wywietrzników i nie posiadają ocieplonych zauszników. Obie z tych cech znacząco obniżają wagę kasku, negatywnie wpływając na komfort użytkownika podczas zjazdu. Kaski tego typu, takie jak kask Dynafit Radical, sprawdzają się podczas szybkiego poruszania się w terenie górskim. Poszukujący uniwersalnych kasków, freetourowych powinni znaleźć kompromis między wagą a komfortem użytkowania. Kask skiturowy Dynafit TLT lub kaski freeridowe Salomon wyposażone są w ocieplone uszy. Kaski skitourowe Salomon posiadają mniejszą ilość otworów wentylacyjnych, przez co więcej ważą  i z pewnością gorzej sprawdzają się na podejściu. Kask skitourowy z ocieplonymi uszami zapewnia jednak większy komfort podczas jazdy i może być wykorzystany nie tylko podczas wycieczki skitourowej ale i na stoku.

Gogle skitourowe

Ochrona oczu w górach jest bardzo istotnym elementem. Podczas krótkiego wypadku skitourowego bez problemu użyć można klasycznych gogli narciarskich Salomon. Jednak w momencie gdy mamy do czynienia z mocnym, wczesnowiosennym słońcem lub mamy zamiar przebywać na dużej wysokości potrzebujemy gogli skitourowych ze szkłem co najmniej 3 kategorii. Najlepszym wyborem na takie warunki są okulary lodowcowe lub gogle ze szkłem kategorii 4. Warto zwrócić szczególną uwagę na  gogle Julbo Airflux z system SuperFlow umożliwiającym odsunięcie szybki. Dzięki świetnej wentylacji gogle Julbo świetnie sprawdzą się na podejściu. Gogle Julbo Airflux wyposażone w szkło kategorii 4 Spectron, świetnie sprawdzą się także podczas wyprawy wysokogórskiej na najwyższe góry świata. W naszej ofercie znajdują sie także gogle narciarskie Salomon idealne na skitury.

Kije skitourowe Black Diamond

Black Diamond jest jednym z liderów wśród kijów turystycznych. Black Diamond w swojej ofercie posiada także kije skitourowe. Klasycznym modelem kija skitourowego Black Diamond jest model dwusegmentowy BD Traverse Tour. Z powodzeniem na skitourach można także użyć dwusegmentowego kija turystycznego BD Expedition, charakteryzującego się zwiększoną średnicą segmentów. Kij trekkingowy Black Diamond Expedition posiadają także wersję trzyczęściową, która podobnie jak swój dwuczęściowy odpowiednik sprawdzi się na skitourach.

Kije skitourowe Komperdell

Wśród szerokiej oferty kijów trekkingowych Komperdell, przy wyborze kijów na skitoury warto zwrócić uwagę na trzy modele. W ofercie marki znajdują się kije wykonane z titanalu, aluminium oraz carbonu. Najlepszym i zarazem najpopularniejszym modelem kijów skitourowych tej marki jest z pewnością Komperdell Contour Titanal. Model ten na przestrzeni ostatnich lat przechodził wiele zmian, stale utrzymując pozycję jednego z najlepszych kijów skitourowych na rynku. Ogromna zaletą kija  Komperdell Contour Titanal jest długi piankowy uchwyt, aluminiowy system zaciskowy oraz segmenty wykonane z titanalu. Materiał ten  stanowi połączenie aluminium i tytanu. Bardzo podobnym kijem lecz wykonanym z aluminium jest Komperdell Free Touring. Wśród karbonowych kijów skitourowych warto zwrócić uwagę na model Komperdell C7 Titanal Carbon.

 

Zobacz również: narty skitourowe   detektory, sondy i łopaty lawinowe   plecaki skitourowe   kurtki softshell

 

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: