Filtry:
Cena
od: 431 PLN do: 735 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta


filtry zaawansowane
filtruj

Plecaki: Plecaki skitourowe

uwzględniając producenta: DYNAFIT

 

Plecaki skitourowe to osobna kategoria plecaków górskich. Plecaki skitourowe zostały zaprojektowane z myślą o poruszaniu się w górach wraz ze sprzętem narciarskim. Plecaki narciarskie wykonane są z trwałego i wytrzymałego materiału, który nie ulegnie zniszczeniu w czasie ewentualnego upadku podczas zjazdu. Plecaki na narty posiadają specjalnie zaprojektowane elementy do troczenia nart i czekanów. Wnętrze plecaka zostało zaprojektowane z myślą o przechowywaniu lawinowego ABC oraz innych przydatnych elementów takich jak gogle czy foki. Zupełnie inną konstrukcję posiadają plecaki skitourowe. Modele dedykowane do skitouringu posiadają zazwyczaj lekką konstrukcję i są pozbawione rozbudowanych systemów. W skitouringu liczy się niska waga niezbędna do szybkiego poruszania się na nartach w górach. W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajdują się zarówno pancerne, ale niestety ciężkie plecaki dedykowane do narciarstwa pozaprasowego (plecaki narciarskie Millet, Deuter lub Lowe Alpine), uniwersalne plecaki wspinaczkowo-skitourowe oraz ultralekkie plecaki skitourowe Dynafit lub Mammut przeznaczone do szybkiego poruszania się na nartach lub dla zawodników startujących w zawodach skialpinistycznych.

 

więcej

Plecak na narty

Plecak na narty to niekoniecznie jest plecak skitourowy. Klasyczny plecak narciarski wykonany jest z trwałego i wytrzymałego materiału zewnętrznego. Materiał taki jest niezbędny aby plecak nie uległ zniszczeniu bądź uszkodzeniu podczas zjazdu na nartach. Niestety zastosowanie takiego materiału znacząco podnosi wagę plecaka. Plecaki narciarskie wykonane są jednak głównie z myślą o jeździe poza trasowej oraz jeździe przy stoku. Plecaki na narty posiadają specjalnie zaprojektowane systemu umożliwiające troczenie nart, deski lub czekanów. Wnętrze plecaka zostało zaprojektowane z myślą o przechowywaniu lawinowego ABC oraz innych przydatnych elementów takich jak gogle czy foki. 

Plecak narciarski Millet

Marka Millet w swojej ofercie posiada kilka ciekawych modeli plecaków dedykowanych na narty. Dla osób nastawionych głównie na jazdę poza trasową z wyciągu dedykowany jest plecak freeridowy Millet Steep Pro. Jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych tego typu plecaków na rynku. Millet Steep Pro posiada wszystko co plecak narciarski powinien posiadać. Najbardziej uniwersalnym plecakiem narciarskim w ofercie marki jest model Millet Mystic. Ze względu na swój design i rozwiązania techniczne plecak narciarski Millet Mystic 25 może służyć zarówno jako plecak skitourowy, plecak freeride’owy jak i daypack. Podobna uniwersalną konstrukcję posiada model Millet Tour 25 oraz Millet Neo 30.

Plecak skitourowy Millet D-tour

Plecak Millet D-tour 30 to prawdopodobnie najbardziej uniwersalny plecak tego typu na rynku. Smukły i lekki system nośny wykonany z połączenia siatki i pianki pozwala utrzymać balans między wytrzymałością, wagą a wygodną. Jak przystało na topowy plecak skitourowy Millet D-tour 30 posiada komorę dedykowaną do transportu lawinowego ABC oraz foki skitourowe. Rozbudowany system mocowania, umożliwia transport nart oraz deski snowboardowej. Millet D-tour 35 posiada także łatwy w obsłudze system troczenia kasku skitourowego oraz czekanów. Suma wszystkich detali powoduje, że model ten sprawdzi się zarówno podczas klasycznego skitouringu jak i turystyki górskiej. W linii Millet D-Tour dostępny jest także większy dwukomorwy model Millet D-tour 35+. Dostęp do głównej komory plecaka dostępny jest zarówno klasycznie przez klapę jak i od tyłu poprzez zasuwak na niemalże całym obwodzie pleców.

Plecak skitourowy Mammut Spindrift

Linia plecaków Mammut Spindrift została zaprojektowana z myślą o użytkownikach pragnących szybko poruszać się na nartach w terenie górskim. Plecaki posiada wiele udogodnień przydatnych podczas wycieczek narciarskich. Mammut Spindrift to kilka modeli plecaków skitourowych wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Podstawowym, a zarazem najbardziej uniwersalnym plecakiem narciarskim z tej linii jest model Mammut Spindrift 26l. Bardzo ciekawym modelem jest mały lekki kompaktowy plecak skitourowy Mammut Spindrift 14. Model ten został przemyślany z myślą o użytkownikach poszukujących kompromisu między wagą, komfortem użytkowania, a uniwersalnością. Mammut Spindrift 14 z powodzeniem można wykorzystać podczas jednodniowej wycieczki skitourowej bądź podczas towarzyskich zawodów skialpinistycznych.

Lekki plecak na skitoury Dynafit

Dynafit to marka nieodłącznie kojarzona ze skitouringiem. W swojej szerokiej ofercie sprzętu dedykowanego na skitoury Dynafit posiada także plecaki skitourowe. Dynafit w swojej kolekcji posiada kilka modeli plecaków na narty. Lekki plecak skitourowy Dynafit Speed w ciągu ostatnich kilku lat zyskał szerokie grono wiernych fanów. Nic w tym dziwnego, skoro plecak Dynafit Speed charakteryzuje się niską wagą, ergonomicznym krojem i wieloma detalami, które wpływają na jakość użytkowania. Mniejszy z dwóch modeli o tej samej nazwie, lekki plecak skitourowy Dynafit Speed 20 przez wiele osób używany jest podczas zawodów skialipinistycznych. Latem z powodzeniem może być także używany podczas szybkich wyjść w góry. Podczas gdy Dynafit Speed, świetnie sprawdza się do szybkiego i lekkiego turowania, tak dla wielu użytkowników jest zbyt mały i zbyt kompaktowy do kilkugodzinnego wolniejszego poruszania się na nartach. Z myślą, o użytkownikach, pragnących miło, wygodnie i bez pośpiechu spędzić czas w górach stworzony został plecak Dynafit Radical. Plecak skitourowy Dynafit Radical, został zaprojektowany na bazie modelu Speed. Posiada jednak więcej udogodnień przydatnych podczas dłuższej wycieczki na nartach. Plecak Dynafit Radical 28 jest o 120g cięższy od modelu Dynafit Speed 28. Najbardziej rozbudowanym plecakiem na narty w kolekcji marki jest model Dynafit Free 32. Model ten został stworzony głównie z myślą o całodniowych wyjściach na narty. Waga i wiele udogodnień sprawia, że plecak Dynafit Free 32 dedykowany jest dla użytkowników, którzy na pierwszym miejscu stawiają komfort użytkowania, a nie niską wagę.

 

Zobacz również: buty skitourowe   wiązania skitourowe   okulary lodowcowe   czołówki

social media