Filtry:
Cena
od: 397 PLN do: 599 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producentafiltry zaawansowane
filtruj

Plecaki: Plecaki wspinaczkowe

uwzględniając producenta: LOWE ALPINE

 

Plecak to podstawowy element sprzętu turystycznego każdego turysty, wspinacza sportowego czy alpinisty. Obecnie na rynku znajduje się wiele firm oferujących szerokie spectrum plecaków wspinaczkowych. Plecaki wspinaczkowe, stworzone są z myślą o szybkim i komfortowym podejściu pod ścianę celem przetransportowania sprzętu, a następnie wspinaczce po drodze do góry. Plecaki wspinaczkowe są także dedykowane dla użytkowników poruszających się w trudnym terenie górskim zarówno latem w Alpach jak i zimą w Tatrach. Plecaki wspinaczkowe świetnie sprawdzą się także podczas turystyki wysokogórskiej. W tej kategorii plecaków najważniejszym czynnikiem jest waga plecaka oraz jego ergonomia. Lekkie plecaki wspinaczkowe mają smukłą budowę, zazwyczaj są to plecaki jednokomorowe, z ograniczoną do minimum ilością dodatkowych kieszonek i elementów troczących. Są to wysoce specjalistyczne produkty, kierowane na wąskie specjalności działalności górskiej. Uniwersalne plecaki wspinaczkowe mają specjalnie zaprojektowane elementy pozwalające na transport czekanów, kasków oraz reszty wyposażenia. W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajduje się szeroka oferta plecaków wspinaczkowych marki Millet, Lowe Alpine , Mammut oraz Gregory.

 

więcej

Plecaki wspinaczkowe Millet

Historia marki Millet jest ściśle związana z produkcją plecaków wspinaczkowych. To właśnie Millet wyposażył w sprzęt oraz plecaki wyprawę, która w 1950r. jako pierwsza weszła na ośmiotysięcznik - Annapurna. Millet też jako pierwszy stworzył całkowicie nylonowy plecak czym na zawsze zmienił bieg historii. Plecaki wspinaczkowe Millet można podzielić na trzy grupy produktowe. Najbardziej zaawansowany technologicznie, ultralekki plecak wspinaczkowy Millet Trilogy, został wykonany z Dyneemy. Zastosowanie Dyneemy sprawia, że model Millet Trilogy jest niesamowicie lekki, a jednocześnie wytrzymały i wodoodporny. Najbardziej uniwersalnym modelem w tej kategorii jest plecak Millet Peuterey. Model ten jak na plecak wspinaczkowy jest bardzo mocno rozbudowany pod względem systemów troczenia. Niestety coś za coś. Millet Peuterey z pewnością nie zostanie wybrany przez użytkownika dla którego waga jest głównym czynnikiem wpływającym na wybór plecaka. Najbardziej rozpoznawalnymi modelami w kolekcji marki są plecaki Millet Prolighter.

Plecak wspinaczkowy Millet Prolighter

Linia plecaków Millet Prolighter to najbardziej rozpoznawalna linia plecaków marki. Plecaki linii Millet Prolighter zostały zaprojektowane z myślą o jak największej wygodzie użytkownika i niskiej wadze. Są to zdaniem wielu użytkowników najlepsze plecaki wspinaczkowe na rynku. Bardzo wygodny system nośny, smukła konstrukcja oraz niewielka liczba demontowanych systemów troczenia sprawia, że model ten sprawdzi się zarówno podczas wspinaczki w skałach jak i wysokogórskiego trekkingu. Plecaki linii Prolighter, posiadają wszystko co mieć powinny, jednocześnie ni eposiadając wyraźnych i obiektywnych wad. Największy z plecaków tej linii Millet Prolighter 60+20 to prawdopodobnie najlepszy plecak wysokogórski na rynku. Plecak ten można znaleźć w kategorii "duże plecaki wyprawowe". Najpopularniejszymi modelami linii są modele Millet Prolighter 38+10 oraz Millet Prolighter 30+10. Kolekcję uzupełnia mały lekki plecak wspinaczkowy Millet Prolighter 22, który jest idealny na jednodniowy wyjazd w góry bądź turystyki miejskiej.

Plecak wspinaczkowy Mammut Nordwand

Plecak wspinaczkowy Mammut Nordwand jest częścią ekskluzywnej linii Eiger Extreme, w skład której wchodzą najbardziej zaawansowane produkty marki Mammut. Produkty linii Eiger są dedykowane użytkownikom poszukujących produktów do eksploracji gór w najtrudniejszych warunkach górskich. Plecak wspinaczkowy Mammut Trion Nordwand, posiada wiele udogodnień "ułatwiających życie" w górach. Bardzo ciekawy jest rozwiązaniem jest odpinana klapa pod którą znajduje się rolowany system zamykania. Z plecaka można więc korzystać bez klapy oraz szybko i bezpiecznie załadować plecak aż po sam brzeg. Dzięki zastosowaniu w materiale bazowym wytrzymałych włókien Cordura plecak wspinaczkowy Mammut Trion Nordwand jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie bardzo lekki.

Lekki plecak w góry Ferrino

W kolekcji marki Ferrino znajduje się kilka ciekawych modeli plecaków wspinaczkowych. Najbardziej zaawansowane technologicznie modele z serii Highlab skupiającej najlepsze produkty marki zostały wyprodukowane z lekkiej i wytrzymałej Dyneemy oraz Cordury. Plecak Ferrino Instinct, bo o nim mowa, to typowa perła w koronie marki. Materiał bazowy oraz jednocześnie lekkie i proste rozbudowane systemy troczenia gwarantują ergonomię oraz wygodę użytkowania w każdych warunkach górskich. Linia plecaków Ferrino Instinct, to trzy modele o zróżnicowanym litrażu, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Najbardziej uniwersalne plecaki górskie w kolekcji marki, to produkty linii Triolet. Plecak w góry Ferrino Triolet charakteryzuje się ciekawym nowoczesnym designem oraz frontowym suwakiem ułatwiającym dostęp do całej zawartości plecaka. Ponadto posiada wiele udogodnień, które predysponują go zarówno podczas wyjazdów w góry jak i w skały.

Deuter Guide - plecak na każde warunki

Deuter to jeden z najbardziej rozpoznawalnych oraz najpopularniejszych producentów plecaków na świecie. Plecaki linii Deuter Guide, na stałe wpisały się do oferty marki i przez lata uchodziły za najbardziej uniwersalne plecaki wspinaczkowe na rynku. Klasyczny design oraz bardzo wytrzymałe materiały czyniły z plecaków linii Deuter Guide idealne plecaki w Alpy lub Tatry. Plecaki Deuter Guide często są także spotykane w skałach. Obecnie dostępne plecaki Deuter Guide charakteryzują się nowoczesnym prostym designem oraz znacznie niższą waga niż swoi poprzednicy. Mimo tych zmian plecak Deuter Guide nie stracił na swoich zaletach jakimi są uniwersalność i wytrzymałość.

Plecak górski Gregory Alpinisto

Kilka lat temu marka Gregory dołączyła do czołówki producentów plecaków. Mimo, że marka jest głównie rozpoznawalna ze względu na swoją kolekcję plecaków trekkingowych, w ofercie marki nie mogło jednak zabraknąć plecaków wspinaczkowych. Wszystkie modele tej marki noszą nazwę Gregory Alpinisto, co jednoznacznie określa przeznaczenie tych produktów. Plecaki Gregory Alpinisto dedykowane są dla użytkowników poszukujących uniwersalnego plecaka na wyjazdu w Alpy oraz Tatry zimą. Ciekawa kolorystyka, wiele funkcjonalnych rozwiązań oraz kilka wersji litrażowych sprawiają, że plecaki linii Gregory Alpinisto dają się lubić.

Plecak w skały

Innym rodzajem plecaków wspinaczkowych są plecaki służące do transportu sprzętu wspinaczkowego w skały. Plecaki tej kategorii charakteryzują się wytrzymałym materiałem oraz wieloma udogdnieniami ułatwiającymi dostęp do sprzętu wspinaczkowego. Jednym z najlepszych tego typu plecaków na rynku jest model DMM Flight. Plecak na sprzęt wspinaczkowy DMM Flight charakteryzuje się suwakiem dookoła plecaka umożliwijącym otwieranie go niczym walizki. Co ciekawe DMM Flight, posiada wymiary luku bagażowego, co w połączeniu z dwoma przestrzennymi przegrodami czyni go idealnym plecakiem do podróży samolotem. Plecak produkowany jest także w mniejszej wersji DMM Short Haul. Bardzo podobna konstrukcję posiada plecak sprzetowy Rab Rogue 48 oraz jego mniejszy brat Rab Misfit 27. Plecaki DMM Short Haul i Rab Misfit świetnie sprawdzą się także na ścianie wspinaczkowej. Wśród tej kategorii plecaków warto także zwrócić uwagę na modele niezwykle rozpoznawalnej marki produkującej sprzęt wspinaczkowy - Black Diamond. Plecaki Black Diamod Creek charakteryzują się ciekawym designem łączącym wspinaczkowy i miejski styl. Plecak wspinaczkowy Black Diamond Creek sprawdzi się zarówno do transportu sprzętu wspinaczkowego w skały jak i na ścianę wspinaczkową. Kilka modeli plecaków do transportu sprzętu wspinaczkowy znajdziesz także w kategorii "Akcesoria wspinaczkowe"

Plecak w góry sklep wspinaczkowy weld.pl

W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajduje się szeroka oferta plecaków uznanych marek takich jak: Millet, Ferrino, Mammut, Deuter oraz Gregory. Poza wspomnianymi wyżej markami w ofercie naszego sklepu górskiego można znaleźć lekki plecak wspinaczkowy Osprey Mutant, a także plecaki jednej z największych i najbardziej rozpoznawalnych marek wspinaczkowych na świecie Black Diamond Speed. Nie można także zapominać o plecakach górskich marki Lowe Alpine oraz Rab. W sklepie wspinaczkowym weld znajdziesz szeroką ofertę plecaków w góry w atrakcyjnych cenach. Z nami wybierz plecak wspinaczkowy, który spełni Twoje wszystkie oczekiwania.

 

Zobacz również: liny dynamiczne   uprzęże wspinaczkowe   ekspresy wspinaczkowe   karabinki wspinaczkowe

 

social media