Filtry:
Cena
od: 310 PLN do: 550 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta


Rodzaj podeszwy


Rodzaj wiązania


Płećfiltry zaawansowane
filtruj
Przeglądasz

produkty z wyprzedaży

w kategorii:

Buty: Wspinaczkowe

 

Zakup butów wspinaczkowych jest nie lada wyzwaniem dla tych, którzy chcą kupić swoje pierwsze buty wspinaczkowe lub kolejną parę. Na rynku znajduje się wiele modeli butów wspinaczkowych zarówno dla początkujących wspinaczy jak i tych zaawansowanych. Modele butów wspinaczkowych różnią się systemem wiązania (sznurowane lub buty wspinaczkowe na rzepy), poziomem asymetryczności oraz rodzajem gumy. W skrócie, można powiedzieć, że im buty są bardziej asymetryczne, tym bardziej są przeznaczone dla zaawansowanych wspinaczy. Dobór twardości gumy i dobór systemu sznurowania jest natomiast kwestią indywidualną. Trzeba zauważyć, że miękkie buty świetnie sprawują się na tarciowych stopniach, natomiast twarde i sztywne na małych krawądkach w pionie. Prawidłowy dobór modelu butów wspinaczkowych jak i ich rozmiaru warto skonsultować z doświadczonym sprzedawcą potrafiącym doradzić w tym temacie. W sklepie wspinaczkowym weld.pl znajdują się zarówno buty dla początkujących jak i dla zaawansowanych wspinaczy.

 

więcej

Jak wybrać buty wspinaczkowe?

Przy zakupie butów wspinaczkowych należy pamiętać, że buty wspinaczkowe dość mocno się rozbijają i nie należy kupować za dużych butów wspinaczkowych. Jednak zakup zbyt małego buta wspinaczkowego niekorzystnie wpływa na naszą satysfakcję ze wspinania oraz powoduje szybsze zużycie obuwia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu wspinaczkowego weld.pl, zawierającą najlepsze modele czołowych producentów (LaSportivaScarpa, Red Chilli badź Ocun). Szczególnie zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego, w którym pomożemy dobrać idealny rozmiar obuwia wspinaczkowego dla początkującego jak i zaawansowanego wspinacza.

Buty wspinaczkowe dla początkujących

Przy wyborze pierwszych butów wspinaczkowych przede wszystkim należy się skupić na wygodzie. Pierwsze buty powinny być wygodne, ale również dobrze dopasowane do kształtu stopy. Rozpoczynając przygodę ze wspinaczką musimy nauczyć się odpowiedniej pracy nóg. W tym celu niezbędne będą wygodne buty wspinaczkowe. Na rynku dostępnych jest wiele modeli butów wspinaczkowych dla początkujących wspinaczy. Wśród wielu modeli butów wspinaczkowych dla początkujących warto postawić na buty wspinaczkowe Red Chili, które charakteryzują się wysokim stosunkiem jakości do ceny.

Buty wspinaczkowe LaSportiva

LaSportiva od kilku sezonów jest najpopularniejszą marką butów wspinaczkowych na świecie. Modele takie jak LaSportiva Miura czy LaSportiva Solution wyznaczały trendy na rynku butów wspinaczkowych. Od lat w butach LaSportiva wspinają się czołowi wspinacze świata. Wśród ambasadorów marki znajdują się zawodnicy, którzy od wielu sezonów znajdują się na topie wspinania sportowego oraz wspinania górskiego. Buty wspinaczkowe LaSportiva na stałe wpisały się w historię wspinaczki. W ofercie marki znajdują się zarówno buty do boulderingu, buty do wspinania z liną oraz buty do biegania czasówek. LaSportiva jest także producentem świetnych butów dla początkujących, które pozwalają podnosić swoje umiejętności na sekcji wspinaczkowej. Topowe buty wspinaczkowe LaSportiva wyposażone zostały w podeszwę Vibram. Jeśli wiec szukasz dobrych butów do wspinaczki w skałach jak i na ścianie wspinaczkowej warto zerknąć na buty wspinaczkowe LaSportiva Miura oraz LaSportiva Solution. Dla osób początkujących dedykowany jest model LaSportiva Tarantula. Lasportiva Tarantula to jeden z najpopularniejszych jak i najbardziej wygodnych butów wspinaczkowych na rynku. Niezwykle ciekawym modelem butów wspinaczkowych jest model Lasportiva TC Pro. Model ten stworzony został dla wspinaczy tradowych preferujących wspinaczkę w rysach. Buty TC Pro to niemalże legendarny but do wspinaczki wielowyciągowej.

Buty wspinaczkowe Scarpa

Scarpa jest najszybciej i najlepiej rozwijającą się marką butów wspinaczkowych. Kilka lat temu za sprawą genialnego modelu Scarpa Instinct VS, buty wspinaczkowe Scarpa pojawiły się na zawodach wspinaczkowych zdobywając coraz większe grono zadowolonych użytkowników. Obecnie Scarpa to kilkanaście modeli butów dla zaawansowanych wspinaczy. Dzięki zastosowaniu najlepszej na rynku podeszwy do butów wspinaczkowych marki Vibram, buty Scarpa zapewniają świetne tarcie nie tylko na ścianie ale także w skałach. Na szczególną uwagę w ofercie marki Scarpa zasługują uniwersalne buty wspinaczkowe Scarpa Vapor i Scarpa Instinct. Oba modele są także dostępne jako damskie buty wspinaczkowe. Najbardziej rozpoznawalnym modelem butó wspinaczkowych w ofercie Scarpa jest natomiast model Scarpa Drago. Scarpa Drago to miękki but dedykowany do boulderingu zarówno w skałach jak i na ścianie wspinaczkowej. Scarpa Drago to model najczęściej wybierany przez zawodowych wspinaczy.

Buty wspinaczkowe Red Chili

Buty wspinaczkow Red Chili zadebiutowały na rynku za sprawą jednego z najbardziej rozpoznawalnych niemieckich wspinaczy Stefana Glowacza. To właśnie ten wspinacz przez lata sprawował pieczę nad rozwojem marki oraz jej butów. Kilka lat temu, Red Chili związało się z jedną z największych marek wspinaczkowych Edelrid. Taka fuzja pozwoliła na rozwój marki oraz modeli butów wspinaczkowych. Red Chili rozpoznawalne jest głównie ze względu na modele dla początkujących i średnio zaawansowanych wspinaczy. Przy wyborze butów wspinaczkowych na ściankę wspinaczkową warto zwrócić uwagę na siatkowy model Red Chili Ventic Air.

 

Buty wspinaczkowe Evolv

Evolv to marka sprzętu wspinaczkowego, inspirująca się najlepszymi markami świata. Buty wspinaczkowe Evolv zaprojektowano z myślą o użytkownikach, którzy wspinają się na każdym poziomie trudności. Evolv znany jest głównie ze skutecznego połączenia wysokiej jakości i komfortu ze stosunkowo dobrą ceną. Znaczną część kolekcji marki stanowią buty wspinaczkowe dla początkujących i średniozaawansowanych. Jeśli więc szukasz butów wspinaczkowych na ścianę, buty Evolv Defy będą dla Ciebie idealne. Wśród butów Evolv wspinacze znajdą także buty dla zaawansowanych i profesjonalistów takie jak Evolv Shaman, V6 i Phantom.

 

Zobacz również: liny dynamiczne   uprzęże   ekspresy   spodnie wspinaczkowe   koszulki wspinaczkowe

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: