Filtry:
Cena
od: 249 PLN do: 619 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta


Rodzaj podeszwy


Rodzaj wiązania


Płećfiltry zaawansowane
filtruj

Buty: Wspinaczkowe

 

Zakup butów wspinaczkowych jest nie lada wyzwaniem dla tych, którzy chcą kupić swoje pierwsze buty wspinaczkowe lub kolejną parę. Na rynku znajduje się wiele modeli butów wspinaczkowych zarówno dla początkujących wspinaczy jak i tych zaawansowanych. Modele butów wspinaczkowych różnią się systemem wiązania (sznurowane lub buty wspinaczkowe na rzepy), poziomem asymetryczności oraz rodzajem gumy. W skrócie, można powiedzieć, że im buty są bardziej asymetryczne, tym bardziej są przeznaczone dla zaawansowanych wspinaczy. Dobór twardości gumy i dobór systemu sznurowania jest natomiast kwestią indywidualną. Trzeba zauważyć, że miękkie buty świetnie sprawują się na tarciowych stopniach, natomiast twarde i sztywne na małych krawądkach w pionie. W sklepie wspinaczkowym weld.pl znajdują się zarówno buty dla początkujących jak i dla zaawansowanych wspinaczy.

 

więcej

 Jak wybrać buty wspinaczkowe?

Przy zakupie butów wspinaczkowych należy pamiętać, że buty wspinaczkowe dość mocno się rozbijają i nie należy kupować za dużych. Jednak zakup zbyt małego buta wspinaczkowego niekorzystnie wpływa na naszą satysfakcję ze wspinania oraz powoduje szybsze zużycie obuwia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu wspinaczkowego weld.pl, zawierającą najlepsze modele czołowych producentów (La sportivaScarpaOcun). Szczególnie zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego, w którym pomożemy dobrać idealny rozmiar obuwia wspinaczkowego dla początkującego jak i zaawansowanego wspinacza.

Buty wspinaczkowe dla początkujących

Przy wyborze pierwszych butów wspinaczkowych przede wszystkim należy się skupić na wygodzie. Pierwsze buty powinny być wygodne, ale również dobrze dopasowane do kształtu stopy. Rozpoczynając przygodę ze wspinaczką musimy nauczyć się odpowiedniej pracy nóg. W tym celu niezbędne będą wygodne buty wspinaczkowe. Na rynku dostępnych jest wiele modeli butów wspinaczkowych dla początkujących wspinaczy.

Buty wspinaczkowe LaSportiva

LaSportiva od kilku sezonów jest najpopularniejszą marką butów wspinaczkowych na świecie. Modele takie jak LaSportiva Miura czy LaSportiva Solution wyznaczały trendy na rynku butów wspinaczkowych. Od lat w butach LaSportiva wspinają się czołowi wspinacze świata. Wśród ambasadorów marki znajdują się zawodnicy, którzy od wielu sezonów znajdują się na topie wspinania sportowego oraz wspinania górskiego. Buty wspinaczkowe LaSportiva na stałe wpisały się w historię wspinaczki. W ofercie marki znajdują się zarówno buty do boulderingu, buty do wspinania z liną oraz buty do biegania czasówek. LaSportiva jest także producentem świetnych butów dla początkujących, które pozwalają podnosić swoje umiejętności na sekcji wspinaczkowej. Topowe buty wspinaczkowe LaSportiva wyposażone zostały w podeszwę Vibram.

Buty wspinaczkowe Scarpa

Scarpa jest najszybciej i najlepiej rozwijającą się marką butów wspinaczkowych. Kilka lat temu za sprawą genialnego modelu Scarpa Instinct VS, buty wspinaczkowe Scarpa pojawiły się na zawodach wspinaczkowych zdobywając coraz większe grono zadowolonych użytkowników. Obecnie Scarpa to kilkanaście modeli butów dla zaawansowanych wspinaczy. Dzięki zastosowaniu najlepszej na rynku podeszwy do butów wspinaczkowych marki Vibram, buty Scarpa zapewniają świetne tarcie nie tylko na ścianie ale także w skałach.

Buty wspinaczkowe Ocun

Ocun to czeska marka sprzętu wspinaczkowego, inspirująca się najlepszymi markami świata. Buty wspinaczkowe Ocun zaprojektowano z myślą o użytkownikach, którzy wspinają się na każdym poziomie trudności. Ocun znany jest głównie ze skutecznego połączenia wysokiej jakości i komfortu ze stosunkowo niską ceną. Znaczną część kolekcji marki stanowią buty wspinaczkowe dla początkujących i średniozaawansowanych. Jeśli więc szukasz butów wspinaczkowych na ścianę, buty Ocun będą dla Ciebie idealne. Wśród butów Ocun wspinacze znajdą także buty dla zaawansowanych i profesjonalistów.

 

Zobacz również: liny dynamiczne   uprzęże   ekspresy   spodnie wspinaczkowe   koszulki wspinaczkowe

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: