JAK IMPREGNOWAĆ ODZIEŻ.

Impregnaty Nikwax zawierają elastyczne, wodoodporne polimery, które przywierają do włókien tkaniny pozostawiając otwarte dla powietrza przestrzenie. Polimery te rozciągają się i poruszają wraz z tkaniną tak, że jej włókna pracują lepiej i utrzymują się dłużej w swojej pierwotnej strukturze. Nikwax nie zmienia wyglądu ani wrażenia w dotyku tkaniny. Impregnaty te wyprodukowano na bazie wody, są bezpieczne dla środowiska naturalnego, niepalne i pozbawione toksycznych fluorokarbonów. Doskonale nadają się do wszystkich rodzajów odzieży, włączając w to odzież polarową i odzież do wzmożonej aktywności na otwartej przestrzeni, kurtek i odzieży noszonej dla ochrony przed deszczem.

Pielęgnacja tkanin wodoodpornych, posiadających właściwości "oddychające".

Wykończenie DWR (zabezpieczające przed przemoknięciem) jest stosowane na najbardziej zewnętrzną powierzchnię wodoodpornej (posiadającej właściwości „oddychające") odzieży i wyposażenia podczas ich produkcji. Zapobiega ono wchłanianiu wilgoci przez tkaninę powodując jej skraplanie się i spływanie po powierzchni materiału. To minimalizuje kondensację wilgoci od środka i maksymalizuje zdolności tkaniny do „oddychania". Wykończenie DWR nie jest trwałe i wymaga pielęgnacji aby zoptymalizować jego właściwości. Po pierwsze należy regularnie czyścić ubranie przy użyciu Nikwax Tech Wash i od czasu do czasu ponownie impregnować stosując TX.Direct. Bezpieczne do stosowania na produktach z Gore-Tex, SympaTex, Entrant, Ultrex, TriplePoint i wszystkich tkaninach linearnych oraz typu „shell".

Pielęgnacja odzieży z fleec'u i o właściwościach termoizolacyjnych.
Pomimo tego, że syntetyczne włókna o właściwościach termoizolacyjnych w naturalny sposób pochłaniają wilgoć, znaczną jej część zatrzymują w strukturze tkaniny. To wyraźnie zmniejsza właściwości termoizolacyjne odzieży. Odpowiednie czyszczenie i impregnacja przy użyciu Nikwax Polar Proof może poprawić właściwości odzieży termoizolacyjnej - szczególnie gdy powietrze jest przesycone wilgocią lub pada deszcz. Ciesz się suchą, ciepłą i wygodną odzieżą. Impregnacja produktami firmy Nikwax nie wpływa na wygląd, właściwości w dotyku, lub właściwości "oddychające" impregnowanego artykułu. Doskonale nadaje się do stosowania z technologiami: Polartec, Thinsulate i Primaloft.

Pielęgnacja odzieży puchowej.
Puch to zadziwiający naturalny materiał którego stosunek masy do zdolności utrzymania ciepła jest nie do pobicia. Daje się ściskać, jest wytrzymały i długo zachowuje swoje właściwości jeśli tylko jest odpowiednio pielęgnowany. Największym minusem używania odzieży puchowej jest jej niezdolność do zachowania zdolności do termoizolacji gdy zawilgotnieje. Aby zoptymalizować właściwości odzieży puchowej należy po pierwsze czyścić ją regularnie, Down Wash i po drugie impregnować stosując Nikwax Down Proof. Piorąc w pralce automatycznej należy zawsze korzystać z pralek ładowalnych od przodu - pralki ładowane od góry mogą zniszczyć odzież.

Pielęgnacja bielizny termoaktywnej.

Po kilkukrotnym użyciu bielizna termoaktywna zaczyna wydzielać przykry zapach. Należy ją wyprać przy użyciu środka Nikwax Base Wash, aby usunąć przykry zapach z odzieży, odświeżyć ją, zmiękczyć, przyspieszyć wysychanie i zwiększyć chłodzenie. Zawsze należy używać tego produktu do używanej bielizny termoaktywnej, skarpet, odzieży sportowej i podróżnej, aby zachować ją w doskonałym stanie.

 

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: