Filtry:
Cena
od: 349 PLN do: 639 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta


GramaturaTyp wykończeniaPłeć


filtry zaawansowane
filtruj

Odzież: Kurtki polarowe

uwzględniając producenta: DYNAFIT

 

Kurtki polarowe służą obecnie jako warstwa termiczna. Można ich używać solo ale także pod turystyczną kurtką wodoszczelną. Planując zakup kurtki z polaru należy się zastanowić nad kilkoma bardzo ważnymi kwestiami. Kurtki termiczne oferowane są w różnych gramaturach, zwyczajowo jest to 100 lub 200g/m2. Gramatura najbardziej decyduje, jak ciepła będzie kurtka. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest typ warstwy zewnętrznej. Obecnie polary o klasycznej, strzyżonej formie zostają zastępowane przez materiały posiadające bardziej wytrzymałą warstwę zewnętrzną typu sweater lock, dzięki czemu ich wytrzymałość mechaniczna jest o wiele wyższa. Jednym z podgatunków są kurtki typu stretch. Cechuje je znakomite dopasowanie i bardzo dobra termika. Kurtki stretchowe wykonane są najczęściej z materiałów firm Pontetorto i Polartec, ich specyfika sprawia, że dzięki pominięciu w fazie produkcyjnej membrany, można je z powodzeniem stosować jako warstwę termiczną pod kurtkę trekkingową wyposażoną np. w membranę Gore-Tex.

 

więcej

Kurtka polarowa

W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajdują się kurtki marek Milo, Millet, Salewa, Dynafit i Lafuma. Najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji polarów jest obecnie Polartec w wersji Power Grid i Thermal Pro. Dobrze dobrana kurtka polarowa zapewni wysoki komfort termiczny podczas wszelkiego typu aktywności outdoorowych ale także w użytkowaniu codziennym. Należy pamiętać aby jej wybór był odpowiednio przemyślany.

Kurtka polarowa Millet

Millet stosuje w swoich kurtkach polarowych najwyższej klasy surowce Polartec i Pontetorto. Najpopularniejsza kurtka polarowa w kolekcji to Millet Seneca Jacket i wyposażona w kaptur Millet Seneca Hoodie, obydwie dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Grubsza i bardziej techniczna kurtka Polartec to Millet Fusion Grid Jacket i Millet Fusion Grid Hoodie, zastosowany surowiec Polartec Power Grid sprawia, że kurtka polarowa z niego wykonana będzie najcieplejszą w swojej klasie. Jednym z najcieplejszych i najgrubszych materiałów dostępnych na rynku jest Polartec Power Stretch Pro. Kurtka polarowa Millet Fusion Power Jacket i Millet Fusion Power Hoodie są właśnie wykonane z tego surowca. W kolekcji Millet Trilogy znajdują się dwie kurtki polarowe. Lżejsza ale wyposażona w faktor antybakteryjny kurtka polarowa Millet Trilogy Lightgrid Hoodie i bardzo ciepła kurtka Polartec Millet Trilogy X Wool, która została zwykonana z hiperciepłego Polarcec High Loft. Dla osób poszukujących lekkiej kurtki świetnie nadawać będzie się kurtka polarowa Millet Lokka, do wyboru z kapturem lub bez. Ciekawą propozycją jest kurtka polarowa wykonana w wykończeniu sweaterlock Millet Tribeni II. Tribeni to idealna propozycja kurtki na wpół turystycznej a na wpół miejskiej.

Kurtka skitourowa Dynafit 

Kurtka skitourowa Dynafit Radical Polartec Jacket to najczęściej wybierana przez skitourowców kurtka typu fleece. Doskonały materiał Polartec Power Grid, świetne wykonanie, żywa kolorystyka i mnogość jej wersji to najważniejsze, mocne strony tego modelu. Na sezon letni producent przygotował kurtkę z Polartec Dynafit Transalper Light Polartec Hoody, która ogrzeje swoich właścicieli podczas umiarkowanie chłodnych dni, zwłaszcza latem lub wiosną.

Kurtka polarowa Milo

Milo niezmiennie od lat proponuje swoim zwolennikom kurtki polarowe. Kurtka polarowa wykonana w technologii sweaterlock to znana od lat Milo Chite, w serii Polartec Micro jest zaś ceniona przez użytkowników cienka kurtka polarowa Milo Anas. Dla zwolenników surowców typu stretch Milo przygotowało polar Milo Heyoo, który wykonano z bardzo rozciągliwego surowca. Od lat klasyka w ofercie, wyposażona we wzmocnienia rękawów to kurtka polarowa Milo Sella.

 

Zobacz również: koszulki trekkingowe   czapki turystyczne   spodnie trekkingowe   kurtki softshell

 

social media